Szczecin to duże miasto w Polsce, gdzie znajduje się mnóstwo uczelni wyższych i miejsc pracy. Z roku na rok coraz więcej osób przybywa do tej miejscowości w poszukiwaniu szczęścia i nowego miejsca do lepszego życia. To wszystko przekłada się już od dawna na zwiększony poziom zainteresowania konsumentów usługami bankowości stacjonarnej. Chcesz wiedzieć, jak kiedyś działał Deutsche Bank na terenie Szczecina? Sprawdź to sam!

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Szczecin – co warto wiedzieć na temat tej instytucji finansowej?

Deutsche Bank Szczecin to bank, który od 2018 roku zaprzestał swoją działalność, a co za tym idzie, zamknął wszystkie swoje stacjonarne punkty obsługi konsumenta. Warto mieć też na uwadze fakt, że w tamtym czasie instytucja cieszyła się ogromnym uznaniem konsumentów, głównie ze względu na takie aspekty, jak:

 • dogodne godziny pracy placówek;
 • bogata oferta produktów i usług bankowych;
 • wykwalifikowana kadra doradców finansowych w każdym oddziale;
 • bliskość parkingów przy placówkach w Szczecinie;
 • darmowy dostęp do bankomatów i wpłatomatów;
 • i wiele więcej…

Oddziały Deutsche Bank w Szczecinie pracowały tak, aby zadowolić większość mieszkańców. Godziny pracy, poziom obsługi, szybkość reakcji oraz dopasowanie oferty do zmieniających się potrzeb konsumentów. To wszystko wyróżniało tę instytucję spośród innych, które działały na terenie Szczecina i całej Polski. Deutsche Bank Szczecin oddziały zamieszczał w większości przypadków dość równomiernie. Dzięki temu wszystkie osoby zainteresowane ofertą lub bieżącą obsługą spraw związanych z bankowością mogły wygodnie dostać się do wybranej placówki z dowolnego miejsca zamieszkania miasta.

Jak pracowały placówki Deutsche Banku w Szczecinie?

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak funkcjonowały poszczególne placówki Deutsche Bank? Oddział Szczecin to nie pojedynczy punkt obsługi konsumenta, ale wiele lokali rozmieszczonych na terenie całego miasta. W tej miejscowości przed 2018 rokiem funkcjonowało co najmniej kilka oddziałów, których charakterystykę znajdziesz poniżej. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że każdy, kto posiadał konta osobiste w tej instytucji, mógł korzystać bez ograniczeń i zupełnie za darmo z urządzenia, jakim jest bankomat Deutsche Bank Szczecin.

Deutsche Bank Szczecin Wojska Polskiego

Deutsche Bank Szczecin Wojska Polskiego to punkt obsługi klienta, który działał nieopodal Galerii Kaskada i innych obiektów handlowych w ścisłym centrum miasta. Co ciekawe, doradcy finansowi na miejscu obsługiwali zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Każdy, kto udał się na spotkanie do tej placówki, mógł liczyć też na udogodnienia i pomoc dla osób niepełnosprawnych. Tuż przy oddziale znajdował się też funkcjonalny bankomat.

Deutsche Bank Szczecin Piłsudskiego

Deutsche Bank Szczecin Piłsudskiego to miejsce, które obsługiwało klientów w godzinach od 9:00 do 17:00 w dni robocze. Punkt prowadził też teleserwis, a także pozwalał na załatwienie wszystkich bieżących spraw związanych z kredytami i innymi usługami bankowymi. Doradcy pracujący tym punkcie według opinie klientów posiadali niezbędną wiedzę z zakresu finansów i zawsze dokładali wszelkich starań, by rozwiązać każdą sprawę.

Deutsche Bank Szczecin Aleja Wyzwolenia

Chcesz wiedzieć, jak działała placówka Deutsche Bank Szczecin Aleja Wyzwolenia? Sprawa jest prosta. Ten punkt tak, jak wiele innych w Polsce funkcjonowało w dni robocze od godziny 9:00 do 17:00. Na miejscu znajdował się także bankomat dla klientów banku – dostępny w 100% za darmo. To ważne, gdyż wielu konsumentów za czasów działania instytucji w Polsce bardzo często realizowała wypłaty środków z konta.

Transakcje gotówkowe Deutsche Bank Szczecin 

Wpłatomat Deutsche Bank Szczecin to urządzenie, które sprawdzało się świetnie każdego dnia tak samo, jak bankomat. Do głównych cech i funkcjonalności wyróżniających sprzęt, który udostępniał bank DB, zaliczamy:

 • dotykowe ekrany;
 • dostęp przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • ułatwienia dla osób niepełnosprawnych;
 • brak jakichkolwiek opłat za realizację transakcji gotówkowych.

Co ciekawe, wpłaty i wypłaty środków klienci mogli dokonywać bezpośrednio w placówkach. Nie miało to jednak zastosowania w praktyce, gdyż urządzenia do transakcji gotówkowych znajdowały się tuż przy oddziałach Deutsche Bank Szczecin. Placówki w tej miejscowości dawały spore możliwości jeśli chodzi o załatwianie bieżących spraw związanych z bankowością dla nowych i stałych klientów.

Czym zajmowali się doradcy w placówkach Deutsche Bank w Szczecinie?

W przypadku Deutsche Bank Szczecin godziny otwarcia były niejedynym atutem tej instytucji finansowej. Oprócz powyższych bank dokładał wszelkich starań, by podczas osobistej wizyty klientów zadowolić ich w 100%. W celu utrzymania najwyższych standardów bank inwestował:

 • w nowoczesne technologie;
 • rozwój swojej kadry doradców finansowych;
 • wydłużone godziny pracy;
 • bogatą ofertę.

Podczas wizyty w stacjonarnym punkcie obsługi konsumenta DB w Szczecinie, każdy klient mógł załatwić takie sprawy, jak:

 • wnioskowanie o nowy kredyt mieszkaniowy, walutowy lub gotówkowy;
 • złożenie wniosku o nowe konto bankowe, oszczędnościowe lub inne;
 • wcześniejsza spłata kredytu;
 • zmiana danych osobowych i teleadresowych;
 • złożenie dyspozycji zamknięcia konta;
 • otwarcie nowej lokaty lub funduszu inwestycyjnego;
 • i wiele innych spraw…

Każdy, kto udał się na miejsce, mógł też wygodnie zapoznać się z ofertą Deutsche Bank. Oddziały i placówki chętnie przyjmowały nowych konsumentów, ale tylko do 2018 roku. Niestety po fuzji z bankiem Santander doszło do całkowitego zawieszenia obsługi nowych konsumentów. Obecnie bank zajmuje się tylko obsługą spraw związanych ze spłatą zobowiązań hipotecznych, mieszkaniowych i walutowych przez ówczesnych klientów.

Czy Deutsche Bank Szczecin to jedyne miasto, gdzie funkcjonowały placówki DB?

Jeśli chodzi o bank Deutsche, warto wiedzieć, że instytucja posiadała wiele swoich stacjonarnych punktów obsługi konsumenta na terenie Polski.

Konsumenci na terenie całej Polski niezależnie od tego, w jakiej miejscowości skorzystali w pierwszej kolejności z usług banku DB mogli w późniejszym czasie bez ograniczeń korzystać z możliwości placówek i bankomatów także w Szczecinie. Obecnie wielu mieszkańców Szczecina miło wspomina czasy, kiedy to bank Deutsche prężnie się rozwijał i przyciągał uwagę swoją ciekawą ofertą, dopasowaną do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

Opinie o Deutsche Banku w Szczecinie

W dzisiejszych czasach wciąż wielu klientów pamięta, jak działał Deutsche Bank w Szczecinie. Według opinii byłych klientów oraz obserwatorów jeszcze przed 2018 rokiem DB był jedną z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych w tym regionie. Jeszcze za czasów świetności banków wiele osób decydowało się na konta bankowe, lokaty czy nawet kredyty w tej spółce bankowej. W kilku podpunktach można zebrać to, co klienci w Szczecinie mówili na temat banku, a mianowicie doceniali:

 • świetnie dopasowane godziny pracy;
 • brak ograniczeń jeśli chodzi o długość obsługi (każdy klient otrzymał tyle uwagi, ile tylko potrzebował);
 • dostęp do bankomatów przez całą dobę;
 • i wiele innych cech…

Jak widzisz, warto było zostać klientem tej instytucji za czasów jej świetności. Obecnie na terenie Szczecina nie działa ani jedna placówka tego banku ze względu na fakt, iż instytucja nie prowadzi już czynnej obsługi konsumenta w kraju.

Czy jest szansa, że placówki Deutsche Bank w Szczecinie powrócą do żywych?

Niestety szanse na to, że bank Deutsche odnowi działalność finansową i rozpocznie na nowo obsługę klientów są nikłe. Na tę chwilę nie ma złudzeń co do tego, że oddziały DB w Szczecinie pozostaną zamknięte prawdopodobnie na stałe z marną szansą na powrót. Na rynku jest jednak wiele alternatyw, dlatego warto zapoznać się także z propozycją współpracy innych banków na terenie tego miasta.

5/5 - (1 oddanych głosów)