Blik pekao to nowoczesna metoda płatnicza, z której chętnie korzysta coraz więcej osób. Za pośrednictwem tej opcji możemy nie tylko robić darmowe ekspresowe przelewy na numer telefonu, ale również szybko opłacać zakupy stacjonarne i online oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. W Pekao Blik umożliwia także wystawianie czeków z 30-dniowym terminem ważności, które wykorzystujemy dzięki udostępnionemu kodowi. Warto sprawdzić, na czym dokładnie polega ta usługa i jak płacić blikiem pekao. 

pekao24 blikPekao sa blik – najważniejsze informacje 

Jak wspomniano, blik pekao to doskonała alternatywa dla drogich przelewów express elixir, za które musimy dodatkowo płacić. Za jej pośrednictwem bowiem szybko płacimy za nasze zakupy stacjonarne i zamówienia internetowe, ale nie tylko. Ta nowoczesna metoda oferuje również wiele innych różnorodnych funkcji, z których skorzystamy na wyciągnięcie ręki, jeśli  jesteśmy klientami banku Pekao

Za pośrednictwem blika PEKAO możemy:

— Zapłacić za zakupy stacjonarne i online;

— Zrobić szybki przelew na numer telefonu;

— Wypłacić pieniądze z bankomatów w całej Polsce;

— Wystawić czek na określoną kwotę bez wychodzenia z domu. 

Pekao24 blik – jak używać?

Aby skorzystać z płatności blikiem, wystarczy pobrać aplikację Peopay na urządzenie mobilne. Po uruchomieniu aplikacji, należy wybrać w sklepie online lub stacjonarnym tę metodę płatności i kliknąć BLIK w aplikacji. Zostanie wygenerowany 6-cyfrowy kod, który wpisujemy w odpowiednie pole w e-sklepie lub na ekranie terminala płatniczego w punkcie stacjonarnym. Następnie zatwierdzamy transakcję w aplikacji PIN-em czy odciskiem palca lub Face ID, jeśli płatności wynosi max. 120 zł. Za blik pekao opłaty nie są pobierane, niezależnie od tego, jak wysoką transakcję realizujemy, a środki w zaledwie kilka minut są zaksięgowane na koncie odbiorcy. 

Jak wypłacić pieniądze blikiem w PEKAO?

  1. Wybierz w bankomacie opcję „Wypłata Peopay”
  2. Uruchom aplikacji i wygeneruj 6-cyfrowy kod
  3. Wpisz kod na ekranie bankomatu
  4. Potwierdź transakcję w aplikacji kodem PIN lub skanem twarzy czy odciskiem palca.

Jak zrobić przelew na numer telefonu w PEKAO?

W aplikacji możemy wykonać także ekspresowy przelew bez konieczności posiadania numeru rachunku. W tym celu należy zalogować się na swoje konto i wybrać „Płatności” w głównym panelu. Następnie możemy wybrać z listy kontaktów osobę, do której chcemy zlecić przelew lub wpisać numer ręcznie. Na tym etapie wystarczy uzupełnić kwotę i zaakceptować transakcję PIN-em lub opcją biometryczną. 

Jak odebrać przelew na telefon W PEKAO?

Aby móc odbierać przelewy na numer telefonu blikiem, w pierwszej kolejności musimy włączyć usługę w aplikacji. W tym celu należy wybrać w dolnym menu zakładkę „Więcej”, a następnie „Płatności” i „Przelew na numer telefonu”. Pozostaje tylko zaznaczenie zgody na otrzymywanie środków za pomocą takiej metody i zatwierdzenie wyboru. Od teraz możemy odbierać ekspresowe przelewy na telefon, a aplikacja wyświetli nam powiadomienie, gdy środki dotrą na nasze konto. 

4.5/5 - (2 oddanych głosów)