Deutsche Bank to instytucja, która ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Niestety pomimo prężnego rozwoju sytuacja rynkowa i wiele fuzji doprowadziło do rozpadu bankowości tej instytucji. Obecnie firma obsługuje tylko zaległe zobowiązania hipoteczne oraz walutowe, a także klientów korporacyjnych na określonych zasadach. Wszelkie oddziały, bankomaty i wpłatomaty w Polsce zostały zamknięte i póki co nie zanosi się na wielki powrót tego giganta do branży finansowej w Polsce.

Deutsche Bank – czy oddziały jeszcze funkcjonują?

Niestety w wyniku fuzji w 2018 roku z bankiem Santander większość klientów indywidualnych, konta bankowe i wszystkie inne usługi zostały przeniesione właśnie do tego banku. W wyniku takiego działania darmowe bankomaty Deutsche Bank i nie tylko są już niedostępne. Największą popularnością w Polsce cieszyły się takie placówki, jak:

Niestety w przypadku Deutsche Bank oddziały już nie funkcjonują i nie przyjmują żadnych klientów niezależnie od miejscowości. Jedyny adres, jaki jest dostępny to ten Warszawski, który inaczej zwany jest adresem korespondencyjnym. Oto dane teleadresowe, na jakie przyjmowana jest wszelka korespondencja do banku:

Deutsche Bank Polska S.A.

Armii Ludowej 26 (Budynek FOCUS)

00-609 Warszawa

Pamiętaj, że każda placówka Deutsche Bank, dopóki działała, cechowała się wysoką jakością świadczonych usług oraz krótkim czasem obsługi. Oprócz tego w Deutsche Bank oddziały wyróżniały się takimi aspektami, jak:

 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych;
 • bliskość darmowych parkingów;
 • dogodne godziny pracy;
 • wykwalifikowana kadra doradców finansowych na miejscu;
 • bogata oferta produktów i usług bankowych;
 • możliwość obsługi klientów indywidualnych oraz biznesowych bez konieczności wcześniejszego umawiania.

Jak widzisz, jest wiele pozytywnych cech, jakimi wyróżniał się w Polsce Deutsche Bank. Placówki były też jedynym miejscem, gdzie można było załatwić sprawy związane z kredytami, lokatami oraz rachunkami bankowymi.

Deutsche Bank – ile placówek znajdowało się w Polsce za czasów świetności banku?

Deutsche Bank – oddziały działały praktycznie w całej Polsce. Według historycznych danych było ich około 150. Obecnie w kraju nie funkcjonuje ani jedna placówka, która mogłaby przyjmować klientów indywidualnych, biznesowych czy nawet korporacyjnych. Niemalże w każdym województwie niezależnie od wielkości miast znajdowało się minimum kilka stacjonarnych punktów obsługi konsumenta. 

Każdy oddział Deutsche Bank umożliwiał wpłaty i wypłaty gotówki, a także składanie wniosków np. o kredyty hipoteczne. Chcesz wiedzieć, dlaczego bank zaprzestał swoją działalność? Wynika to głównie z fuzji z 2018 roku z bankiem Santander. To właśnie od tamtego czasu zamknięto bezpowrotnie stacjonarne punkty banku Deutsche Bank. Wypłaty z bankomatów również zostały zablokowane, ale więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Deutsche Bank – bankomaty i wpłatomaty – jak działały w Polsce?

Każdy bankomat Deutsche Bank był niezwykle funkcjonalnym i nowoczesnym urządzeniem. Klienci posiadający konta bankowe w tej instytucji mogli wygodnie wpłacać i wypłacać środki w maszynach należących do Deutsche Bank. Bankomaty i wpłatomaty były przede wszystkim dostępne całkowicie za darmo. Jeśli dana osoba posiadająca rachunek bankowy w DB skorzystała z urządzenia innego banku, musiała liczyć się z opłatą w wysokości 3 złote za pojedynczą transakcję.

W Deutsche Bank bezpłatne bankomaty były dostępne praktycznie dla wszystkich klientów indywidualnych, biznesowych, a nawet korporacyjnych. Do głównych cech urządzeń tego typu, zaliczamy:

 • funkcjonalność;
 • dostęp przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • maksimum bezpieczeństwa;
 • brak większych ograniczeń odnośnie wpłacanej lub wypłacanej kwoty z konta bankowego;
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Za czasów świetności Deutsche Bank wypłaty z bankomatów były całkowicie darmowe, a więc klienci chętnie korzystali z takiej możliwości. Dużym plusem był fakt, iż dla kontrahentów Deutsche Bank bankomaty bez prowizji, a także wpłatomaty były dostępne niemalże w całej Polsce. To był wystarczający aspekt, który przyciągał uwagę wielu mieszkańców Polski.

W jaki sposób realizowane były transakcje gotówkowe przez Deutsche Bank w Polsce?

Bank realizował operacje płatnicze nie tylko przez swoje maszyny należące wyłącznie do Deutsche Bank. Bankomaty to sprzęt o dużej dostępności i funkcjonalności. Dla osób, które wolały tradycyjny kontakt z pracownikiem banku, również była możliwość zrealizowania operacji gotówkowej, ale bezpośrednio w oddziale. Wystarczyło udać się do dowolnej placówki z obsługą kasową i przygotowaną gotówką do wpłaty kwotą do wypłaty. 

Warto pamiętać, że ta instytucja nie pobierała dodatkowych opłat za korzystanie z urządzeń należących wyłącznie do niej. Jeszcze przed 2018 rokiem konsumenci chętnie wybierali tę instytucję głównie ze względu na atrakcyjną ofertę produktów oraz usług finansowych, a także na wygodny dostęp do stacjonarnych placówek Deutsche Bank. Jakie bankomaty za darmo udostępniane były w czasach świetności banku? Przede wszystkim te, które znajdowały się w pobliżu placówek i należały tylko do DB.

Jakich klientów obsługiwały oddziały Deutsche Banku?

Na terenie Polski Deutsche Bank w oddziałach obsługiwał klientów indywidualnych, biznesowych i korporacyjnych. Niezależnie od sprawy doradcy zawsze podchodzili z maksymalnym zaangażowaniem do wykonywanych obowiązków. W pamięci wielu kontrahentów ten bank został zapamiętany jako jeden z najlepszych w historii, który niestety nie przetrwał na przestrzeni lat. Placówki stacjonarne DB były nastawione na to, by w 100% zadowolić każdego klienta, który decydował się na stacjonarną obsługę w placówkach. W celu pozyskania informacji o kolejkach i dostępności doradców finansowych na miejscu, każdy mógł wybrać telefon kierunkowy do wybranej placówki i zdobyć niezbędne informacje w tym zakresie.

Jakie sprawy klienci mogli załatwić w oddziałach Deutsche Bank Polska?

Ówcześni klienci tej instytucji mogli załatwiać najróżniejsze sprawy w stacjonarnych punktach obsługi konsumenta na terenie Polski. Do spraw, które były sprawnie rozpatrywane na miejscu przez doradców finansowych DB, zaliczamy:

 • zmianę danych osobowych lub teleadresowych;
 • złożenie wniosku o założenie nowej lokaty;
 • złożenie wniosku o uruchomienie konta indywidualnego lub firmowego;
 • wpłatę lub wypłatę gotówki z konta;
 • zastrzeżenie karty płatniczej;
 • złożenie wniosku o wydanie duplikatu karty bankomatowej;
 • wcześniejszą spłatę zobowiązania;
 • i wiele innych spraw…

Jeśli kiedykolwiek byłeś klientem DB na pewno wiesz, że warto było udać się na spotkanie z doradcą tego banku. Ważne było jednak to (tak samo jak obecnie w większości przypadków), aby zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości. Bez tego pracownik banku nie ma żadnej możliwości weryfikacji Twojej tożsamości, a co za tym idzie, nie załatwisz na miejscu żadnej sprawy związanej z Twoją bankowością.

W jakich godzinach pracowały placówki Deutsche Bank w Polsce?

Placówki DB w Polsce funkcjonowały do 2018 roku najczęściej w godzinach od 9:00 do 17:00. Oddziały były dostępne dla większości klientów zainteresowanych ofertą lub pomocą doradców tylko w dni robocze. W weekendu niestety nikt nie mógł liczyć na obsługę stacjonarną w dowolnie wybranym oddziale na terenie Polski. Kontakt z każdą placówką był możliwy poprzez dedykowany numer telefonu podany bezpośrednio na stronie Internetowej tej instytucji finansowej.

Oddziały i placówki banku Deutsche Bank w Polsce – opinie konsumentów

Klienci DB, dopóki bank działał jeszcze w Polsce, wskazywali na wiele pozytywnych aspektów związanych z oddziałami Deutsche Bank. Które bankomaty bez prowizji były dostępne dla kontrahentów? O tym wszystkim można było dowiedzieć się bezpośrednio ze strony banku lub od innych osób posiadających konta bankowe w tej instytucji. Do najważniejszych elementów, jakie konsumenci wyróżniali w swoich opiniach na temat DB, zaliczamy:

 • dobrze dopasowane godziny pracy;
 • brak kolejek w oddziałach;
 • profesjonalne podejście doradców do każdej sprawy;
 • możliwość załatwienia praktycznie wszystkich spraw podczas jednej wizyty w oddziale;
 • atrakcyjną ofertę produktów bankowych dostępnych stacjonarnie;
 • możliwość spotkania z doradcą bez wcześniejszego umówienia się.

Jak widzisz, jest wiele aspektów, które doceniali konsumenci tej instytucji finansowej. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy warto nawiązać współpracę z tym bankiem, opinie były najlepszym źródłem informacji. Dzięki temu każdy mógł rzetelnie ocenić czy warto podpisać umowę o nowe konto bankowe lub kredyt hipoteczny z tym bankiem. Co ciekawe, w niektórych przypadkach pożyczek hipotecznych i kredytów mieszkaniowych bank Deutsche wciąż obsługuje klientów, aż do zakończenia okresu spłaty zobowiązania.

Czy warto było korzystać ze stacjonarnej obsługi klienta Deutsche Banku?

Stacjonarne punkty obsługi konsumenta banku DB były nastawione przede wszystkim na zadowolenie swoich klientów oraz jak najszybsze rozwiązywanie problemów. Przekładało się to na świetnie opinie wielu osób, które przyciągały uwagę jeszcze większej liczby potencjalnych klientów korzystających z kont bankowych oraz kredytów. Stacjonarna obsługa klienta to był jedyny sposób, by sprawnie załatwić ważne sprawy związane z bankowością.

Na infolinii mogłeś tylko zapoznać się z aktualną propozycją finansową banku lub zablokować dostęp do karty płatniczej, która została skradziona lub po prostu zaginęła. W tym przypadku infolinia była dostępna dla klientów banku przez całą dobę. Niestety obecnie DB nie funkcjonuje już w Polsce jako aktywna instytucja. Wszelkie usługi zostały wygaszone i przeniesione do innego banku w wyniku fuzji w 2018 roku. Czy są jeszcze jakieś szanse na przywrócenie działania oddziałów Deutsche Banku w Polsce? To mało prawdopodobne, dlatego jeśli szukasz banku, który zaproponuje Ci ciekawe warunki współpracy, najlepiej sprawdź dostępne oferty i nie czekaj na powrót placówek DB.

5/5 - (1 oddanych głosów)