Jak zastrzec kartę Credit AgricoleWiększość z nas na co dzień posługuje się kartą debetową w celu dokonywania różnego rodzaju płatności. We współczesnych czasach raczej nie wyobrażamy sobie ograniczać się do posiadania gotówki, zwłaszcza że taka opcja nie daje nam największej wygody. Zdecydowanie bardziej komfortowo jest zabrać ze sobą kartę płatniczą, której użyjemy np. podczas zakupów po bieganiu czy wycieczce rowerowej. Liczy się również technologia zbliżeniowa, dzięki której możemy szybko zrealizować pilne sprawy. Problem powstaje, gdy niespodziewanie zgubimy kartę lub zostanie nam ona skradziona. Co zrobić w takim przypadku? Pomocne okazuje się zastrzeżenie karty – kontakt z Credit Agricole pozwoli nam ekspresowo zablokować środki na koncie. Jeśli chcemy dopełnić formalności jak najszybciej, warto sprawdzić, jak zastrzec kartę Credit Agricole. 

Kto może zastrzec kartę w Credit Agricole?

Każdy, kto posiada konto osobiste Credit Agricole, powinien dowiedzieć się, na czym polega zastrzeżenie karty i jakie są różnice pomiędzy tą kwestią a jej czasowym zablokowaniem. Pozwoli to nam uniknąć w przyszłości korzystania z naszych środków przez osoby postronne, gdy zostaniemy okradzeni. Opcje te pomocne okazują się także wówczas, gdy przypadkowo zgubimy kartę podczas spaceru czy będąc w podróży. Nie zawsze jednak musimy korzystać z trwałego zastrzeżenia karty debetowej. Często zdarzają się sytuacje, gdy wystarczy czasowe zastrzeżenie karty w Credit Agricole, jednak jest to zależne od kilku kwestii

Co dokładnie oznacza zastrzeżenie karty w Credit Agricole?

Często zdarza się, że klienci banków mylą dwa podstawowe procesy wykorzystywane w przypadku utracenia karty. Są to: zastrzeżenie a blokada karty płatniczej, czyli dwie kwestie posiadające wiele różnic i sprawdzające się w konkretnych sytuacjach. Warto rozsądnie wybrać, która z nich jest najlepsza, gdy spotka nas kradzież lub gdy zgubimy naszą kartę. 

Zastrzeżenie karty to nic innego jak trwałe zablokowanie możliwości realizowania transakcji płatniczych. Gdy zdecydujemy się na taki krok, warto wiedzieć, że jest to proces zupełnie nieodwracalny. Jeśli więc zastanawiamy się, czy można anulować zastrzeżenie karty w Credit Agricole, pamiętajmy, że nie jest to możliwe. W takich sytuacjach niezbędne jest zamówienie nowej karty, którą bank wyda na złożony wniosek przez właściciela konta. 

Z kolei czasowe zastrzeżenie karty w Credit Agricole, o którym wspomina się w kwestii chwilowego zatrzymania dostępu do środków, to po prostu je zablokowanie. Proces ten obowiązuje przez konkretny czas, po którego upływie możemy przywrócić aktywność karty debetowej i nadal korzystać z płatności. Jest to świetna alternatywa dla osób będących w konkretnych sytuacjach. Np. sprawdza się, gdy zostawimy kartę u dalszego znajomego, do którego nie mamy 100% zaufania. Wówczas możemy sprawić, że przez jakiś czas nasza karta będzie nieaktywna, a nikt nie wykorzysta zgromadzonych środków. 

Kiedy należy zastrzec kartę Credit Agricole?

Wiemy już, że zastrzeżenie karty płatniczej jest czynnością nieodwracalną i korzystając z takiej opcji, nie cofniemy już całego procesu, aby ponownie korzystać z płatności. Wówczas niezbędne jest złożenie wniosku o wydanie nowej karty. Tego typu krok daje nam pełne bezpieczeństwo w przypadku, gdy obawiamy się wykorzystania środków przez osoby trzecie. Jest to zdecydowanie rozsądny wybór, jeśli zgubimy naszą kartę w miejscu publicznym lub gdy zostanie nam ona skradziona. Decyzja ta pozwala nam uniknąć kradzieży pieniędzy z konta, np. poprzez pokrywanie kartą płatności online. Gdy bank Credit Agricole zastrzeże naszą kartę, uniemożliwi to dokonywanie jakichkolwiek płatności z jej pomocą. Jeśli chcemy wiedzieć, ile trwa zastrzeżenie karty w Credit Agricole, przede wszystkim zapamiętajmy, że jest to proces, którego nie można cofnąć. 

Czy można anulować zastrzeżenie karty w Credit Agricole?

Jak zostało wspomniane, karta zastrzeżona nie jest możliwa do ponownego użytku, jeśli bank zrealizuje naszą prośbę. Nawet w sytuacji, gdy znajdziemy ją w domu czy w innym miejscu, nie będziemy mogli już korzystać z płatności zbliżeniowych ani online. W takich sytuacjach musimy skontaktować się z naszym bankiem w celu złożenia wniosku o wyrobienie nowej karty debetowej. Pamiętajmy, że oddział może wymagać zwrócenia dawnej karty po jej odzyskaniu lub konieczne będzie jej zniszczenie. Jeśli pracownik poinformuje nas o takim wymogu, wystarczy że potniemy ją na kawałki i wyrzucimy do śmieci. 

Jak zastrzec kartę Credit Agricole?

Niemal we wszystkich bankach proces zastrzeżenia karty zrealizujemy na kilka różnych sposobów. Pierwszą i zarazem najczęściej wybieraną opcją jest kontakt telefoniczny z infolinią. Takie działania umożliwiają nam ekspresowo dopełnić formalności, a więc maksymalnie ograniczyć ryzyko kradzieży pieniędzy z konta. Metoda ta jest polecana zwłaszcza, gdy po dłuższym czasie orientujemy się, że karta zniknęła z naszego portfela. 

W Credit Agricole kartę możemy zastrzec w następujący sposób:

— Kontakt telefoniczny z bankiem— Infolinia jest czynna przez całą dobę, więc nawet jeśli zgubimy kartę w godzinach nocnych, możemy ekspresowo zablokować nasze środki. Najczęściej wystarczy wykonanie połączenia i podanie danych osobowych. Składając prośbę o zastrzeżenie karty – kontakt z Credit Agricole umożliwia pracownikowi szybkie podjęcie działania. Dzięki temu w ciągu kilku sekund karta stanie się nieaktywna.

Credit Agricole kontakt dla klientów indywidualnych:

  • 19019 z telefonów stacjonarnych w Polsce
  • +48 71 35 49 009 z komórek i z zagranicy
  • 801 70 01 70 dla posiadaczy Visa Auchan w Polsce
  • +48 71 79 97 001 dla posiadaczy Visa Auchan z komórek i z zagranicy
  • 801 70 02 07 dla posiadaczy Visa Leroy Merlin w Polsce
  • +48 79 97 007 dla posiadaczy Visa Leroy Merlin z komórek i z zagranicy

— Złożenie wniosku online —  Coraz więcej banków na polskim rynku korzysta nowoczesnych metod, które nie tylko przyspieszą zablokowanie środków, ale też zapewnią nam pełne bezpieczeństwo.  Najczęściej możliwe jest zastrzeżenie karty w aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym (na platformie www). Po przejściu podanych kroków karta automatycznie zostaje wyłączona, a my nie musimy obawiać się korzystania z naszych pieniędzy przez złodzieja. 

Jak to zrobić w serwisie CA24 Bank?

  1. Karta debetowa: Zaloguj się do bankowości online i wybierz „Moje produkty” w górnym menu. Wejdź w zakładkę „Konta” i wybierz na liście po lewej stronie ekranu rachunek, do którego jest przypisana karta. Wybierz kartę debetową i kliknij ”Zastrzeż”.
  2. Karta kredytowa: Zaloguj się do serwisu transakcyjnego, wybierz „Moje produkty”, a następnie „Karty kredytowe”. Na liście po lewej stronie ekranu kliknij rachunek do którego jest przypisana karta, zjedź niżej i wybierz kartę, do której zablokujesz dostęp. Na tym etapie wystarczy wybrać „Zastrzeż”, aby stała się ona nieaktywna. 

— Wizyta w oddziale banku — Jest to sposób, który może wymagać więcej czasu niż powyższe metody. Warto jednak zdecydować się na niego, gdy jesteśmy w pobliżu oddziału nasze banku. Wówczas udanie się do placówki i załatwienie sprawy od ręki okazuje się najrozsądniejsze. Pamiętajmy, że wizyta w banku wymaga potwierdzenia tożsamości. Pracownik musi zweryfikować nasze dane na podstawie dowodu osobistego. Jeśli skradziono nam portfel, w którym znajdowała się nie tylko karta, ale też dowód osobisty, pracownik nawiąże kontakt z infolinią. Wówczas wystarczy podać nasze dane, a konsultant zrealizuje proces zastrzeżenia karty. 

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w Credit Agricole?

Gdy zgubimy naszą kartę lub stracimy ją w wyniku kradzieży, zdarza się, że mamy obawy związane z zastrzeżeniem karty. Najczęściej boimy się konieczności zapłaty wysokich kosztów realizacji takiej usługi przez bank, zwłaszcza jeśli na koncie nie pozostała zbyt duża suma. Wówczas możemy rozważać, jak zamknąć konto w Credit Agricole. Takie działania wiążą się z automatycznym wycofaniem karty z użytku i wyłączeniem jej aktywności. Ile kosztuje zastrzeżenie karty w Credit Agricole? Bank nie pobiera żadnych kosztów usługi, niezależnie od wybranej metody złożenia dyspozycji. 

Czy zastrzeżenie karty w Credit Agricole anuluje wykupione subskrypcje?

Często gdy posiadamy wykupione subskrypcje na platformach online zastanawiamy się, czy zostaną one automatycznie anulowane po zastrzeżeniu karty. Zdarza się, że nie chcemy utracić już przedłużonym na jakiś okres pakietów, czy też wykupiliśmy je na nieznanej witrynie, a nie wiemy jak wycofać dostęp. Niektóre serwisy posiadają bowiem skomplikowane zasady rezygnowania z subskrypcji, co może powodować kłopot z realizacją ich anulowana. 

Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, warto wiedzieć, że jednym z właściwych sposobów uniknięcia automatycznego pobrania środków za subskrypcje jest właśnie zastrzeżenie karty. Istotne jest jednak zapamiętanie, że skutki są nieodwracalne. Jeśli zdecydujemy się na złożenie takiej prośby w banku czy w serwisie bankowym online, nie przywrócimy już aktywności karty. Jeśli jednak chcemy skorzystać z zastrzeżenia wyłącznie w tym celu, sprawdźmy, czy Credit Agricole nie umożliwia wyłączenia subskrypcji z poziomu bankowości internetowej.

5/5 - (1 oddanych głosów)