Jak zastrzec kartę BNP Paribas

Najważniejsze informacje:

 • Aby zastrzec kartę w BNP należy zadzwonić pod dedykowany numer +48 828 828 828 bądź na ogólną infolinię: +48 500 990 500 lub +48 22 134 00 00.
 • Najszybciej zastrzec kartę można w aplikacji GOmobile (Wybierz zakładkę Finanse >Karty > Zastrzeż kartę/Blokuj kartę).

Niemal wszyscy na co dzień korzystamy z płatności za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Współcześnie raczej nikt nie wyobraża sobie ograniczanie się do noszenia w portfelu gotówki, zwłaszcza że nie daje nam to zbyt dużej wygody. Chcemy ułatwiać sobie dokonywanie różnego rodzaju płatności, np. za zakupy, kiedy jesteśmy na mieście. Dzięki technologii zbliżeniowej możemy załatwić pilne sprawy nawet wtedy, gdy bardzo się spieszymy i nie mamy przy sobie portfela. Czasem pojawia się jednak problem, który dotyczy zgubienia karty lub sytuacji, gdy zostanie nam ona skradziona. Co zrobić w takim przypadku? Jak się okazuje, niezwykle pomocne jest zastrzeżenie karty – kontakt z BNP Paribas pozwoli nam szybko zablokować możliwość wykorzystywania środków z konta. Jeśli chcemy dopełnić formalności ekspresowo, warto sprawdzić, jak zastrzec kartę BNP Paribas, aby uchronić się przed kradzieżą.

Kto może zastrzec kartę w BNP Paribas?

Każda osoba, która posiada konto osobiste w banku BNP Paribas, powinna sprawdzić, na czym polega zastrzeżenie karty i czym dokładnie różni się od jej zablokowania. Pozwoli nam to zmniejszyć ryzyko wykorzystania pieniędzy z konta przez osoby niepowołane, gdy karta zostanie nam skradziona. Opcje pomocne są także wtedy, gdy przypadkowo zgubimy kartę w miejscu publicznym podczas spaceru, wycieczki rowerowej, czy tez podróży. Warto wiedzieć, że nie zawsze musimy korzystać ze stałego zablokowania środków na karcie. Niektóre sytuacje wymagają jedynie skorzystania z usługi, jaką jest czasowe zastrzeżenie karty w BNP Paribas. 

Co dokładnie oznacza zastrzeżenie karty w BNP Paribas?

Klienci banków bardzo często mylą dwa podstawowe pojęcia związane z blokowaniem możliwości korzystania z karty w przypadku kradzieży lub zgubienia plastiku. Są to: zastrzeżenie a blokada karty płatniczej, czyli dwa procesy, które posiadają diametralną różnicę. Warto podjąć rozsądny wybór, która z nich będzie najlepsza w naszej sytuacji. 

Zastrzeżenie karty to opcja umożliwiająca nam zablokowanie możliwości realizacji transakcji płatniczych na stałe. Jest to trwały proces, na który warto się zdecydować, gdy wiemy, że nie odzyskamy już naszej karty, jednocześnie pamiętając, że jest on zupełnie nieodwracalny. Gdy zastanawiamy się, czy można anulować zastrzeżenie karty w BNP Paribas, weźmy pod uwagę, że nie będzie to możliwe. Wówczas niezbędne jest zamówienie nowej karty płatniczej, która zostanie nam wydana przez bank na stosowny wniosek. 

Natomiast czasowe zastrzeżenie karty w BNP Paribas, o którym wspomina się w kwestii krótkotrwałego uniemożliwienia dostępu do środków na koncie, to jej zablokowanie. Taka opcja obowiązuje przez konkretny czas, a po jego upływie możemy ponownie przywrócić aktywność naszej karty i wykorzystywać ją do płatności. To doskonała alternatywa dla osób, które zostawią plastik w konkretnym miejscu, jednak nie ufają osobie, która jest w jego posiadaniu. W takiej sytuacji możemy na jakiś czas zatrzymać aktywność karty, dzięki czemu nikt nie wykorzysta naszych środków z konta z jej pomocą. 

Kiedy należy zastrzec kartę BNP Paribas?

Jeśli zdecydujemy się na zastrzeżenie karty, nie będziemy mogli przywrócić jej aktywności i konieczne będzie zamówienie nowej. Tego typu krok daje nam 100% bezpieczeństwo w sytuacji, gdy obawiamy się wykorzystania pieniędzy przez osoby trzecie. Sprawdza się zwłaszcza, kiedy zostaniemy obrabowani. Jest również świetnym wyborem, jeśli zgubimy kartę w podróży lub będąc na mieście. Taka decyzja pozwoli nam uniknąć kradzieży środków, np. poprzez płacenie kartą online. Gdy bank BNP Paribas zastrzeże naszą kartę, automatycznie uniemożliwi dokonywanie jakichkolwiek płatności z jej pomocą. Jeśli chcemy wiedzieć, ile trwa zastrzeżenie karty w BNP Paribas, przede wszystkim pamiętamy, że nie cofniemy już naszego wyboru. 

Redakcja podpowiada

Poza zastrzeganiem karty warto również zastrzec PESEL, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemności w przypadku kiedy ktoś chciałbym wykorzystać nasze dane.

Czy można anulować zastrzeżenie karty w BNP Paribas

Jak wspomniano, karta zastrzeżona zostanie nieaktywna już na zawsze. Nawet w sytuacji, gdy znajdziemy ją w domu lub u znajomych, nie będziemy mogli ponownie korzystać z płatności za jej pośrednictwem. Wówczas musimy skontaktować się z bankiem BNP Paribas, aby złożyć wniosek o wyrobienie nowej karty debetowej lub kredytowej. Warto wziąć pod uwagę również konieczność zwrócenia starego plastiku po jego odzyskaniu lub wymóg dotyczący jego zniszczenia. Jeśli pracownik banku poinformuje nas o takich krokach, wystarczy pociąć kartę na małe kawałki i wyrzucić do kosza na śmieci. 

Jak zastrzec kartę BNP Paribas?

Niemal we wszystkich bankach w Polsce proces zastrzeżenia karty zrealizujemy na kilka różnych sposobów. Pierwszą i najczęściej wybieraną przez klientów opcją jest kontakt telefoniczny z infolinią banku BNP Paribas. Tego typu metoda pozwoli nam natychmiast dopełnić formalności i całkowicie pozbyć się ryzyka kradzieży pieniędzy z karty. Sposób ten jest polecany zwłaszcza wtedy, gdy po dłuższej chwili zorientujemy się, że karta zniknęła z naszego portfela czy kieszeni i zależy nam na czasie. Istnieją jednak inne opcje, na które możemy zwrócić uwagę, gdy chcemy jak najszybciej zrealizować zastrzeżenie karty. 

W BNP Paribas kartę zastrzeżemy za pomocą poszczególnych opcji:

— Kontakt telefoniczny z bankiem — Infolinia jest czynna przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Nawet gdy zgubimy kartę w nocy, możemy ekspresowo zablokować nasze środki. Zazwyczaj wystarczy wykonać połączenie i podać pracownikowi nasze dane osobowe, aby potwierdził tożsamość. Składając prośbę o zastrzeżenie karty – kontakt z BNP Paribas umożliwia bankowi natychmiastowe podjęcie działań. Dzięki temu zaledwie w ciągu kilku sekund nasza karta stanie się nieaktywna.

Z BNP Paribas kontakt w sprawie zastrzeżenia karty nawiążemy pod numerami:

+48 500 990 500
+48 22 134 00 00

System Zastrzegania Kart:
+48 828 828 828. 

— Przez internet —  Coraz więcej banków korzysta nowoczesnych metod, które nie tylko przyspieszają proces zablokowania dostępu do środków, ale też zapewnią nam pełne bezpieczeństwo. Najczęściej możliwe jest zastrzeżenie karty w aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym www. Po przejściu podanych kroków karta automatycznie staje się nieaktywna.

Jak to zrobić w aplikacji mobilnej GOmobile?

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej
 2. Wejdź w zakładkę „Finanse”, a następnie „Karty”
 3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec
 4. Kliknij w zakładkę „Zastrzeż/Blokuj Kartę”
 5. Potwierdź dyspozycję metodą weryfikacji (PIN-em/TouchID/FaceID).
 6. Karta stanie się nieaktywna niemal natychmiast.

W jaki sposób mogę zastrzec kartę w BNP Paribas GOonline?

 1. Zaloguj się do konta w bankowości online
 2. Kliknij zakładkę „Moje finanse”, a następnie „Karty”
 3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec
 4. Wejdź w zakładkę „Blokuj kartę”
 5. Następnie kliknij „Blokuj czasowo/Blokuj trwale” i „Zastrzeż”
 6. Potwierdź dyspozycję PIN-em lub kodem SMS
 7. Karta stanie się nieaktywna w ciągu kilku sekund. 

Jak zastrzec kartę w bankowości internetowej GOonline Biznes?

 1. Zaloguj się do konta w bankowości GOonline Biznes
 2. Kliknij zakładkę „Karty”, a następnie „Dane karty”
 3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec
 4. Wejdź w „Zastrzeż kartę/Zablokuj kartę”
 5. Potwierdź dyspozycję PIN-em lub kodem SMS
 6. Karta natychmiast stanie się nieaktywna.

— Wizyta w oddziale banku — Jest to sposób, który zwykle wymaga więcej czasu niż powyższe. Warto jednak zdecydować się na niego, gdy jesteśmy w pobliżu oddziału lub punkt banku znajduje niedaleko domu. Listę oddziałów w naszym mieście sprawdzimy na stronie www BNP Paribas. Pamiętajmy, że osobista wizyta wiąże się z koniecznością potwierdzenia danych, do czego niezbędne jest okazanie dowodu osobistego. Jeśli skradziono nam portfel wraz z dokumentami, pracownik banku wykona połączenie z infolinią. Wówczas właściciel karty będzie musiał podać dane osobowe, aby konsultant zrealizował jej zastrzeżenie. 

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w BNP Paribas?

Gdy zgubimy naszą kartę lub stracimy ją podczas kradzieży, możemy mieć obawy związane z jej zastrzeżeniem. Najczęściej boimy się zbyt wysokich opłat za realizację takiej usługi przez nasz bank, zwłaszcza jeśli na koncie nie mamy zbyt dużej sumy. Możemy wówczas zastanawiać się, jak zamknąć konto w BNP Paribas, co umożliwi nam automatyczne wycofanie karty z użytku. Ile kosztuje zastrzeżenie karty w BNP Paribas? Bank ten nie pobiera żadnych opłat niezależnie od wybranego sposobu realizacji. 

Czy zastrzeżenie karty w BNP Paribas anuluje wykupione subskrypcje?

Osoby, które posiadają wykupione subskrypcje, mogą zastanawiać się, czy zostaną one automatycznie anulowane po zastrzeżeniu karty. Często zdarza się, że nie chcemy utracić dostępu do przedłużonych pakietów lub wykupiliśmy je na nieznanej wcześniej witrynie i nie wiemy, jak cofnąć usługę. Jeśli jesteśmy w podobnej sytuacji, pamiętajmy, że jednym z najlepszym sposobów uniknięcia ryzyka pobierania środków na subskrypcję jest właśnie zastrzeżenie karty. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, nie przywrócimy już jednak jej aktywności. Z tego też powodu warto zastanowić się, czy nie lepszym sposobem będzie sprawdzenie możliwości anulowania subskrypcji z poziomu aplikacji mobilnej. 

Źródło:

https://www.bnpparibas.pl/kontakt/zastrzeganie-karty

5/5 - (2 oddanych głosów)