BOŚ Bank jest instytucją, która sprawnie działa w branży finansowej już od ponad 30 lat. Tak duże doświadczenie sprawia, że bank wypracował sprawdzone metody obsługi klientów. Dzięki temu załatwianie wszelkich spraw i formalności jest naprawdę proste. Masz konto osobiste w Banku Ochrony Środowiska i chcesz się go pozbyć? Sprawdź, w jaki sposób zamknąć taki rachunek.

Zamknięcie konta w BOŚ Banku 

Bank Ochrony Środowiska daje swoim klientom dwie możliwości jeśli chodzi o zamknięcie rachunku bankowego. Jakie? Jako klient BOŚ Bank, zamknięcie konta zrealizujesz w następujący sposób:

 • listownie poprzez przesłanie pisma na adres korespondencyjny banku;
 • stacjonarnie w wybranym oddziale na terenie Polski.

Porównując możliwości zamknięcia konta BOŚ Bank wypada dość słabo na tle konkurencji. Inne instytucje finansowe pozwalają swoim klientom na złożenie takiej dyspozycji online przez serwis transakcyjny czy nawet aplikację mobilną. Niestety w BOŚ Bank zamknięcie konta online nie jest możliwe i raczej nie zapowiada się, aby bank dał taką możliwość z najbliższej przyszłości.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Jak zamknąć konto w Banku Ochrony Środowiska listownie?

Sprawdź, jak sprawnie załatwisz proces zamknięcia konta osobistego przez korespondencję tradycyjną. Chcesz wiedzieć, jak zamknąć konto w BOŚ Banku? Oto krótki poradnik. Kiedy robisz to listownie, musisz:

 • podać swoje prawdziwe dane osobowe;
 • wskazać numer konta, na jaki zostaną przeniesione pozostałe środki;
 • uzupełnić prośbę o wypowiedzenie umowy rachunku oraz dostępu do bankowości online i karty;
 • przesłać prośbę o usunięcie danych osobowych z bazy;
 • poprosić o potwierdzenie przyjęcia dyspozycji zamknięcia konta bankowego.

Dodatkowe produkty BOŚ Bank

kredyt gotówkowy boś bank
infolinia boś bank
oddziały boś bank

Jak zamknąć rachunek bankowy w BOŚ Bank w oddziale?

Jesteś klientem BOŚ Bank? Jak zamknąć konto w tej instytucji, udając się do stacjonarnej placówki? To jeszcze łatwiejsze niż załatwienie sprawy poprzez korespondencję tradycyjną. Chcesz wiedzieć, jak zamknąć konto BOŚ Bank? Sama procedura jest bardzo prosta. Wystarczy, że udasz się do wybranej placówki i złożysz odpowiednią dyspozycję. Na miejscu zawsze możesz liczyć na rzetelną pomoc doradców finansowych.

Pamiętaj! Zawsze zabierz ze sobą ważny dokument tożsamości. Tylko na jego podstawie będziesz mieć gwarancję, że doradca zajmie się Twoją sprawą i zweryfikuje Twoją tożsamość.

Kiedy składasz wypowiedzenie na konto osobiste w BOŚ Bank wniosek o zamknięcie konta powinien wyglądać identycznie jak ten, który dostępny jest na stronie Internetowej banku. Kiedy nie wypełnisz właściwego formularza pracownik banku prawdopodobnie nawet nie przyjmie dyspozycji zamknięcia rachunku bankowego.

O czym pamiętać, zamykając konto w BOŚ Bank?

Zastanawiasz się, jak zamknąć konto w BOŚ Bank przez Internet? Niestety na tę chwilę instytucja nie daje takiej możliwości. Zrobisz to tylko korespondencyjnie lub osobiście w wybranym oddziale na terenie Polski. Zanim jednak złożysz dyspozycję likwidacji rachunku pamiętaj o takich kwestiach, jak:

 • bank BOŚ nigdy nie zamknie Twojego konta jeśli masz aktywny debet;
 • okres wypowiedzenia konta bankowego to w tym przypadku 30 dni;
 • zachowaj zawsze potwierdzenie przyjęcia dyspozycji zamknięcia konta.

Pamiętaj też, że likwidacja konta w BOŚ Bank możliwa jest tylko osobiście w placówce lub korespondencyjnie. Kiedy zamykasz konta bankowe zawsze zadbaj o to, aby podać inny rachunek, na który bank po zamknięciu konta przekaże pozostałe środki.

To ważne! Pozostaw też na koncie kwotę, która wystarczy na uregulowanie zobowiązań wobec banku np. koszty prowadzenia konta lub korzystania z karty płatniczej.

Zanim ostatecznie przestaniesz być klientem BOŚ Banku zawsze zadbaj o to, aby uregulować płatności i zlikwidować też wszystkie dotychczas aktywne karty płatnicze.

Kiedy BOŚ Bank może odmówić przyjęcia wypowiedzenia konta bankowego?

BOŚ Bank jak najbardziej może odrzucić wniosek o zamknięcie rachunku bankowego. Kiedy jednak jesg to możliwe? Najczęściej w takich sytuacjach, kiedy:

 • złożysz wniosek na niewłaściwym druku bankowym;
 • nie zapewnisz na koncie środków do pokrycia bieżących kosztów na rzecz prowadzenia i zarządzania kontem.

Tylko te dwie sytuacje wykluczają możliwość zamknięcia rachunku bankowego w tej instytucji. Jeśli dopełnisz formalności, poczekaj 30 dni a konto zostanie automatycznie zamknięte a pozostałe środki przelane na wskazany

Co zrobić po zamknięciu konta w BOŚ Bank?

Kiedy już zamkniesz swoje konto w BOŚ Banku, koniecznie sprawdź oferty rachunków bankowych od innych instytucji w kraju. Banki dla nowych klientów proponują naprawdę atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku dla klienta indywidualnego. Skorzystaj też z Internetowych rankingów kont bankowych, jeśli chcesz szybko porównać kilka ofert i wybrać tę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nawet jeśli byłeś wieloletnim klientem Banku Ochrony Środowiska, zawsze możesz zlikwidować swój rachunek. Wystarczy, że złożysz odpowiednią dyspozycję w oddziale BOŚ Banku lub wyślesz dokumenty listownie. Pamiętaj, że za każdym razem obowiązuje Cię 30-dniowy okres wypowiedzenia oraz konieczność uregulowania zaległości finansowych wobec banku.

Czy warto zlikwidować konto bankowe w Banku Ochrony Środowiska i założy nowy rachunek w innej instytucji?

Jeśli aktualna oferta prowadzenia konta osobistego w Banku Ochrony Środowiska jest dla Ciebie niewystarczająca, koniecznie sprawdź inne propozycje od banków. Na pewno nie potrzebujesz dwóch rachunków bankowych jednocześnie. Dowiedz się, jak najłatwiej złożyć wypowiedzenie umowy na rachunek bankowy w BOŚ Banku i zmień swoją ofertę na lepszą. 

Zastanów się jednak dwa razy, gdyż Bank Ochrony Środowiska ma wieloletnie doświadczenie i tradycję. Stały rozwój od wielu lat oraz preferencyjne warunki kredytów dla aktywnych klientów banku BOŚ to najważniejsze cechy, jakie doceniają konsumenci. Oczywiście jeśli podejmiesz decyzję o likwidacji konta, Bank Ochrony Środowiska nie utrudnia złożenia wypowiedzenia i załatwia tego typu sprawy kompleksowo i tak szybko, jak tylko to możliwe.

5/5 - (1 oddanych głosów)