W dzisiejszych czasach ludzie stale zamykają i otwierają rachunki bankowe w zależności od tego, czy dana oferta wciąż jest dla nich atrakcyjna. Jeszcze przed podpisaniem umowy z wybranym bankiem, warto wiedzieć, w jaki sposób zamknąć konto indywidualne lub firmowe. Jak to wygląda w przypadku Credit Agricole? Sprawdźmy!

Zamknięcie konta Credit Agricole – o czym trzeba pamiętać?

Jaka jest podstawowa kwestia, o której trzeba pamiętać będąc klientem Credit Agricole? Zamknięcie konta to prosta sprawa, jednakże wymaga odpowiedniego przygotowania dokumentów przez posiadacza rachunku bankowego.

O tym warto wiedzieć… zgodnie z regulaminem załączonym do umowy o świadczenie usług bankowych wypowiedzenie umowy powinno odbyć się w formie pisemnej z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jak zamknąć konto w Credit Agricoleu? Wystarczy złożyć podpisane dokumenty wypowiedzenia w dowolnie wybranej placówce. Każdy klient jest też zobowiązany do:

 • zwrotu kart płatniczych, debetowych i tokenów;
 • spłacenia zadłużenia wobec banku widniejącego na likwidowanym rachunku;
 • wydania dyspozycji co do środków pozostających na rachunku po jego likwidacji.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Jak zamknąć konto w Credit Agricole?

Ten bank niestety nie przewidział dla swoich klientów opcji wygodnego zamknięcie rachunku bankowego zdalnie przez serwis Internetowy, mobilny lub infolinię. Aby zlikwidować konto trzeba:

 1. Udać się do stacjonarnego punktu obsługi konsumenta. 
 2. Wysłać wypowiedzenie korespondencją tradycyjną na adres banku. 

To dwie możliwości, z jakich mogą skorzystać klienci tej instytucji w celu zamknięcia rachunku indywidualnego lub firmowego. Posiadając konto lub jakiekolwiek inne, trzeba pamiętać, aby zapewnić na nim środki potrzebne do uregulowania zaległości finansowych wobec banku. W przeciwnym wypadku zamknięcie konta nie będzie możliwe.

Jak zamknąć konto Credit Agricole? Oto kilka podstawowych kroków, które trzeba przejść, by skutecznie złożyć wypowiedzenie umowy.

 1. Przygotuj dowód tożsamości. 
 2. Poproś doradcę o przygotowanie wypowiedzenia i pomoc w uzupełnieniu wniosku.
 3. Zamknij wszystkie aktualnie uruchomione produkty finansowe np. kredyty lub limity na karcie.
 4. Złóż dyspozycję zamknięcia dostępu do bankowości Internetowej. 
 5. Wycofaj zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank.

Jak widać, procedura zamknięcia rachunku jest bardzo prosta w oddziałach Credit Agricole. Jak zamknąć konto listownie? Oczywiście wypowiedzenie można złożyć, wykorzystując korespondencję tradycyjną. W tym celu w treści pisma należy podać:

 • imię i nazwisko;
 • numer PESEL;
 • adres;
 • telefon;
 • treść dyspozycji zamknięcia konta;
 • prośbę o blokadę dostępu do bankowości elektronicznej;
 • informację o wycofaniu zgód na przetwarzanie danych;
 • własnoręczny podpis aktualnego posiadacza rachunku bankowego.

Co ważne, uzupełnioną dokumentację należy wysłać listem poleconym na adres:

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Departament Rozwoju Jakości Obsługi Klienta

Legnicka 48 bud. C-D

54-202 Wrocław

credit agricole kredyt gotówkowy
credit agricole infolinia
credit agricole oddziały

Zamknięcie konta w Credit Agricole a token

Banki na terenie całego kraju dają różne możliwości autoryzacji dostępu do konta i akceptacji transakcji. Konta bakowe CA umożliwiają korzystanie z tzw. tokenów. Co jednak się z nimi dzieje, kiedy następuje zamknięcie konta Credit Agricole? Każdy klient decydujący się na zamknięcie rachunku w tej instytucji musi zwrócić token w nienaruszonym stanie.

Ważne! W razie braku zwrotu lub uszkodzenia tokena bank naliczy na klienta dodatkową opłatę w wysokości aż 95 złotych! Aby tego uniknąć, najlepszą opcją jest osobiste dostarczenie tokenu do wybranej placówki bankowej. 

Likwidacja konta w Credit Agricole nie będzie możliwa, jeśli na rachunku nie będzie odpowiedniej sumy pieniędzy pozwalającej na pokrycie ewentualnych kosztów końcowych. W takiej sytuacji wniosek z wypowiedzeniem umowy nie zostanie zaakceptowany w wyniku braku dopełnienia warunków umowy przez klienta.

Czy można zamknąć rachunek w Credit Agricole przez Internet?

Wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w Credit Agricole przez Internet? Czy jest to w ogóle możliwe? W przypadku tej instytucji finansowej niestety nie. W Credit Agricole zamknięcie konta online nie jest możliwe w żaden sposób. Wypowiedzenie przyjmowane jest tylko podczas osobistej wizyty klienta w oddziale lub po przesłaniu dokumentów na adres korespondencyjny banku.

Jak powinien wyglądać wniosek o zamknięcie konta Credit Agricole?

W Credit Agricole wniosek o zamknięcie konta można uzupełnić na miejscu z pomocą wykwalifikowanego doradcy finansowego. Oczywiście dokument ten jest też dostępny na stronie banku z opcją pobrania go na swój komputer. We wniosku muszą znaleźć się przede wszystkim takie informacje, jak:

 • dane osobowe klienta;
 • dyspozycje zamknięcia konta oraz przelewu pozostałych środków;
 • czytelne podpisy klienta.

Składając wypowiedzenie w stacjonarnym punkcie obsługi klienta, warto zawsze poprosić o wydanie podpisanej przez pracownika banku kopii dokumentu. Stanowi to potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia z dniem, w którym zaczyna obowiązywać okres wypowiedzenia umowy.

Wypowiedzenie umowy o konto w Credit Agricole – podsumowanie

Wypowiadając umowę na rachunek bankowy w tej instytucji warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach takich, jak:

 1. Czas trwania wypowiedzenia – w CA zazwyczaj 30 dni, jednakże gdy zmienia się taryfa opłat, można zrezygnować z konta pomijając ten czas.
 2. Założenie nowego konta – na nowy rachunek zostaną przelane środki znajdujące się na likwidowanym koncie.
 3. Uregulowanie zaległych płatności wobec banku – to podstawowy warunek pozwalający na bezproblemowe zamknięcie konta.

Podsumowując, zamknięcie rachunki bankowego w CA jest dziecinnie prostą czynnością. Mimo to, że bank nie daje możliwości zdalnej likwidacji rachunku to jednak cała procedura w oddziale przebiega sprawnie i najczęściej nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut.

5/5 - (1 oddanych głosów)