Popularna usługa blik mBank to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą usprawnić płatności online i za zakupy stacjonarne. To także doskonała opcja, jeśli zależy nam na ekspresowym przelewie na numer telefonu za darmo lub szybkiej wypłacie gotówki. Jak płacić blikiem mBank? Sprawdź, jak w kilku prostych krokach korzystać z wygodnych płatności w aplikacji mobilnej. 

mbank przelew na telefon mBank BLIK – co to takiego i jak działa?

BLIK to znana większości metoda płatności, która nie bez powodu zdobywa coraz więcej zwolenników. Jej popularność wynika przede wszystkim z przyspieszenia przepływu środków, a także z zerowych kosztów. Jest to doskonała alternatywa dla przelewów express elixir, za które praktycznie w każdym banku musimy dodatkowo płacić. Za pośrednictwem blik mBank przelew na telefon lub opłacenie zakupów staje się komfortową metodą na usprawnienie zarządzania finansami. 

mBank blik – jak włączyć?

mBank dla każdego klienta posiadającego konto osobiste lub firmowe udostępnia metodę płatności blikiem zupełnie za darmo. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną banku, aby bez przeszkód korzystać z tej opcji, nie płacąc ani grosza za szybkie przelewy i płatności za zakupy online oraz w sklepach stacjonarnych. 

 1. Włącz aplikację mobilną banku.
 2. Wejdź w „ustawienia” i zaznacz opcję „szybka płatność” i zatwierdź zmiany PIN-em, którym logujesz się do aplikacji. 
 3. Przy zakupach online wybierz metodę płatności blikiem. W przypadku zapłaty za zakupy stacjonarne, zgłoś chęć sprzedawcy.
 4. Kliknij ikonę w aplikacji, po czym na ekranie wyświetli się wygenerowany kod.
 5. Wpisz kod w odpowiednie pole w sklepie online lub na terminalu w sklepie stacjonarnym.
 6. Zatwierdź transakcję w aplikacji PIN-em lub za pomocą odcisku palca. 

Jak zrobić przelew na telefon mBank?

Jako klient banku możesz skorzystać także z metody przelew na telefon blikiem. Tego typu opcja jest dostępna bez względu na to, czy odbiorca posiada konto w tym samym, czy też w innym banku. Wystarczy, że oboje będziecie mieli włączoną usługę w aplikacji. 

Jak włączyć przelew mBank blik na telefon?

 1. Włącz aplikację mobilną banku.
 2. Kliknij ikonę trzech pasków i wybierz „ustawienia”.
 3. Wybierz „przelew na numer telefonu”.
 4. Zaakceptuj oświadczenia, wybierz rachunek do przelewów na telefon oraz zaznacz, czy chcesz widzieć w aplikacji, kto korzysta z usługi. 
 5. Kliknij „zarejestruj” i zatwierdź transakcję PIN-em. Od teraz możesz za darmo korzystać z przelewów na numer telefonu w aplikacji mobilnej. 

Jak zrobić przelew na numer telefonu w mBank?

Jeśli chcesz zrobić pierwszy przelew na numer, wystarczy że wybierzesz zakładkę „płatności”, a następnie „przelew na telefon”. Na tym etapie należy wybrać numer odbiorcy z listy kontaktów albo wpisać go samodzielnie (w tym celu kliknij znak plusa w prawym  dolnym rogu). Teraz musisz tylko zatwierdzić transakcję PIN-em w aplikacji, a pieniądze ekspresowo trafią do osoby, do której zleciłeś przelew. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy na dany numer możesz wysłać środki za pomocą tej metody. Jeśli nie, odbiorca musi w pierwszej kolejności włączyć usługę w swojej aplikacji mobilnej, dzięki czemu będzie otrzymywał ekspresowe przelewy na numer. 

Jak wypłacać pieniądze blikiem mBank z bankomatu?

Wypłata środków w bankomacie za pomocą blika przebiega bardzo podobnie jak w przypadku płatności. Jak zrobić to krok po kroku?

 1. Wybierz metodę wypłaty na ekranie bankomatu i wpisz kwotę.
 2. Wygeneruj kod w aplikacji mobilnej i przepisz go w odpowiednie pole w bankomacie.
 3. Potwierdź transakcję w aplikacji PIN-em.
 4. Pieniądze natychmiast zostaną wypłacone z bankomatu. 

W przypadku pytań pomoże Ci mBank kontakt, z którego skorzystać bezpośrednio w aplikacji w zakładce „bezpieczeństwo”. 

5/5 - (1 oddanych głosów)