Pieniądze z 500 plus to wsparcie dla rodzin z dziećmi. Jako benefit dla polskich rodzin, każdy kto ma dziecko może otrzymać dodatkowe pieniądze na jego wychowanie. Niestety, ale ceny podstawowych artykułów spożywczych rosną i często 500 zł nie starcza do końca miesiąca. W tym momencie szukamy innego rozwiązania jakim jest kredyt na 500+, który może wspomóc osobom w trudnej sytuacji finansowej. Czy mając 500+ mam większą szansę na otrzymanie pożyczki bez bik dla zadłużonych?

kredyt na 500plus500 plus a dochód

W Polsce jest ponad setka firm udzielających kredytów i pożyczek. Największymi instytucjami są banki, a tuż po nich instytucje pozabankowe. Starając się o pożyczkę często zastanawiamy się czy pieniądze z 500+ wliczają się do dochodu, dzięki czemu łatwiej dostaniemy pożyczkę? To zależy. Jeśli staramy się o kredyt w banku to dodatkowe 500 zł nie będzie miało znaczenia, gdyż liczy się to czy mamy stałe zatrudnienie (najlepiej z umową o pracę). Jednak jeśli chcemy skorzystać z chwilówek i ratalek z parabanków to 500 plus może nam pomóc.

Istnieje takie coś jak główne źródło dochodu i dodatkowe. Do głównego możemy zaliczyć pieniądze za wynagrodzenie z pracy, zaś do dodatkowego np.: świadczenia rodzinne czy alimenty. W większości przypadków starania się o kredyt na 500+, dodatkowe pieniądze z programu Rodzina 500 plus będą traktowane jako dodatkowe źródło dochodu. Jeśli dodatkowe pieniądze wpływają na nasze konto regularnie to działa tylko na korzyść i brane są one pod uwagę do wyliczenia całego naszego dochodu.

Podsumowując, w przypadku pożyczek pozabankowych 500+ jest akceptowane w większości instytucji, jednak każda firma na własny scoring, na podstawie którego ocenia czy udzieli pożyczki danemu klientowi.

Wzór na wyliczenie dochodu z 500+

Jeśli staramy się o kredyt na 500 plus i mamy obawę przed wyliczeniem całego dochodu wraz ze wszystkimi dodatkowymi rzeczami to musimy wiedzieć, że formularz pożyczkowe same to wyliczają. Jeśli na odpowiednim kroku formularza, najczęściej będzie to dział ,,dochód i zatrudnienie”, wypełnimy wszystkie pola związane z naszymi zarobkami to nic poza tym nie musimy podawać. System sam zsumuje całość i pożyczkodawca będzie widział nasz pełen dochód. 

Jeśli na nasze konto wpływają pieniądze z różnych źródeł, to najlepiej je wszystkie wpisać. Im więcej tym lepiej wyglądamy w oczach pożyczkodawcy. Jednak to on ostatecznie podejmuje decyzję więc nigdy nie ma 100% pewności, że dostaniemy pożyczkę na 500 plus mają jeszcze inne wpływy.

Kredyt na 500+ dla zadłużonych

Kredyt bez sprawdzania BIK i KRD również jest możliwy posiadając świadczenie 500 plus. Im większy posiadamy dochód (czyli nasze wynagrodzenie wraz ze wszystkimi dodatkowymi regularnymi wpływami) tym większa szansa na otrzymanie kredytu na 500 plus dla zadłużonych. Nawet jeśli mamy zadłużenia w bazach, dla niektórych firm nie ma to znaczenia gdyż nie sprawdzają swoich klientów.

Inaczej wygląda to jeśli mamy dług u komornika. W tym przypadku również mamy szansę na pożyczkę na 500 plus, ale będziemy musieli dostarczyć więcej dokumentów o naszych zarobkach. Pamiętaj, że pieniądze z programu 500+ nie zabierze Ci komornik sądowy, więc ich posiadanie wpływa korzystnie na sytuację finansową.

Pożyczka na 500 plus – gdzie dostanę?

Istnieje wielu pożyczkodawców, którzy dają pożyczkę na 500 plus. Wniosek pożyczkowy posiadając 500+ niczym innym się nie różni od tego standardowego. Po stronie pożyczkobiorcy jest wpisanie we wniosku informację o otrzymywanym świadczeniu. Każdy wniosek powinniśmy uzupełnić naszymi prawdziwymi danymi osobowymi – jeśli chcemy otrzymać pieniądze bardzo szybko. Każde błędy lub niejasności mogą powodować opóźnienie w decyzji.

Kwota pożyczki:
Okres:
  • Chwilówka
  • Pożyczka na raty
  • Pierwsza Darmowa
  • Bez BIK
Pokaż więcej pożyczek