bnp paribas blikPłatności za pomocą metody BLIK stają się coraz popularniejsze na całym świecie. To za ich sprawą jesteśmy w stanie w zaledwie kilka sekund przelać środki, opłacić zamówienie, a nawet wypłacić gotówkę z bankomatu. Przy tym potrzebna jest jedynie aplikacja mobilna banku. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie mamy aktywnej karty debetowej i potrzebujemy zapłacić za zakupy w sklepie, czy też gdy nie mamy numeru konta odbiorcy. Wówczas za pomocą aplikacji BNP Paribas, BLIK możemy wykorzystać za pomocą kilku kliknięć, np. przelewając środki na numer telefonu. Jak założyć BLIK BNP Paribas, jak płacić w sklepie i online oraz kto może przelewać środki bez numeru konta?

Płatność BLIKIEM BNP Paribas

Płatność BLIK to nowoczesna metoda online, z której nie bez powodu korzysta coraz więcej klientów różnych banków. To z jej pomocą jesteśmy w stanie szybko i wygodnie opłacać zamówienia internetowe, ale także płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo, coraz popularniejszy jest przelew BLIKiem, który możemy zlecić nawet w sytuacji, gdy nie posiadamy numeru konta odbiorcy. Wystarczy, że będzie miał on włączoną usługę przelewu na telefon, aby móc otrzymać środki za pomocą numeru telefonu połączonego z rachunkiem. Z dużym rozgłosem spotkała się również możliwość wypłaty środków za pomocą BLIKa. Wówczas nawet gdy nie mamy karty bankowej, bo np. skończyła się jej ważność i czekamy na wydanie nowej, możemy wypłacić pieniądze z konta. Z tego typu metody korzysta coraz więcej banków na światowym rynku. Płatność BLIK w ING stała się już swego rodzaju codziennością wśród klientów tego banku. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku BNP Paribas BLIK. Jak płacić z wykorzystaniem takiej metody?

BNP Paribas BLIK – jak korzystać?

Możliwość szybkich płatności w BNP Paribas opiera się na podobnych zasadach jak w większości banków. Podobnie jak w przypadku BLIK Santander, również i w tym banku, aby korzystać z tej usługi, należy pobrać aplikację mobilną i zarejestrować się do bankowości. Bank udostępnia taką opcję automatycznie każdemu, kto posiada konto w BNP Paribas. BLIK opłaty nie pobiera ani za płatności online, ani za zakupy stacjonarne. Nie zapłacimy również za wypłatę gotówki z bankomatu, czy też za przelew na numer telefonu. Wszystkie dostępne w ramach usługi opcje są w pełni darmowe. Spotyka się to z pozytywnym odbiorem wśród klientów, którzy np. muszą płacić za przelewy do innych banków. 

Jak korzystać z BLIK-a w BNP Paribas krok po kroku?

 1. Zarejestruj się do bankowości w aplikacji mobilnej GOmobile BNP Paribas;
 2. Kliknij ikonkę „BLIK” i wygeneruj kod;
 3. Przepisz kod w odpowiednie pole w sklepie online;
 4. Potwierdź transakcję w aplikacji za pomocą PINu lub innej wybranej metody;
 5. Gotowe! Twoje zamówienie zostało opłacone. Teraz możesz czekać na realizację i dostarczenie zakupów. 

Jak widać, płacenie za pomocą kodu BLIK nie jest skomplikowane i z wykonaniem kilku prostych kroków poradzi sobie niemalże każdy. Wystarczy dostęp do aplikacji i kilka kliknięć, aby cieszyć się pełną wygodą i zaoszczędzonym czasem. Dodatkowo, nie ponosimy żadnej prowizji, gdyż usługa jest w pełni darmowa. Pozwala to na ograniczenie wydatków, oszczędzając nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie!

BNP Paribas BLIK płatność w sklepie

Warto wiedzieć, że za pomocą kodu BLIK możemy płacić nie tylko na platformach internetowych. Opcja to obejmuje także większość sklepów stacjonarnych. Tego typu usługa jest dostępna już niemalże wszędzie, dlatego też zapłacimy w ten sposób nie tylko w dużych sieciach, ale też w pobliskim markecie spożywczym. Wystarczy terminal i telefon, na którym mamy pobraną aplikację mobilną banku. W tym przypadku procedury przebiegają podobnie jak powyżej. Jak w BNP Paribas zapłacić BLIKiem w sklepie? 

 1. Zapytaj sprzedawcę o możliwość płatności BLIK;
 2. Jeśli sklep udostępnia usługę, zaloguj się do aplikacji mobilnej;
 3. Kliknij ikonkę „BLIK” i wygeneruj 6-cyfrowy kod;
 4. Wpisz kod na klawiaturze terminala płatniczego przy kasie;
 5. Potwierdź transakcję w aplikacji GOmobile na swoim telefonie. 
 6. Gotowe! Zakupy są opłacone.

Nic prostszego, dziś BLIK-iem możemy płacić za zakupy w wielu sklepach stacjonarnych. Jest to szczególnie wygodne, gdy nie mamy ze sobą portfela, lub nie chcemy zabierać z domu karty w obawie o jej zgubienie. Wybierasz się na rower, a może pobiegać? Wolisz wyjść na niedzielny spacer bez ciężkiej portmonetki? Wystarczy telefon, aby zajść do sklepu w pobliżu i zrobić komfortowe zakupy z BLIK BNP Paribas. 

Przelew blik na telefon BNP Paribas

Wiemy już, jak płacić BLIKiem w BNP Paribas. Jednak, czy przelew na numer telefonu jest równie prosty co płatności za zakupy? Co należy zrobić, aby włączyć usługę? W tym przypadku również przyda nam się aplikacja mobilna naszego banku,  w której należy wykonać kilka kroków. 

 1. Włącz aplikację i zaloguj się do swojego konta;
 2. Kliknij zakładkę „Ustawienia” i wybierz opcję „Przelewy na numer telefonu”;
 3. Udziel zgody na rejestrację Twojego numeru telefonu, który znajduje się w bazie banku;
 4. Potwierdź rejestrację kodem PIN do aplikacji;
 5. To wszystko. Od teraz możesz zlecać i odbierać przelewy na numer telefonu.

W BNP Paribas BLIK na numer telefonu nie jest jeszcze dostępny, jednak bank pracuje nad wdrożeniem usługi. Klienci mogą spodziewać się uruchomienia przelewów na telefon w najbliższej przyszłości.

Jak zrobić przelew BLIK BNP Paribas?

W BNP Paribas BLIK na telefon niestety nie jest jeszcze możliwy, jednak bank zapewnia, że w najbliższym czasie klienci będą mogli w pełni korzystać z opcji, jakie daje BLIK. Obecnie możliwe jest opłacanie zamówień online i stacjonarnych, a także wypłata pieniędzy z bankomatu za pomocą kodu BLIK. Przelew BLIK BNP Paribas na numer telefonu będzie dostępny łącznie z opcją wystawiania czeków. Należy oczekiwać na informacje udostępniane przez bank. 

Kiedy bank uruchomi opcję, wykonanie przelewu będzie prawdopodobnie przebiegało podobnie, jak w większości banków, czyli:

 1. Zarejestrowanie numeru do usługi;
 2. Kliknięcie ikonki „BLIK”, a następnie „Przelew na telefon”;
 3. Wybranie z listy kontaktów numeru odbiorcy lub ręczne wpisanie go;
 4. Uzupełnienie pola z kwotą; 
 5. Potwierdzenie transakcji PIN-em do aplikacji;
 6. Odbiorca otrzyma SMS-a lub powiadomienie ze swojej aplikacji bankowej o otrzymaniu przelewu na telefon BLIK.

Jak wypłacać pieniądze BLIKiem BNP Paribas?

Za pomocą BLIKa możemy także wypłacać środki w bankomacie. Nie jest potrzebna do tego karta płatnicza, dzięki czemu z powodzeniem pobierzemy pieniądze podczas spaceru, gdy nie mamy przy sobie portfela. To także doskonały sposób dla osób, które potrzebują gotówki, a mają nieaktywną kartę i czekają na wydanie nowej. Zamiast stać w długich kolejkach w placówce banku, wystarczy wygenerować kod, przepisać go na ekranie bankomatu i pobrać środki z konta. Jak to zrobić?

Jak wypłacić pieniądze BLIK w BNP Paribas krok po kroku:

 1. Na ekranie bankomatu wybierz wypłatę metodą BLIK i wpisz kwotę;
 2. Zaloguj się do aplikacji GOmobile i kliknij ikonkę płatności BLIK. Możesz to zrobić także bez logowania;
 3. Wygeneruj 6-cyfrowy kod BLIK;
 4. Przepisz kod na ekranie bankomatu;
 5. Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej;
 6. Gotowe! Bankomat wypłaci Ci potrzebną gotówkę. 

Jak wpłacać gotówkę BLIK?

Dzięki najnowszej metodzie BLIK możemy nie tylko wypłacać pieniądze z bankomatu, ale także wpłacać gotówkę na nasze konto. Na ekranie wpłatomatu wybieramy „Transakcje bez karty”, a następnie „Wpłata BLIK”. Następnie należy wygenerować kod BLIK w aplikacji. Możemy zalogować się do GOmobile lub zrobić to bez logowania. Kolejny krok to przepisanie kodu na ekranie wpłatomatu, następnie pozostaje nam potwierdzenie transakcji PIN-em. Na tym etapie konieczne jest wpisanie kwoty, którą wpłacamy, i kliknięcie „Dalej”, a także włożenie pieniędzy, aby urządzenie mogło je pobrać i wpłacić na nasz rachunek. Potem zatwierdzamy wpłatę w aplikacji, a środki pojawiają się na naszym koncie w zaledwie kilka sekund. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy przy sobie karty bankowej, a chcemy szybko i wygodnie wpłacić gotówkę na konto osobiste lub firmowe. 

5/5 - (1 oddanych głosów)