Posiadając własny rachunek bankowy w dowolnej instytucji prędzej czy później przychodzi moment, w którym następuje konieczność zamknięcia konta. Preferencje konsumentów zmieniają się wraz z wiekiem oraz sytuacją finansową, dlatego często następuje zmiana konta bankowego wraz z zamknięciem poprzedniego. Jak wykonać tę operację będąc klientem Nest Banku? Sprawdźmy!

Nest Bank zamknięcie konta – jak złożyć wniosek? 

W instytucji Nest Bank zamknięcie konta jest szczególnie proste. Można to zrobić na kilka sposobów, a mianowicie:

  • Osobiście w oddziale
  • Listownie na adres korespondencyjny banku
  • E-mailowo
  • Telefonicznie

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Jak widać Nest Bank pozwala swoim klientom na łatwe rozwiązanie umowy bez zbędnych formalności. Możliwość złożenia wypowiedzenia umowy i złożenia dyspozycji zamknięcia konta przez internet lub telefonicznie to bardzo dobra opcja, którą doceniają konsumenci na terenie całego kraju.

Jak zamknąć konto przez telefon w Nest Bank?

Telefoniczne złożenie dyspozycji zamknięcia konta możliwe jest w przypadku klientów instytucji Nest Bank. Jak zamknąć konto w ten sposób? Wystarczy zadzwonić na infolinię banku pod numerem 801-800-188 lub 22 438-41-41 i zalogować się przy pomocy kodu PIN.

Uwaga! Infolinia dostępna jest dla klientów od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-24:00 oraz w niedziele od 8:00 do 20:00.

Dodatkowe produkty Nest Banku

nest bank konto osobiste
nest bank infolinia
nest bank oddziały

Jak zamknąć konto e-mailowo w Nest Bank?

Co trzeba zrobić, aby zrezygnować z usług świadczonych przez Nest Bank? Zamknięcie konta wymaga uzupełnienia formularza z dyspozycją zamknięcia rachunku oraz przesłania zeskanowanego dokumentu na adres banku: [email protected].

Warto też wiedzieć, że przygotowując pismo, należy umieścić w nim takie informacje, jak:

  • Dane osobowe (imię, nazwisko, pesel, numer i seria dowodu osobistego)
  • Numer rachunku zamykanego
  • Dyspozycję i numer rachunku do przelania pozostałych środków
  • Datę złożenia wniosku
  • Prośbę o potwierdzenie przyjęcia dokumentu

To wszystkie czynności, które pozwalają sprawnie złożyć wniosek o zamknięcie konta Nest Bank. Co ciekawe, konto osobiste można zamknąć też bez okresu wypowiedzenia jeśli bank nagle zaplanował zmianę warunków współpracy. 

Jak zamknąć konto listownie w Nest Bank?

Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w Nest Bank. Jednym ze skutecznych sposobów jest wysłanie wypełnionego druku z wypowiedzeniem bezpośrednio na adres:

Nest Bank SA

Wołoska 24

02-675 Warszawa

Uwaga! Korzystając z tej metody wysyłki dokumentów, warto poprosić o potwierdzenie odbioru dokumentów przez adresata. Będzie to gwarancja przyjęcia wypowiedzenia.

Jak zamknąć konto w oddziale Nest Bank?

Wystarczy udać się z kompletem dokumentów do wybranej placówki i dopełnić formalności z doradcą. To ostatni ze sposobów mówiący jak zamknąć konto w Nest Bank.

Zamknięcie konta w Nest Bank – okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia dla każdej z wyżej wymienionych metod wynosi 30 dni roboczych. Można tego jednak uniknąć w sytuacjach kiedy bank nagle planuje większe zmiany w opłatach za prowadzenie rachunku. Wtedy z powodzeniem można wypowiedzieć umowę bez okresu wypowiedzenia.

O jeszcze pamiętać będąc klientem Nest Bank? Jak zamknąć konto to nie wszystko. Po przyjęciu wypowiedzenia warto też cofnąć zgody na przetwarzanie własnych danych osobowych. 

Ciekawostka! Nawet osoby posiadające kredyt gotówkowy w tym banku mogą skutecznie zamknąć rachunek.

5/5 - (1 oddanych głosów)