W Polsce obecnie działa wiele banków, które obsługują klientów indywidualnych oraz biznesowych praktycznie bez żadnych ograniczeń. Niestety nie wszystkie instytucje finansowe poradziły sobie ze zmieniającymi się czasami. Dla Deutsche Banku 2018 rok był ostatnim, w jakim ten przyjmował nowych klientów. Co ciekawe, bank w wyniku fuzji przeniósł większość konsumentów do innej instytucji, a obecnie prowadzi dość okrojoną działalność. Chcesz wiedzieć, jak działały placówki Deutsche Banku w Gdańsku? Poniżej znajdziesz szereg istotnych informacji na ten temat.

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Gdańsk – jak działały placówki?

Już od 2018 roku kiedy doszło do fuzji z Santanderem, ten bank zamknął wszystkie stacjonarne punkty obsługi konsumenta. Deutsche Bank Gdańsk zawsze stawiał na pierwszym miejscu dobro swoich klientów, jednak mimo to oddziały zostały bezpowrotnie zamknięte. Każdy, kto po 2018 roku chciałby skorzystać z usług bankowych tej instytucji, nie mógł już tego zrobić. Zastanawiasz się, jak w praktyce działały oddziały Deutsche Bank w Gdańsku? To proste.

Każdy konsument za czasów funkcjonowania banku mógł udać się na miejsce i skorzystać praktycznie ze wszystkich usług i produktów bankowych, jakie aktualnie były dostępne w ofercie. Doradcy finansowi pracowali najczęściej w standardowych godzinach od 9:00 do 17:00, choć zdarzały się wyjątki, które pozwalały na pracę ekspertów aż do godziny 18:00. Konto osobiste, konto oszczędnościowe i wiele innych produktów – te były dostępne wyłącznie stacjonarnie. Niestety nawet za czasów działania tej instytucji finansowej konsumenci nie mogli składać wniosków i dyspozycji wyłącznie przez Internet. Do załatwienia wielu spraw konieczna była osobista wizyta w stacjonarnej placówce na terenie Gdańska.

Wszystkie placówki zostały zamknięte ze względu na fakt, iż bank przeszedł wyłącznie na obsługę klientów posiadających takie usługi, jak:

 • kredyty walutowe;
 • pożyczki hipoteczne;
 • kredyty mieszkaniowe.

Tylko w tych przypadkach wciąż dostępna jest obsługa przez doradców, ale tylko w formie online lub telefonicznie. Nie ma już możliwości spotkania ze specjalistą w placówce, a także podpisania nowej umowy np. o prowadzenie konta osobistego. Wszystkie produkty i usługi, jakie oferował Deutsche Bank – oddział Gdańsk i nie tylko zostały bezpowrotnie wycofane z rynku.

W jakich sprawach była pomocna stacjonarna obsługa klienta banku DB w Gdańsku?

Udając się w przeszłości do jeszcze funkcjonującej placówki Deutsche Banku w Gdańsku, praktycznie każdy mógł załatwić wszystkie sprawy związane z finansami i bankowością. Oznacza to, że na miejscu możliwe było:

 • wnioskowanie o nowe konto bankowe;
 • złożenie dyspozycji zamknięcia rachunku bankowego;
 • uruchomienie nowej lokaty lub funduszu inwestycyjnego;
 • zmiana danych osobowych i teleadresowych;
 • złożenie wniosku o nowy kredyt mieszkaniowy lub gotówkowy;
 • wpłata i wypłata gotówki;
 • i wiele innych spraw…

Co ciekawe, w przypadku Deutsche Bank Gdańsk oddziały realizowały obsługę gotówkową w trzech walutach: PLN, EUR, USD. Warto też nadmienić, że bank pozwalał na jednorazową wypłatę gotówki w oddziale do kwoty maksymalnie 25000 złotych. To najważniejsze informacje, jakie trzeba wiedzieć na temat funkcjonujących kiedyś placówek DB w Gdańsku i wielu innych polskich miastach.

Deutsche Bank Gdańsk Abrahama

Deutsche Bank Gdańsk Abrahama to popularna placówka, która działała w tej miejscowości. Klienci na miejscu mogli skorzystać z pomocy specjalistów tylko w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00. Trzeba też pamiętać, że doradcy pomagali klientom podczas obsługi gotówkowej, proponowali ciekawe produkty i usługi finansowe, a także odpowiadali na wszystkie niezbędne pytania konsumentów. Na miejscu obsługiwani byli zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Deutsche Bank Gdańsk Grunwaldzka

W Gdańsku funkcjonowało wiele placówek DB. Warto jednak zaznaczyć, iż Deutsche Bank Gdańsk Grunwaldzka działał najdłużej ze wszystkich punktów w okolicy. W tym przypadku godziny otwarcia lokalu przypadały na dni robocze, ale w czasie od 10:00 do 18:00. Ta godzina przesunięcia w porównaniu do innych placówek była docenianym przez konsumentów rozwiązaniem. Dzięki temu każdy mógł w dowolnym momencie skorzystać z obsługi, zapoznać się z ofertą lub wypłacić środki z konta w większej kwocie.

Deutsche Bank Gdańsk Podmłyńska

Jeśli chodzi o oddział Deutsche Bank Gdańsk Podmłyńska, warto zaznaczyć, iż na tuż przy oddziale znajdował się funkcjonalny bankomat Deutsche Bank. Gdańsk to duże miasto, a ten punkt zlokalizowany był nieopodal ścisłego centrum. W tej placówce klienci cieszyli się przede wszystkim rzetelnym podejściem doradców do niemalże każdej sprawy, jak i wygodnym dojazdem ze względu na świetne połączenie z komunikacją miejską. Chcesz wiedzieć więcej, jak działał ten oddział Deutsche Bank? Kontakt z tym punktem możliwy był też poprzez specjalny numer telefonu, a na miejscu obsługiwani byli zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Deutsche Bank Gdańsk Rajska

Deutsche Bank Gdańsk Rajska to kolejna placówka, która zbierała świetne opinie od konsumentów. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż bank stawiał na przejrzystą ofertę, a także:

 • wykwalifikowanych doradców;
 • dobrze dopasowane godziny pracy;
 • i wiele innych aspektów…

W tym przypadku godziny otwarcia placówki mieściły się w przedziale od 10:00 do 18:00. Dzięki temu praktycznie wszyscy mieszkańcy Gdańska mogli udać się na spotkanie z doradcą banku w dowolnie wybranej chwili. Dla tego punktu kolejki były zazwyczaj znikome, a więc czas obsługi naprawdę zadowalający. Oprócz tego w pobliżu placówki znajdował się z funkcjonalny bankomat.

Deutsche Bank Gdańsk Oliwa

Zastanawiasz się, co można powiedzieć o Deutsche Bank Gdańsk Oliwa? Niestety fuzja w 2018 roku nie oszczędziła też placówki w tym miejscu. Obecnie oddział nie funkcjonuje w ogóle. Za czasów świetności instytucji na miejscu obsługiwani byli klienci wszelkiego rodzaju. Nawet w najprostszej sprawie można było udać się na miejsce i skorzystać z kompleksowej pomocy specjalisty finansowego.

Deutsche Bank Gdańsk Wrzeszcz

Deutsche Bank Gdańsk Wrzeszcz to oddział w kolejnej dzielnicy, gdzie podczas funkcjonowania instytucji klienci zainteresowani ofertą lub chcący np. złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego, mogli bez żadnego problemu otrzymać fachową pomoc. To wszystko przekładało się na maksymalne zadowolenie klientów i świetne opinie dla banku. Jeśli jednak chcesz wiedzieć coś więcej w tym temacie, koniecznie zapoznaj się z informacjami poniżej.

Deutsche Bank Gdańsk – jak działały bankomaty i wpłatomaty?

Zasada działania urządzenia takiego, jak np. bankomat i wpłatomat Deutsche Bank Gdańsk była bardzo prosta. Sprzęt wyróżniał się takimi cechami, jak:

 • dotykowe ekrany;
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych;
 • dostęp przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • brak opłat dla klientów banku DB.

W Deutsche Bank Gdańsk placówki zawsze miały wygodny dostęp do bankomatów, które udostępniane były bez żadnych opłat dla klientów z kontem bankowym w tymże banku. Niestety w wyniku wstrzymania działalności, bank całkowicie zrezygnował ze stacjonarnej obsługi klienta, jak i z udostępniania urządzeń do realizacji transakcji gotówkowych.

Opinie o Deutsche Banku w Gdańsku

Deutsche Bank Gdańsk godziny otwarcia za czasów funkcjonowania placówek miał ustalone tak, aby dopasować się jak najlepiej do potrzeb wszystkich mieszkańców. Przełożyło się to na wiele pozytywnych opinii na jego temat. Do najistotniejszych elementów, które konsumenci szczególnie doceniali w swoich opiniach, zaliczamy:

 • świetnie dopasowane godziny pracy oddziałów;
 • bogatą ofertę produktów finansowych;
 • wykwalifikowaną kadrę doradców w placówkach;
 • darmowe bankomaty dla klientów;
 • możliwość załatwienia praktycznie wszystkich spraw na miejscu w placówce.

Oprócz tego, według klientów kontakt z doradcami przez infolinię był równie dobry, jak stacjonarnie. Różnicą było jednak to, iż przez telefon nie dało się załatwić praktycznie niczego oprócz zapoznania się z ofertą i zablokowania karty płatniczej, która została skradziona lub zagubiona.

Czy warto było zostać klientem DB w Gdańsku?

Jeśli chodzi o Deutsche Bank oddziały i placówki działały tak, aby większość mieszkańców mogła wygodnie skorzystać z pomocy doradców. Za czasów świetności banku jego wybór był prawdopodobnie najlepszą decyzją dla każdej osoby, która poszukiwała wygodnego dostępu do swoich środków na koncie, a także rzetelnej obsługi niezależnie od sprawy.

W kwestii podsumowania Deutsche Bank na terenie Gdańska cieszył się naprawdę ogromną popularnością. Do dziś wiele osób żałuje, iż nie ma już możliwości aktywnej współpracy z tą instytucją finansową. Nie zanosi się także na wskrzeszenie tej spółki i jej ponowne wejście na rynek finansowy z nowymi produktami i usługami. Biorąc jednak pod uwagę historię sprzed 2018 roku, ten bank był zdecydowanie warty uwagi!

5/5 - (1 oddanych głosów)