mBank jako spółka finansowa działa na polskim rynku już od wielu lat, z powodzeniem obsługując klientów na jak najwyższym poziomie. Decydując się na współpracę z tym bankiem, należy pamiętać, że w regulaminach współpracy zawsze zawarta jest informacja o tym, jak usunąć konto w mBank.

Jak zamknąć konto w mBank – kilka podstawowych kroków

Wiedza na temat tego jak zamknąć konto w mBank może okazać się przydatna w przypadku chęci rozwiązania umowy z instytucją finansową. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku mBank zamknięcie konta jest możliwe w kilku prostych krokach. Prawidłowe przejście całego procesu rezygnacji jest możliwe tylko z kompletem dokumentów oraz ważnym dowodem osobistym klienta. Konto w mBank po złożeniu dyspozycji zamknięcia będzie jeszcze aktywne przez 30 dni od daty przyjęcia wniosku. Taka sama zasada tyczy się aktywnych jeszcze kart płatniczych.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Krok 1 – Forma rezygnacji

Pierwszym krokiem dotyczącym tego jak zamknąć konto w mBanku jest wybranie odpowiedniego medium kontaktu. Obecnie dostępna jest metoda online, tradycyjną pocztą, telefonicznie, a także z poziomu aplikacji mobilnej. Forma rezygnacji ma wpływ na czas rozpatrzenia wniosku. Zdecydowanie najszybszym sposobem jest kontakt telefoniczny  lub przesłanie wniosku poprzez bankowość internetową. Tradycyjne formy kontaktu ze względu na opóźnienia pocztowe mogą nie być dobrym wyborem.

Krok 2 – Likwidacja karty do konta

mBank zamknięcie konta wymaga dezaktywowania wszystkich kart bankomatowych posiadacza rachunku. Z tego względu należy złożyć taką dyspozycję telefonicznie lub logując się do swojej bankowości internetowej, wybierając zakładkę „karty płatnicze”. Opłata za prowadzenie karty wynosi 5 złotych miesięcznie i taką kwotę należy pozostawić na rachunku w celu opłacenia ostatniego okresu rozliczeniowego.

Krok 3 – Oczekiwanie na zamknięcie rachunku

Ostatnim etapem całego procesu, który dotyczy tego jak zamknąć konto mBanku jest okres wypowiedzenia, który trwa 30 dni od daty wpłynięcia wniosku. Warto zapamiętać, że na koncie należy pozostawić określoną kwotę gotówki, która będzie potrzebna na pokrycie opłat za aktywne jeszcze karty do bankomatu. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek nadwyżki, to kwota zostanie przelana na nowy rachunek wskazany przez wnioskodawcę. Decydując się już na zamknięcie konta najlepiej nie korzystać z usług bankowości w trakcie wypowiedzenia – chyba, że jest to konieczne. Lepiej jednak unikać takich praktyk, ponieważ może to wpłynąć na wydłużenie się czasu zamknięcia rachunku.

Dodatkowe produkty mBank

mbank kredyt gotówkowy
mbank infolinia
mbank oddziały

Czy zamknięcie konta mbank wiąże się z kosztami?

Pytanie ,,mBank jak zamknąć konto” jest często zadawane wśród klientów, którzy z wielu przyczyn chcą zrezygnować z prowadzenia rachunku w tym banku. Wszelkie sprawy związane z zamknięciem konta wymagają jedynie dostarczenia kompletu dokumentów i spłacenia wszelkich obecnych zobowiązań finansowych zalegających na rachunku. Zamykając konto w mBanku nie trzeba martwić się o żadne dodatkowe koszty związane z tą procedurą.

5/5 - (1 oddanych głosów)