Zasiłek z MOPS oraz zasiłek stały z MOPS jest przyznawany według kryterium dochodowego, jednak bardzo ważne jest to, aby odpowiednio wcześnie złożyć wniosek o przyznanie takiego zasiłku. W poniższym artykule dowiemy się, jak długo musimy czekać na zasiłek z MOPS.

mops pomoc finansowaIle czeka się na zasiłek z MOPS?

Jeśli chodzi o ubieganie się o zasiłek z MOPS, bardzo ważna jest data, kiedy złożymy wniosek o przyznanie zasiłku. Wiele osób martwi się o decyzję z MOPS, najczęstsze pytania padają o to, kiedy zasiłek może wpłynąć na nasze konto. Nie każdy może otrzymać kredyt z BIK, dlatego taka pomoc finansowa jest niezbędna.

Decyzja z MOPS – ile się czeka?

Jeśli złożymy wniosek do MOPS w sierpniu, to nasze pierwsze wpłaty na konto z zasiłku będą planowane na pod koniec października. Dzieje się tak, ponieważ MOPS musi zweryfikować naszą sytuację finansową oraz sprawdzić, czy faktycznie należy nam się zasiłek. Dodatkowo MOPS sprawdza, czy należy nam się zasiłek z MOPS jednorazowy np. na opał, czy ubrania, czy zasiłek stały z MOPS, który przyznawany jest, np. ze względu na naszą niepełnosprawność. Wówczas mogą pomóc nam np. pożyczki bez zdolności, dzięki którym przetrwamy najgorszy czas, kiedy nie możemy otrzymać jeszcze odpowiedzi z MOPS w sprawie naszego zasiłku. Jeśli czekamy na przyznanie 500+, możemy również starać się o kredyt na 500 plus.

Jeśli wniosek o zasiłek, czy to stały, czy świadczenia takie, jak 500+, złożymy pomiędzy 1 a 31 sierpniem, to nasza pierwsza wpłata na konto osobiste będzie planowana do wykonania do końca października.

Jeżeli z kolei wniosek składamy pomiędzy 1 wrześniem a 31 wrześniem, środki z tytułu zasiłku z MOPS będą na naszym koncie nie później, niż 31 grudnia. Będzie to kwota, która zawiera w sobie zaległe wynagrodzenie za wrzesień, listopad oraz grudzień.

Należy pamiętać, że jeśli złożymy wniosek o zasiłek później niż w październiku, to zasiłek możemy otrzymać dopiero w lutym, ale już bez wyrównania za poprzednie miesiące. Bardzo ważne jest jak najwcześniej złożyć wniosek o zasiłek, by otrzymać pomoc z MOPS szybciej i z późniejszym wyrównaniem za poprzednie miesiące.

Takie wyrównanie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza jeśli na koncie jest u nas zadłużenie, a chcemy starać się o pomoc, taką jak pożyczka z komornikiem i inne formy finansowania.

Ile czasu ma mops na wydanie decyzji o zasiłku rodzinnym?

Zasiłek rodzinny jest przyznawany osobom z trudną sytuacją materialną, które mają przeznaczone środki np. na jedzenie, czy opał. Muszą one jednak zarabiać nie więcej niż 800 zł miesięcznie. Wszystkie zasiłki z MOPS mają inne kryteria dochodowe i składając wniosek o daną pomoc finansową ważne jest, by znaleźć kryteria dochodowe. W ten sposób dowiemy się, jaka pomoc nam przysługuje. MOPS pomoc finansowa jest uzależniona od ilości osób w naszym gospodarstwie domowym. Możemy również starać się o zasiłek stały, jeśli mamy w domu osobę niepełnosprawną, którą musimy się opiekować. Na sprawdzenie naszego wniosku MOPS ma czas do 2 miesięcy, jednak w niektórych przypadkach pomoc trafia do nas szybciej. Wiele zależy również jak wcześnie my sami złożymy wniosek o pomoc. Największe szanse na szybkie otrzymanie środków na konto mają osoby, które złożyły wniosek o przyznanie pomocy finansowej już na początku roku. Zasiłek z MOPS 2020 obecnie ma dość uproszczone procedury, dlatego znacznie łatwiej jest nam otrzymać konkretną pomoc finansową. Kryterium dochodowe MOPS jest dostępne na stronie gminy, bądź stronie internetowej MOPS. Dzięki niemu dowiemy się, jaka pomoc nam przysługuje i na co możemy liczyć składając wniosek o zasiłek z MOPS.