Poznań to miasto ciągłego rozwoju, do którego napływa ludność z każdego regionu Polski. Najczęściej są to młodzi ludzie, którzy migrują w poszukiwaniu pracy, nowego miejsca do życia oraz nauki. Już przed 2018 rokiem bank Deutsche zauważył ten trend i uruchomił wiele stacjonarnych punktów obsługi konsumenta w Poznaniu. Obecnie nie działa ani jedna placówka. Chcesz wiedzieć dlaczego? Jak kiedyś wyglądała obsługa klienta w tym banku? Podpowiadamy!

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Poznań – jak powstawały placówki?

Deutsche Bank Poznań to instytucja, która świetnie sprawdzała się niemalże w każdej sytuacji. Osoby poszukujące za czasów świetności banku jak najlepszej oferty produktów i usług finansowych, decydowały się właśnie na Deutsche Bank. Oddział Poznań to nie pojedyncza filia, ale zespół wielu stacjonarnych punktów obsługi konsumenta. W większości przypadków doradcy dokładali wszelkich starań, by zadowolić wszystkich konsumentów odwiedzających lokal. To przełożyło się na świetne opinie na temat tej instytucji, ale więcej o tym dowiesz się w dalszej części wpisu. Jeśli chodzi o oddziały Deutsche Bank w Poznaniu, warto mieć na uwadze fakt, iż większość z nich wyróżniała się takimi aspektami, jak:

 • idealnie dopasowane godziny pracy do potrzeb konsumentów;
 • brak dodatkowych opłat za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów;
 • dostęp do bankomatów przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • bogatą ofertę produktów finansowych dopasowanych do potrzeb większości konsumentów;
 • i wiele innych cech…

W przypadku Deutsche Bank Poznań oddziały były chętnie odwiedzane przez stałych klientów, jak i osoby, które chciały dopiero zapoznać się z aktualną ofertą i podjąć decyzję o współpracy. Na miejscu byli obsługiwani zarówno klienci indywidualni, biznesowi, jak i korporacyjni. Uwaga! Do sprawnej obsługi konsumenta zawsze wymagany był aktualny dowód tożsamości.

Deutsche Bank Poznań Dąbrowskiego

Deutsche Bank Poznań Dąbrowskiego był punktem, który działał tylko w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00. Ze względu na świetnie dopasowane godziny większość mieszkańców w pobliżu centrum miasta mogła udać się na spotkanie z doradcą w dogodnym dla siebie czasie. DB Dąbrowskiego to punkt, gdzie znajdował się funkcjonalny bankomat Deutsche Bank Poznań. Korzystali z niego bez ograniczeń wszyscy klienci posiadający konta osobiste i nie tylko. 

Deutsche Bank Poznań Grunwaldzka

Zastanawiasz się, jak funkcjonował Deutsche Bank Poznań Grunwaldzka? Ten punkt był położony w północnej części miasta. W pobliżu znajdowały się liczne parkingi dla klientów, a także funkcjonalny bankomat należący do tej instytucji. Placówka pracowała od godziny 9:00 do 17:00 w dni robocze. Niestety w weekendy oraz święta doradcy byli całkowicie niedostępni dla klientów. Oczywiście w sprawach nagłych takich, jak np. konieczność zablokowania karty płatniczej każdy mógł skorzystać z całodobowej infolinii banku.

Deutsche Bank Poznań Kaliska

Deutsche Bank Poznań Kaliska był punktem zlokalizowanym we wschodniej części miasta, tuż przy obszarach wodnych. Oddział prowadził obsługę klientów indywidualnych i biznesowych. Godziny pracy doradców mieściły się w przedziale od godziny 9:00 do 17:00. Oczywiście na spotkanie w placówce nie było konieczności umówienia terminu telefonicznie. Każdy, kto potrzebował pomocy, mógł udać się na miejsce i jeśli była taka potrzeba, poczekać w kolejce na obsługę.

Deutsche Bank Poznań Podgórna

Deutsche Bank Poznań Podgórna nie funkcjonuje już od czasów zatrzymania swojej działalności bankowej przez tę instytucję. Tak, jak większość stacjonarnych punktów obsługi konsumenta w tym miejscu również odbywała się obsługa wszystkich klientów niezależnie od ich statusu. Godziny pracy były standardowe, a na miejscu klienci mieli też dostęp do całodobowego bankomatu.

Deutsche Bank Poznań Półwiejska

W tej miejscowości znajdował się także punkt obsługi Deutsche Bank Poznań Półwiejska. To oddział zlokalizowany w centralnej części miasta. Można powiedzieć, iż była to najczęściej odwiedzana placówka przez klientów. Dojazd do oddziału był łatwy – nawet komunikacją miejską. Doradcy w oddziale dokładali wszelkich starań, aby rozładować kolejki i rozwiązać wszystkie sprawy klientów.

Wpłatomaty i bankomaty Deutsche Bank w Poznaniu

Każdy bankomat i wpłatomat Deutsche Bank Poznań był funkcjonalnością dostosowany tak, aby zadowolić wszystkich klientów. O tych urządzeniach można powiedzieć wiele dobrego, ale przede wszystkim to, iż:

 • posiadał dotykowe ekrany;
 • był dostępny przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • nie pobierał opłat za realizację transakcji przez klientów DB;
 • miał liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Co jest ciekawe jeśli chodzi o Deutsche Bank Poznań? Placówki na tym terenie zawsze miały w swoim bliskim otoczeniu urządzenie, jakim jest bankomat. To przyciągało uwagę klientów, a w razie problemów z jego działaniem konsumenci mogli natychmiast zgłosić problem doradcy w placówce bankowej.

Gdzie znajdują się placówki Deutsche Bank? Poznań, a może nie tylko?

Deutsche Bank działał praktycznie w całej Polsce, a nie tylko w Poznaniu. Klienci mogli korzystać ze stacjonarnej obsługi klienta niemalże przez wszystkie dni robocze w godzinach nawet do 18:00 (ale tylko w niektórych oddziałach).

Jak widzisz, bank DB objął swoją działalnością niemalże całą Polskę. Nie ulega jednak wątpliwości, że placówki Deutsche Bank Poznań były jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów w tym regionie nawet spośród konkurencji w sektorze bankowym.

Opinie o Deutsche Bank Poznań

W Deutsche Bank Poznań godziny otwarcia były zawsze dopasowane tak, aby zadowolić niemalże wszystkich klientów na terenie miasta i nie tylko. Przełożyło się to na nienaganne opinie na temat funkcjonowania tej instytucji za czasów jej świetności i nie tylko. Obecnie bank zajmuje się jedynie bierną obsługą klientów posiadających pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe oraz walutowe. Byli klienci banku, doceniają głównie:

 • świetnie dobrane godziny pracy oddziałów;
 • wykwalifikowaną kadrę pracowników;
 • bogatą ofertę produktów i usług bankowych;
 • dostęp do darmowych bankomatów;
 • przejrzyste warunki współpracy.

To najważniejsze aspekty jeśli chodzi o byłą działalność banku Deutsche na terenie Poznania. Obecnie nie ma większych szans na to, aby bank powrócił do działania w sektorze finansowym. Oznacza to, że nowi klienci nie będą już przyjmowani, a oddziały w Poznaniu i innych miastach na pewno nie przejdą reaktywacji.

Jakie sprawy klienci mogli załatwiać w placówkach Deutsche Banku w Poznaniu?

Udając się do stacjonarnego punktu obsługi konsumenta, praktycznie każdy mógł załatwić takie sprawy, jak:

 • wnioskowanie o kredyty hipoteczne, walutowe i gotówkowe;
 • założenie nowego konta osobistego, lokaty, funduszu inwestycyjnego;
 • otwarcie konta oszczędnościowego;
 • zmianę danych osobowych i teleadresowych;
 • wpłatę i wypłatę gotówki;
 • zamknięcie rachunku bankowego, czyli złożenie stosownego wniosku.

Można powiedzieć, ze praktycznie wszystko dało się załatwić w Deutsche Bank. Oddziały i placówki na terenie Poznania chętnie przyjmowały klientów biznesowych, korporacyjnych i indywidualnych w godzinach swojej pracy. By zapoznać się z ofertą banku, zainteresowane osoby mogły zrobić to na dwa sposoby, a mianowicie:

 • udać się na spotkanie z doradcą w stacjonarnej placówce bankowej;
 • zadzwonić na infolinię w celu zdobycia dodatkowych informacji w zakresie aktualnej oferty bankowej.

Co ciekawe, w celu zablokowania zaginionej lub skradzionej karty bankomatowej klienci mogli kontaktować się bezpośrednio przez konkretny numer na infolinii dostępny całodobowo. Jest wiele spraw, które już 2018 roku można było załatwić zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Deutsche Bank w tym czasie niestety zakończył swoją działalność i zamknął wszystkie oddziały w Poznaniu i wielu innych polskich miastach.

Czy warto było zostać klientem Deutsche Banku w Poznaniu?

Deutsche Bank na terenie Poznania działał sprawie aż do 2018 roku. Biorąc pod uwagę metody obsługi konsumenta, godziny pracy oddziałów oraz dostępną wtedy ofertę produktów, zdecydowanie warto było zostać aktywnym klientem tej instytucji finansowej. Co jednak sprawiało, że mieszkańcy Poznania decydowali się na współpracę? Przede wszystkim fakt, iż bank oferował:

 • kredyty mieszkaniowe i pożyczki hipoteczne;
 • funkcjonalne konta osobiste i oszczędnościowe;
 • dostęp do funduszów inwestycyjnych;
 • możliwość skorzystania z oferty ubezpieczeń;
 • i wiele innych produktów…

Naprawdę bogata oferta usługi i produktów bankowych sprawiała, iż ta instytucja wyróżniała się jeszcze przed 2018 rokiem spośród innych banków działających w branży. Niestety kiedy doszło do fuzji, bank zamknął swoje placówki oraz zakończył obsługę nowych klientów w całej Polsce. Obecnie nie ma większych szans na to, iż bank powróci z przytupem i ponownie rozpocznie podpisywanie umów i oferowanie produktów nowym konsumentom.

5/5 - (1 oddanych głosów)