Bank BPS to instytucja finansowa, która stawia przede wszystkim na maksymalne zadowolenie swoich konsumentów, a także na jak najwyższa jakość świadczonych usług. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, w jaki sposób funkcjonują sesje ELIXIR? To podstawa jeśli chodzi o realizację przelewów międzybankowych w kraju.

Bank BPS – sesje ELIXIR. Jak to działa w praktyce?

Zasada działania sesji ELIXIR jest bardzo prosta. To podstawowy aspekt prawidłowego funkcjonowania bankowości internetowej w kwestii realizacji przelewów międzybankowych. Sesje ELIXIR w przypadku BPS zostały ustalone tak, aby środki mogły znaleźć się na koncie odbiorcy nawet w ten sam dzień. Warunkiem jest najczęściej wykonanie przelewu jak najwcześniej tak, aby ten został zaksięgowany jeszcze na pierwszej sesji rozliczeniowej przez Bank BPS. Sesje przychodzące w tej instytucji są znane wszystkim klientom i nie tylko. Posiadanie informacji o czasie rozliczeń transakcji międzybankowych pozwala na orientacyjną ocenę czy pieniądze pojawią się na rachunku bankowym w odpowiednim czasie. Każdy, kto ma konto osobiste lub firmowe w BPS Bank powinien wiedzieć, jaka jest zasada działania sesji ELIXIR i w jaki sposób można je ominąć.

Jak wykonać przelew w Banku BPS?

Księgowanie Bank BPS ustalił tak, aby każdy klient posiadający rachunek bankowy mógł wygodnie realizować przelewy do innych osób w dowolnie wybranym czasie. Warto dodać, że sesje ELIXIR – Bank BPS nie obowiązują w weekendy oraz święta. W tym czasie operacje w postaci przelewów międzybankowych nie są realizowane. Każdy, kto ma konta bankowe w BPS może wykonać przelew w dowolnie wybrany z dostępnych sposobów. Transakcje tego typu wykonasz:

 • przez aplikację mobilną;
 • przez serwis transakcyjny;
 • w placówce banku.

Dla transakcji online, wystarczy że zalogujesz się na swój rachunek bankowy, a następnie wybierzesz opcję zlecenia przelewu. Do prawidłowego zakończenia transakcji potrzebujesz danych takich, jak:

 • numer konta odbiorcy;
 • imię i nazwisko odbiorcy;
 • tytuł przelewu;
 • opcjonalnie adres.

Kiedy podasz te dane, wpiszesz kwotę przelewu i zaakceptujesz ją, bank natychmiast rozpocznie realizację przelewów. Pamiętaj, że sesje Bank BPS mocno zazębiają się z tymi  jakie obowiązują w innych bankach. Oznacza to, że transakcja zlecona z samego rana ma szansę dotrzeć do odbiorcy jeszcze w ten sam dzień.

Uwaga! Jeśli planujesz wykonać przelew w oddziale z udziałem doradcy, koniecznie weź pod uwagę fakt, iż będziesz potrzebować dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. W przeciwnym razie pracownik banku może odmówić (a raczej na pewno odmówi) Ci współpracy.

Sesje przychodzące Banku BPS

Jeśli chodzi o przelewy przychodzące Bank BPS dostosował je tak, aby każda transakcja miała możliwość zostać zaksięgowana nawet do późnego popołudnia. Sesje przychodzące Bank BPS wydłużył aż do godziny 18:00, dzięki czemu te idealnie współgrają z sesjami wychodzącymi w innych bankach.

 • 12:00
 • 16:00
 • 18:00

Jeśli potrzebujesz sprawdzić, kiedy pieniądze pojawią się na Twoim rachunku bankowym, wystarczy że znasz podstawowe dane, czyli godzinę nadania przelewu oraz bank nadawcy. Możesz wykorzystać internetowy kalkulator, który jasno wskazuje, kiedy dojdzie przelew. Pamiętaj, że godziny przelewów Bank BPS, są raczej niezmienne, dlatego nie ma konieczności częstego sprawdzania aktualnego czasu księgowania transakcji w banku.

Sesje wychodzące Banku BPS

Zastanawiasz się, jak działa księgowanie w instytucji, jaką jest Bank BPS? Sesje wychodzące również są dopasowane do potrzeb większości konsumentów pod tym względem, aby operacje były księgowane między bankami jak najszybciej.

 • 15:00

Najciekawszego jest to, iż sesje wychodzące Bank BPS to tylko jedna godzina. Wszystkie transakcje wysyłane są do 15:00. Operacje zlecone po tym czasie przechodzą na fazę księgowania do następnego dnia roboczego. Chcesz wiedzieć, co możesz zrobić w sytuacji, kiedy nie zdążysz wykonać przelewu? Masz jedną opcję. Możesz zlecić tzw. przelew ekspresowy. W tym przypadku całkowicie omijasz sesje ustalone przez Bank BPS. Księgowanie przelewów nie dotyczy transakcji ekspresowych, które są dodatkowo płatne dla wszystkich klientów banku.

Czy Bank BPS ma dobrze ustalone godziny księgowania przelewów?

Analizując sposób funkcjonowania tej instytucji, można śmiało powiedzieć, iż bank stawia głównie na pełne zadowolenie klientów posiadających konta w Bank BPS. Godziny przelewów przychodzących aż do godziny 18:00 oraz jedna sesja wychodzących to świetny pomysł. Jeśli sprawdzisz ranking kont bankowych, zauważysz, że BPS znajduje się na wysokich pozycjach w rankingach.

Ogólnie rzecz biorąc BPS to dobra instytucja pod względem nie tylko godzin księgowania transakcji w postaci przelewów, ale także aktualnej oferty produktów i usług finansowych.

Kiedy dojdzie przelew do Banku BPS?

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak działa Bank BPS? Godziny księgowania w tym przypadku są bardzo dobrze dostosowane do potrzeb wielu konsumentów na rynku. Każdy, kto chce sprawdzić, kiedy przelew dotrze na konto, powinien skorzystać z internetowego kalkulatora. W ten sposób można łatwo ocenić, w jakim czasie środki powinny pojawić się na rachunku bankowym. Zasada działania jest prosta:

 1. Wchodzisz na stronę kalkulatora.
 2. Wpisujesz godzinę nadania przelewu.
 3. Określasz bank nadawcy.
 4. Podajesz bank odbiorcy.

To już wszystko, co należy zrobić, aby samodzielnie dowiedzieć się, jaki będzie czas księgowania przelewu wychodzącego lub przychodzącego. Bank BPS już od dłuższego czasu nie zmienia swoich godzin księgowania, aby nie wprowadzać swoich konsumentów w dezorientację.

Przelewy wewnętrzne BPS a sesje ELIXIR

Praktycznie każdy bank obecnie daje możliwość wykonywania przelewów wewnętrznych. Oznacza to, że transakcja zostaje zrealizowana w obrębie działalności jednego banku. Dzięki temu nie ma konieczności uwzględniania sesji ELIXIR w czasie wykonywania przelewu do innej osoby posiadającej rachunek bankowy w BPS. W tym przypadku możesz przelać środki przez całą dobę 7 dni w tygodniu bez żadnych ograniczeń. Operacje tego typu bank realizuje niemalże natychmiastowo. Można powiedzieć, że po zatwierdzeniu przelewu w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej środki pieniężne pojawią się na koncie odbiorcy maksymalnie w ciągu kilku minut.

Dlaczego przelewy wewnętrzne nie muszą być realizowane zgodnie z tym, jak funkcjonują sesje ELIXIR? Głównie ze względu na fakt, iż cała transakcja pozostaje w obrębie jednej instytucji. Nie ma więc konieczności przetwarzania danych wychodzących i przychodzących do banku. Dla osób korzystających z bankowości online w tych samych instytucjach to świetna opcja, gdyż pozwala na natychmiastowe przelewanie środków bez dodatkowych opłat.

Jak ominąć sesje ELIXIR w Banku BPS?

Podstawową opcją, która pozwala na ominięcie tzw. sesji ELIXIR, jest wykonanie przelewu natychmiastowego. Bank BPS przelewy przychodzące odbiera w ściśle określonych godzinach, poza którymi nie ma możliwości, aby jakiekolwiek środki wpłynęły na konto. Pamiętaj, że jako klient Banku BPS masz opcję zrealizowania transakcji ekspresowej, za którą będziesz zobowiązany do uiszczenia stosownej prowizji. W ten sposób jednak przelejesz pieniądze do odbiorcy w innym banku praktycznie natychmiastowo z pominięciem sesji ELIXIR. Warto dodać, że takie transakcje działają w dwie strony. Jeśli nadawca w innym banku wykona natychmiastowy przelew, Ty otrzymasz pieniądze na swoje konto w BPS w ciągu kilku minut niezależnie od pory dnia lub nocy.

Czy warto mieć konto bankowe w BPS ze względu na sesje przelewów?

Ranking kont osobistych to pomocne narzędzie, które wskazuje, iż rachunek bankowy banku BPS to dobra opcja nie tylko pod względem warunków współpracy. Warto zawsze uwzględnić to, w jaki sposób bank ma ustalone sesje przelewów przychodzących oraz wychodzących. BPS jako instytucja finansowa ustalił je tak, aby pokrywały się z sesjami innych banków w Polsce. Dzięki temu transakcje w formie przelewów międzybankowych są realizowane tak szybko, jak tylko to możliwe.

Czy sesje ELIXIR obejmują transakcje międzynarodowe?

Z ciekawostek o bankach (także o BPS) warto wiedzieć, iż sesje przelewów przychodzących oraz wychodzących nie obejmują tych, które są realizowane międzynarodowo. W tym przypadku za wykonywanie transakcji odpowiadają czasy księgowania operacji BIC/SWIFT. Najczęściej są to z góry określone przez bank godziny np. 14:00, gdzie przyjmowane i wysyłane są przelewy międzynarodowe. W tym przypadku musisz się także liczyć z tym, iż bank może pobierać wyższe opłaty za wykonanie takiej operacji. Aby poprawnie wysłać pieniądze do zagranicznego odbiorcy, potrzebujesz specjalnego numeru konta, który poprzedzony będzie kodem kraju. Dodatkowo płatność za transakcję możesz podzielić na kilka opcji:

 • za przelew zapłacisz w całości;
 • za przelew zapłaci odbiorca;
 • płatność będzie podzielona pomiędzy nadawcę i odbiorcę przelewu.

Kiedy wykonać przelew, aby dotarł tego samego dnia do odbiorcy?

Jeśli chcesz, aby przelew dotarł do odbiorcy jeszcze tego samego dnia, najlepiej wykonaj go tak, aby został zaksięgowany jeszcze na pierwszej sesji przelewów wychodzących. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że operacja zostanie wykonana tak szybko, aby środki pojawiły się na koncie odbiorcy najpóźniej na ostatniej sesji przychodzącej w banku odbiorcy. Działa to tak samo jeśli jesteś odbiorcą przelewu i masz konto w Banku BPS. Instytucja nie gwarantuje raczej zrealizowania transakcji tego samego dnia, choć często jest to możliwe. W większości przypadków, a także w Banku BPS na realizację standardowego zlecenia przelewu instytucja przewiduje około 24 godziny od czasu zaakceptowania zlecenia.

Dlaczego warto znać sesje ELIXIR Banku BPS?

Zastanawiasz się, czy wiedza z zakresu przelewów przychodzących i wychodzących w Banku BPS jest przydatna? Zdecydowanie tak! Tylko wtedy, kiedy znasz dokładne godziny księgowania transakcji w BPS jesteś w stanie ocenić, czy środki pieniężne pojawią się na Twoim rachunku bankowym w odpowiednim czasie. Pamiętaj, że informacje o sesjach ELIXIR znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej banku. Możesz też poprosić o udzielenie takiej informacji przez konsultanta dostępnego na infolinii lub zapytać stacjonarnego doradcę w dowolnie wybranej placówce. Tego typu informacje są jawne w każdej instytucji finansowej działającej na terenie Polski.

W kwestii podsumowania, sesje księgowania przelewów w Banku BPS są zawsze ustalone tak, aby każdy mógł wygodnie wykonać transakcję i liczyć na to, że środki dotrą do odbiorcy bardzo szybko. Ciekawostką jeśli chodzi o BPS są sesje wychodzące, dla których ustalona jest jedna godzina w ciągu dnia. Nawet jeśli wykonasz przelew z samego rana, ten zostanie zaksięgowany dopiero o godzinie 15:00.

Potrzebne informacje od Banku BPS

infolinia bank bps
oddziały bank bps
swift bank bps
5/5 - (1 oddanych głosów)