Każdy, kto posiada własny rachunek bankowy na pewno choć raz zastanawiał się, w jaki sposób zamknąć konto. Większość banków nie utrudnia swoim klientom tej procedury, a cały proces wymaga zaledwie kilku formalności. Przyjrzyjmy się nieco bliżej możliwości zamknięcia konta w Santanderze.

Bank Santander zamknięcie konta – jak to zrobić?

Posiadając rachunek prywatny w banku Santander, warto wiedzieć jak zamknąć konto. W Santander cała procedura zamknięcia jest prosta i wymaga jedynie złożenia stosownego wniosku przez klienta. W przypadku banku Santander zamknięcie konta możliwe jest na kilka sposobów, do których zaliczamy:

  • Osobiste złożenie wypowiedzenia
  • Telefoniczne złożenie dyspozycji u konsultanta
  • Przesłanie stosownego formularza korespondencją tradycyjną

To trzy podstawowe sposoby pozwalające na zamknięcie konta. Santander jest jedną z tych instytucji, która zadowolenie konsumentów stawia ponad wszystko. Z tego względu nawet zamknięcie bieżącego rachunku bankowego nie stanowi żadnego problemu dla żadnej ze stron umowy.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Każda osoba posiadająca konto osobiste może udać się do dowolnego oddziału banku Santander. Zamknięcie konta podczas wizyty osobistej wiąże się z koniecznością złożenia stosownego wniosku oraz potwierdzenia swojej tożsamości aktualnym dowodem osobistym. Jak zamknąć konto Santander przez internet? Wystarczy:

  • Zalogować się do bankowości internetowej 
  • Wybrać odpowiednią dyspozycję
  • Uzupełnić dane kontaktowe
  • Przesłać uzupełniony wniosek

Uwaga! Dyspozycję zamknięcia rachunku bankowego w tej instytucji można złożyć także przez internet, telefonicznie oraz za pośrednictwem tradycyjnej korespondencji.

Santander zamknięcie konta – o czym trzeba pamiętać?

Posiadając własny rachunek bankowy, warto wiedzieć, jak zamknąć konto. Santander daje wiele możliwości w tym zakresie, a więc każdy konsument może wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Istotne jest złożenie kompletu dokumentów oraz klarowna sytuacja finansowa wobec banku. O czym jednak należy pamiętać, rezygnując z konta osobistego? To kilka ważnych spraw, do których zaliczamy:

  • Wybór sposobu wypłaty pozostałych na koncie środków
  • Uregulowanie zaległości finansowych wobec banku
  • Wcześniejsza aktualizacja swoich danych osobowych

W przypadku banku Santander zamknięcie konta przez internet jest proste, a wszystkie dokumenty można złożyć bez potrzeby wychodzenia z domu. Bank wymaga jednocześnie udzielenia dyspozycji, co ma zrobić ze środkami pozostającymi na usuwanym rachunku bankowym. Najczęstszą formą wybieraną przez konsumentów jest przelew bezpośrednio na nowy rachunek.

Ciekawostka! W Santanderze nie są pobierane żadne opłaty od klientów rezygnujących z konta osobistego!

Dodatkowe produkty Santander

santander kredyt gotówkowy
santander infolinia
santander oddziały

Zamknięcie konta Santander – czy warto rezygnować z usług tego banku?

Istotne jest to, że posiadanie rachunku osobistego w danej instytucji zwiększa realne szanse na skorzystanie z usługi, jaką jest kredyt gotówkowy. Zamknięcie konta związane jest najczęściej ze znalezieniem lepszej oferty w innej instytucji. Zasady uczciwej konkurencji powodują, że banki nie mogą utrudniać rezygnacji z konta konsumentom. Nie inaczej jest w przypadku banku Santander. Jak zamknąć konto i bezpiecznie przenieść środki? Wystarczy złożyć wniosek oraz poczekać na wygaśnięcie umowy. Cały proces zazwyczaj trwa maksymalnie do 30 dni roboczych.

5/5 - (1 oddanych głosów)