Bank Pekao karta kredytowaPożyczki na raty, kredyty gotówkowe i wiele innych form finansowania to ciekawa opcja pomocy ze strony banków. Warto też dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak w praktyce działają karty z limitem kredytowym. To dobra opcja zarówno dla klientów indywidualnych, jak biznesowych. W przypadku Banku Pekao oferta kart kredytowych jest naprawdę atrakcyjna. Sprawdź, co możesz zyskać nawiązując współpracę z tą instytucją i dlaczego zawsze warto mieć w zanadrzu funkcjonalną kartę kredytową z dostępnym limitem.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘ >>

Karta kredytowa Banku Pekao – dlaczego warto ją mieć?

Aktywacja karty kredytowej Bank Pekao oraz wnioskowanie o przyznanie limitu kredytowego w przypadku tej instytucji finansowej to bardzo prosta sprawa. Jeśli chodzi o Bank Pekao karta kredytowa daje każdemu praktycznie nieograniczone możliwości. Posiadając funkcjonalny rachunek z limitem można korzystać z przyznanego limitu przez 58 dni bez konieczności opłacenia odsetek na rzecz banku. Warto też dodać, że Bank Pekao stawia na ekologiczne rozwiązania, dlatego sama karta kredytowa wykonana jest w 99% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Chcesz wiedzieć, jak działa karta kredytowa w Banku Pekao? A może interesują Cię najważniejsze atuty tego typu produktu finansowego? Oto kilka z nich:

 • niskie RRSO poniżej 10%;
 • możliwość dopasowania funkcjonalności karty do swoich indywidualnych potrzeb;
 • możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty 0%;
 • aż 3 warianty kart kredytowych do wyboru.

To podstawowe cechy, jakimi wyróżnia się karta kredytowa. Bank Pekao opłaty pobiera tylko w wyszczególnionych przypadkach wynikających z tabeli opłat i prowizji. Znajdziesz ją bezpośrednio na stronie internetowej banku oraz jako załącznik do umowy karty z limitem kredytowym. Na tę chwilę Pekao proponuje trzy pakiety w jakich występują karty kredytowe, a mianowicie:

 • Pakiet Standard;
 • Pakiet Złoty;
 • Pakiet Platynowy.

Chcesz wiedzieć, jak zamówić kartę kredytową w Banku Pekao z określonego pakietu? To bardzo proste. Wystarczy, że udasz się do stacjonarnej placówki tej instytucji na terenie Polski lub po prostu wejdziesz na stronę www i uzupełnisz wniosek online. To ile się czeka na kartę kredytową w Banku Pekao uzależnione jest od obłożenia banku we wnioski o przyznanie kart z limitem. Najczęściej jednak karta dostarczana jest do nowych klientów w ciągu kilku dni roboczych.

Inne kredyty oferowane przez Pekao

pekao kredyt gotówkowy
pekao kredyt firmowy
pekao kredyt konsolidacyjny

Pakiet Standard – co to za oferta?

W przypadku pakietu standardowego otrzymasz dostęp do limitu kredytowego na naprawdę atrakcyjnych warunkach, a mianowicie:

 • raty 0% do 1000 złotych;
 • możliwość ubezpieczenie zakupów stacjonarnych i internetowych;
 • dostęp do promocji w ramach punktów programu Mastercard Bezcenne Chwile;
 • i wiele więcej…

Jeśli szukasz produktu, który spełni w 100% Twoje oczekiwania, koniecznie zastanów się nad pakietem standardowym, jaki proponuje Bank Pekao. Kontakt w przypadku chęci zapoznania się z ofertą i złożenia wniosku jest możliwy na kilka sposobów. Z pracownikiem banku możesz się porozumieć:

 • podczas stacjonarnej wizyty w placówce;
 • telefonicznie;
 • za pośrednictwem serwisu transakcyjnego.

Warto też mieć na uwadze szczegóły dotyczące produktu, jakim jest karta kredytowa Bank Pekao. Warunki użytkowania pakietu standardowego są proste, gdyż z cały okres użytkowania karty, czyli jej obsługę nie zapłacisz ani złotówki.

Pakiet Złoty w Pekao Banku – co warto o nim wiedzieć?

Złoty pakiet w banku Pekao dla kart kredytowych z określonym limitem to wydatek 19 złotych miesięcznie. Chcesz wiedzieć, jak uniknąć opłaty za kartę kredytową w Banku Pekao dla tego wariantu? Jest to możliwe, pod warunkiem że wykonasz transakcje kartą w skali miesiąca na kwotę większą niż 2000 złotych. Dzięki temu koszty jej utrzymania będą wynosić 0 złotych. Warunki, jakie bank proponuje w ramach złotego pakietu, to:

 • raty 0% do 2000 złotych;
 • możliwość ubezpieczenia zakupów stacjonarnych i online do kwot 3000 złotych;
 • niższe oprocentowanie dla klientów spłacających limit w ratach;
 • więcej punktów w ramach promocji Mastercard Bezcenne Chwile;
 • aż 2% zwrot za zakupy w sieci w ramach programów partnerskich (do 240 złotych rocznie);
 • różne oferty pakietów ubezpieczeniowych na podróż do wyboru;
 • darmowy dostęp do saloników lotniskowych Flight Delay Pass wraz z 4 osobami towarzyszącymi.

Jak widzisz, warunki korzystania z karty kredytowej Pekao Banku są naprawdę atrakcyjne, szczególnie w przypadku złotego wariantu karty. Dodatkowo jako klient możesz wybrać wygląd fizycznej karty, która zostanie wydana przez Bank Pekao. Karty kredytowe występują w tym przypadku w wariantach kolorystycznych takich, jak: złoty, biały, zielony, różowy. Dzięki temu nie tylko funkcje, kwota limitu, ale i sam wygląd karty może być w 100% dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pakiet platynowy – ile kosztuje karta z limitem?

W ramach pakietu platynowego warunki są jeszcze lepsze niż dla poprzednich propozycji współpracy. Chcesz wiedzieć, co oferuje Bank Pekao – karta kredytowa? Promocja z zakresu Mastercard Bezcenne Chwile dla pakietu platynowego to aż 5x więcej punktów. Dodatkowo w ramach podpisania umowy na ten pakiet otrzymujesz następujące warunki współpracy:

 • raty 0% na 10 miesięcy do 3000 złotych;
 • ubezpieczenia zakupów wszelkiego rodzaju do kwoty 6000 złotych;
 • 2% zwrot za zakupy w sieci z limitem 360 złotych rocznie;
 • dostęp do 5 różnych ubezpieczeń podróżnych na kwotę do 200 000 złotych;
 • darmowy dostęp do saloników lotniskowych;
 • aż 5% zwrot wydatków za autostrady (maksymalnie 240 złotych rocznie).

W Bank Pekao zwiększenie limitu na karcie kredytowej wymaga tylko złożenia stosownego wniosku. Instytucja po weryfikacji zdolności kredytowej podejmuje decyzję o zwiększeniu limitu lub przejściu klienta na wyższy pakiet kredytowy. W przypadku Pekao oddziały i bankomaty dostępne są na terenie całego kraju, dzięki czemu niezależnie od miejsca zamieszkania możesz ubiegać się o przyznanie karty z limitem kredytowym na dowolnie wybraną kwotę z oferty.

Dlaczego warto postawić na kartę kredytową Banku Pekao?

Chcesz wiedzieć, jak spłacić kartę kredytową w Banku Pekao? Limit, z którego aktywnie korzystasz będzie spłacany automatycznie z konta wtedy, kiedy pojawią się na nim jakiekolwiek nowe wpływy. Dzięki temu nie musisz martwić się o wykonywanie cyklicznych płatności, aby nie narazić się na wysokie odsetki. Nie każdy posiadacz takiego produktu bankowego wie, ile jest czasu na spłatę karty kredytowej. W Banku Pekao okres bezodsetkowy wynosi aż 58 dni, co daje Ci sporą swobodę w kwestii spłaty zobowiązania bez kosztów. Wiele osób zadaje sobie też pytanie, czy kartę kredytową w Banku Pekao można spłacać w ratach. Odpowiedź jest tutaj twierdząca. Niezależnie od wybranego wariantu karty zawsze możesz wybrać płatności ratalne na okres 10 miesięcy z oprocentowaniem 0%. Istnieje też opcja wykorzystania opcji ratalnej na okres do 36 miesięcy, ale tylko dla kwot powyżej 300 złotych i wiąże się to z opłatą wynikającą z RRSO.

Korzystanie z usług finansowych Pekao takich, jak np. karta kredytowa to duży komfort dla jej posiadacza. Pakiet możesz zmienić w dowolnej chwili na dwa sposoby: w aplikacji Pekao 24 oraz w stacjonarnym oddziale banku. Zmiana pakietu na wyższy możliwa jest w każdej chwili. Kiedy jednak chcesz złożyć wypowiedzenie karty kredytowej Bank Pekao i przejść na niższy pakiet, musisz odczekać aż 3 miesiące od czasu włączenia danego pakietu.

Jak zamknąć kartę kredytową w Banku Pekao?

Najłatwiejszym sposobem na zamknięcie karty kredytowej Bank Pekao jest złożenie dyspozycji dezaktywacji produktu w oddziale banku. Po spełnieniu podstawowych warunków wynikających z umowy musisz tylko spłacić w całości zadłużenie wraz z należnymi dla banku odsetkami, a następnie poczekać 30 dni na całkowitą likwidację rachunku z limitem kredytowym na karcie. Wiedząc, ile wynosi opłata za kartę kredytową bez spełnienia warunków promocyjnych oraz jakie są odsetki umowne po upływie 58 dni, możesz szybko obliczyć, jaką kwotę zwrócisz do banku na etapie zamykania karty. Zawsze warto wiedzieć, jak zrezygnować z karty kredytowej w Banku Pekao. W razie znalezienia lepszej oferty na rynku szybko przeniesiesz usługę do innego banku, a w Pekao dopełnisz formalności związanych z likwidacją limitu kredytowego. Niedopełnienie tej formalności może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i brak opcji wnioskowania o kolejny limit w innym banku.

Jak zastrzec zaginioną kartę w Pekao Banku?

Zastanawiasz się, jak zastrzec kartę w Banku Pekao? Obecnie jest to dość proste. Wystarczy, że skontaktujesz się z konsultantem poprzez infolinię. W instytucji, jaką jest Bank Pekao kontakt jest zawsze sprawny i nie trzeba długo oczekiwać na połączenie ze specjalistą. Dzięki temu zaledwie w ciągu kilku minut zastrzeżesz np. skradzioną kartę kredytową i unikniesz wielu kłopotów. Pamiętaj w tym przypadku, że zastrzeżenie karty płatniczej jest nieodwracalne i skutkuje w przyszłości koniecznością zamówienia jej duplikatu, za który bank ma prawo pobrać dodatkową opłatę.

Koszty związane z posiadaniem karty kredytowej w Banku Pekao?

Zanim podpiszesz umowę z Bankiem Pekao, koniecznie sprawdź tabelę opłat i prowizji, dostępną na stronie internetowej instytucji. Dzięki temu dowiesz się, ile kosztuje przelew z karty kredytowej Bank Pekao, a także poznasz wszelkie inne wysokości opłat. Poniższa tabela przedstawia najpopularniejsze koszty, o jakich powinieneś wiedzieć, jako posiadacz karty kredytowej.

Czynność/usługa Pakiet Standard Pakiet Złoty Pakiet Platynowy
Obsługa karty 0 złotych 0 / 19 złotych 0 / 39 złotych
Wydanie duplikatu karty 0 złotych C0 złotych 0 złotych
Duplikat PIN w formie papierowej 10 złotych 10 złotych 10 złotych
Prowizja za polecenie przelewu 7% od kwoty transakcji 5% od kwoty transakcji 3% od kwoty transakcji
Wypłata gotówki 7 % od kwoty transakcji 5 % od kwoty transakcji 3 % od kwoty transakcji
Wydanie zaświadczenia o posiadaniu rachunku z limitem 24 złote 24 złote 24 złote

Jak widzisz, korzystanie z funkcjonalności kart kredytowych w każdym z powyższych pakietów generuje pewne koszty. Bank Pekao wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów pozwala na zminimalizowanie do zera kosztów prowadzenia karty z limitem kredytowym. Przekłada się to między innymi na coraz większe zainteresowanie potencjalnych klientów ofertą tej instytucji.

Opinie o kartach kredytowych Banku Pekao

Na temat produktu, jakim jest karta kredytowa Bank Pekao opinie są naprawdę różne. Większość kontrahentów korzystających z dodatkowego limitu na rachunku z kartą docenia takie aspekty, jak:

 • prosty proces wnioskowania o limit na karcie;
 • minimum formalności;
 • możliwość posiadania karty bez kosztów jej prowadzenia;
 • atrakcyjne warunki spłaty w ramach rat 0%;
 • aż trzy pakiety kart kredytowych do wyboru.

Konsumenci cenią sobie przede wszystkim możliwość płatności kartą niemalże w każdym miejscu w kraju oraz na świecie i to bez dużych prowizji. Jeśli cenisz sobie maksimum funkcjonalności, przejrzystą ofertę oraz ciekawe usługi dodatkowe w ramach pakietu limitu kredytowego na karcie, koniecznie wybierz tę instytucję. Szczegóły każdej oferty poznasz na stronie internetowej, przez infolinię oraz w stacjonarnych placówkach banku na terenie Polski.

Dlaczego warto korzystać z karty kredytowej w Pekao Banku?

W Banku Pekao klienci są rozpieszczani do maksimum możliwości. Bank stale inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają posiadaczom kart kredytowych z limitem na realizowanie płatności w sposób tradycyjny (zbliżeniowy), a także online. Możliwość otrzymania zwrotu za konkretne transakcje to kolejny aspekt, który przyciąga z miesiąca na miesiąc ogromne fale konsumentów.

Serdecznie zachęcamy do uruchomienia nowej karty kredytowej z wybranym limitem w pakiecie, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Koniecznie porozmawiaj z doradcą Banku Pekao, a następnie podpisz umowę na jeden z dowolnych wariantów – standardowy, złoty lub platynowy. Gwarantujemy, że nie pożałujesz swojej decyzji i zyskasz dostęp nie tylko do różnych funkcji karty, ale także atrakcyjnych promocji np. w ramach programu Mastercard Bezcenne Chwile.

5/5 - (1 oddanych głosów)