BLIK ING to nowoczesna metoda, za pośrednictwem której możemy ekspresowo płacić za zakupy stacjonarne i online oraz realizować przelewy na numer telefonu, bez konieczności posiadania numeru konta. Dodatkowo, BLIK w ING umożliwia szybką wypłatę gotówki w bankomatach, a także wpłatę środków do wpłatomatu. Wszystkie te opcje są dostępne zupełnie za darmo, a aby z nich skorzystać, wystarczy pobrać aplikację mobilną banku. Pozwala to na sprawne zarządzanie finansami i ograniczenie wydatków. Jak płacić blikiem ing i dla kogo dostępne jest takie rozwiązanie?

kod blik ingNa czym polega ING BLIK na telefon?

BLIK to znana większości metoda płatnicza, która ostatnimi laty nie bez powodu zdobyła wielką popularność. Dzięki niej użytkownicy mogą zupełnie za darmo opłacać zamówienia internetowe, płacić za zakupy stacjonarne, a nawet robić szybkie przelewy na telefon. To doskonała alternatywa dla express elixir, czyli przelewów, za które do tej pory musieliśmy dodatkowo płacić. Płatność blikiem ing jest możliwa dla wszystkich klientów posiadających konto w banku, którzy pobrali na urządzenia mobilne aplikację. Dzięki takiej metodzie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także cenny czas, gdy spieszy nam się z wysyłką środków. Za pośrednictwem BLIK-a odbiorca otrzyma przelew w zaledwie kilka minut, niezależnie od tego, czy robimy przelew blikiem na telefon, czy opłacamy zakupy online. 

Jak rozpocząć korzystanie z BLIK ING?

Bank ING wprowadził do swojej oferty nowoczesną opcję, która jest dostępna dla wszystkich posiadających konto, którzy korzystają z bankowości mobilnej. Aby rozpocząć płacenie za pomocą blik-a, musimy pobrać aplikację mobilną. Nie jest konieczne dopełnianie żadnych formalności. 

Aby płacić blikiem, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Pobierz aplikację Moje ING. BLIK będzie dostępny na wszystkich urządzeniach mobilnych. Nie możesz korzystać z takiej opcji w bankowości na stronie www. 
 2. Zaloguj się do swojego konta i ustal PIN zabezpieczający do aplikacji. 
 3. Wybierz płatność blikiem w e-sklepie lub zgłoś chęć sprzedawcy w sklepie stacjonarnym. 
 4. Kliknij ikonę blika w panelu głównym w aplikacji.
 5. Na ekranie zobaczysz wygenerowany kod, który musisz wprowadzić w odpowiednie miejsce w sklepie online lub wpisać na terminalu płatniczym w punkcie stacjonarnym.
 6. Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej PIN-em lub odciskiem palca. Gotowe! Płatność zostanie zaksięgowana ekspresowo. 

Jak zrobić przelew na telefon ING BLIK?

Klienci banku mogą w pełni korzystać z darmowych przelewów na numer telefonu. Warto wiedzieć, że nie musimy przy tym znać numeru konta odbiorcy. Wystarczy, że ma on włączoną usługę w swojej aplikacji mobilnej. 

 1. Kliknij w aplikacji Moje ING skrót „Przelewy blikiem”.
 2. Wybierz konto, z którego chcesz zlecić przelew.
 3. Podaj odbiorcę, wybierając numer z listy kontaktów lub wpisując go ręcznie. W wyświetlonej książce telefonicznej ujrzysz specjalną ikonkę blik-a obok numerów, do których możesz zrealizować przelew. 
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz przelać.
 5. Zatwierdź transakcję PIN-em lub odciskiem palca. 

Jak odebrać przelew na telefon blikiem w ING?

Aby móc odbierać przelewy na numer telefonu, należy wybrać w aplikacji zakładkę „Karty i płatności telefonem”, następnie znaleźć opcję przelew na telefon blikiem. Na tym etapie musimy wpisać numer telefonu, który podepniemy pod nasze konto. Następnie zatwierdzamy zmianę przepisując kod weryfikacyjny z SMS-a. Od teraz możemy cieszyć się wygodą dzięki ekspresowym przelewom zupełnie za darmo. 

Jak wpłacać i wypłacać pieniądze blikiem w ING?

Kod BLIK ING umożliwia nam również wpłatę środków do wpłatomatu i wypłatę pieniędzy z bankomatów w całej Polsce. Aby to zrobić, musisz:

 1. Wybrać metodę wpłaty/wypłaty środków na ekranie urządzenia (bankomatu lub wpłatomatu).
 2. Wpisać kwotę, którą chcesz wpłacić/wypłacić.
 3. Wpisać na ekranie wygenerowany 6-cyfrowy kod z aplikacji.
 4. Potwierdzić transakcję PIN-em lub odciskiem palca. 
 5. Bankomat automatycznie wypłaci pieniądze bez dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz wpłacić pieniądze, na tym etapie włóż gotówkę, a zostanie ona zaksięgowana na Twoim koncie. 
5/5 - (1 oddanych głosów)