W dzisiejszych czasach bankowość rozwija się w zatrważającym tempie. Z tego względu wielu konsumentów migruje z banku do banku w poszukiwaniu jak najlepszych warunków współpracy. Zastanawiasz się, w jaki sposób zrezygnować z rachunku osobistego lub firmowego w Banku BPS? To dość prosta procedura, ale przy tym musisz pamiętać o kilku formalnościach. Chcesz wiedzieć, jakich? Poniżej znajdziesz krótki poradnik.

Zamknięcie konta w Banku BPS

Konta bankowe w Banku BPS występują w wielu różnych formach, które różnią się między sobą np. warunkami współpracy. Jeśli zdecydujesz się na zamknięcie konta Bank BPS nie będzie robić w tej kwestii trudności. Pamiętaj jednak, że taką operację możesz wykonać tylko wtedy, kiedy udasz się do dowolnie wybranej stacjonarnej placówki bankowej. Niestety wniosku o likwidację konta nie złożysz online ani telefonicznie na infolinii banku. Zastanawiasz się, jak zamknąć konto w Banku BPS szybko i bezproblemowo? Musisz przede wszystkim:

  1. Udać się do dowolnie wybranej placówki banku na terenie kraju.
  2. Przygotować wniosek z wypowiedzeniem umowy o świadczenie usługi w postaci prowadzenia rachunku bankowego.
  3. Złożyć go osobiście z podpisem w placówce i poprosić o potwierdzenie przyjęcia dokumentu przez pracownika banku.

Jeśli wykonasz te czynności, musisz też odczekać 30 dni, aby bank całkowicie zlikwidował Twoje konto. Pamiętaj, aby we wniosku zamieścić takie informacje, jak:

  • data i miejscowość;
  • imię i nazwisko;
  • numer PESEL;
  • numer i seria dowodu tożsamości;
  • numer rachunku, który ma zostać zamknięty;
  • własny i czytelny podpis.

Oprócz powyższych bank wymaga też podania sposobu wypłaty środków, które pozostały na koncie w dniu całkowitego zamknięcia rachunku. Najczęściej odbywa się to na nowe konto założone przez osobę składającą wypowiedzenie. Pamiętaj, że w okresie wypowiedzenia dochodzi do ostatecznego rozliczenia usług i wszelkich operacji bankowych, dlatego zawsze warto pozostawić na koncie więcej środków.

Czy w Banku BPS można zamknąć konto przez internet?

Nie jesteś pewien, jak zamknąć konto w Banku BPS przez internet? Niestety w tym przypadku taka opcja nie jest możliwa. Każdorazowo kiedy chcesz zlikwidować rachunek w tej instytucji, musisz udać się do oddziału. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakich dokumentów wymaga konkretna placówka – zadzwoń na infolinię, a konsultant udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji. Banki w Polsce działają na nieco innych zasadach niż BPS i pozwalają na załatwienie wielu spraw online. Bank BPS zamknięcie konta umożliwia tylko stacjonarnie w oddziale, z zachowaniem stosownego okresu wypowiedzenia.

Zamknięcie konta w Banku BPS a okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia jeśli chodzi o Bank BPS wynosi 30 dni liczonych od czasu złożenia wypowiedzenia w placówce bankowej. To standardowy czas, w jakim odbywa się likwidacja konta w Banku BPS. Pamiętaj, że w tym czasie instytucja rozlicza wszelkie operacje oraz koszty ostateczne z potencjalnym klientem, dlatego na rachunku bankowym powinny pozostać środki wystarczające na pokrycie kosztów. Jeśli po złożeniu wypowiedzenia całkowicie wyczyścisz swoje konto bankowe ze środków pieniężnych, bank w niektórych sytuacjach może anulować dyspozycję zamknięcia rachunku. W razie konieczności opłacenia np. kosztów prowadzenia rachunku, kiedy bank nie będzie mieć możliwości pobrania środków na ten cel, prawdopodobnie nie dojdzie do zamknięcia konta. Ostatecznie musisz wtedy złożyć nowe wypowiedzenie i drugi raz poczekać pełne 30 dni na zamknięcie rachunku. Teraz już wiesz wszystko jeśli chodzi o Bank BPS. Zamknięcie konta online nie jest możliwe w tej instytucji, co jednak nie oznacza znacznego utrudnienia tego procesu.

Gdzie znaleźć wniosek o zamknięcie konta w Banku BPS?

Nie wiesz, jak dokładnie działa Bank BPS? Wniosek o zamknięcie konta znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej banku lub otrzymasz go do uzupełnienia w oddziale. Możesz też posłużyć się ogólnodostępnym wzorem z internetu, a BPS na pewno przyjmie go bez żadnego problemu. Jeśli tylko we wniosku załączysz wszystkie niezbędne informacje, złożysz stosowną dyspozycję oraz podpiszesz dokument, sprawa prawdopodobnie zostanie rozpatrzona pozytywnie, a Ty poczekasz tylko 30 dni na całkowitą likwidację konta osobistego.

Kontakt z Bankiem BPS w sprawie zamknięcia konta – jak zrobić to najszybciej?

Jesteś jeszcze klientem instytucji, jaką jest Bank BPS? Jak zamknąć konto? – to pytanie, które zadajesz sobie od jakiegoś czasu? Wystarczy, że udasz się do dowolnie wybranej placówki tego banku. Listę wszystkich działających oddziałów znajdziesz na stronie internetowej. Ze spółką kontakt możliwy jest też przez infolinię. W taki sposób zdobędziesz wszelkie niezbędne informacje na temat tego, w jaki sposób zamknąć konto, gdzie złożyć wniosek i jakich formalności dopełnić w tej kwestii.

Czy warto zamknąć konto w Banku BPS?

O zamknięciu konta w Banku BPS lub jakiejkolwiek innej instytucji decyduje wiele powodów. Konsumenci najczęściej zastanawiają się nad zamianą banku w kwestii prowadzenia rachunku ze względu na zamieniające się warunki współpracy. Jeśli bank narzuca nowe warunku użytkowania konta bankowego, możesz wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym bez konieczności zachowania okresu wypowiedzenia.

Zamknąć konto w BPS Banku możesz nie tylko z powodu zmiany warunków przez daną instytucję. Jeśli znajdziesz bank, który proponuje lepsze rozwiązania finansowe i atrakcyjniejsze warunki, możesz bez żadnego problemu złożyć wniosek o likwidację konta w Banku BPS. W ciągu 30 dni przeniesiesz swoją bankowość do innej instytucji i zaczniesz korzystać z dostępu do konta na lepszych warunkach (o ile takie znajdziesz). Bank BPS nie utrudnia zamknięcia konta swoim konsumentom, choć dokłada wszelkich starań, aby zadowolić każdego zarówno pod kątem poziomu obsługi klienta, a także wygodnego dostępu do finansów i różnych usług dodatkowych z poziomu serwisu transakcyjnego.

Dodatkowe produkty Banku BPS

kredyt gotówkowy bank bps
infolinia bank bps
oddziały bank bps
5/5 - (1 oddanych głosów)