limity pekao

Klienci instytucji finansowych w Polsce coraz częściej mają problem z tym, aby zrealizować operacje płatnicze w większych kwotach. Z czego to wynika? Otóż banki komercyjne z góry narzucają klientom pewne ograniczenia operacji, co wynika z chęci zapewnienia maksimum bezpieczeństwa realizowanych transakcji. Czy w ogóle możliwa jest zmiana limitów? Bank Pekao bierze pod uwagę możliwość edycji obowiązujących limitów, ale tylko do określonego pułapu. Niektóre operacje płatnicze (te na naprawdę duże kwoty) trzeba często zatwierdzić na infolinii lub nawet w placówce instytucji.

Potrzebujesz kompleksowych informacji, jak zmienić limit w Banku Pekao i jakie aktualnie obowiązują ograniczenia? Te obejmują zarówno nowych, jak i stałych klientów tej instytucji. Niezależnie od typu posiadanego rachunku bankowego – wartości są zawsze takie same, jeśli chodzi o limity w Banku Pekao. Jak zmienić je tak, aby dopasować funkcjonalność konta do swoich indywidualnych potrzeb? Poniżej znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat.

Czego dotyczą limity w banku Pekao?

Bank Pekao podobnie jak wiele innych banków komercyjnych w Polsce stosuje pewne ograniczenia, które dotyczą różnego rodzaju operacji realizowanych z konta bankowego. Najpowszechniejsze transakcje, które są objęte limitami to:

 • płatności zbliżeniowe,
 • transakcje BLIK,
 • wypłata środków w bankomacie,
 • płatności internetowe kartą oraz BLIKiem,
 • przelewy na telefon,
 • przelewy tradycyjne.

Każda z tych operacji może zostać objęta limitem, który zostanie odgórnie narzucony przez instytucję finansową. Na szczęście, wystarczy, że dowiesz się, jak zmienić limit przelewu w Banku Pekao, a dopasujesz funkcjonalność konta do swojego zapotrzebowania. 

Takie ograniczenia są narzucane głównie po to, aby zagwarantować klientom maksimum bezpieczeństwa realizowanych transakcji. Dla przykładu: w razie kradzieży karty płatniczej przestępcy mogą wypłacić środki z bankomatu (jeśli znają kod PIN) lub wykonać transakcje internetowe. Brak jakichkolwiek ograniczeń skutkuje tym, że klient banku może stracić nawet całe swoje oszczędności.

Zatem nawet jeśli wiesz, jak działa zmiana limitów karty – Bank Pekao, zastanów się dwa razy, zanim ustalisz nowe wartości ograniczeń na koncie. Wbrew pozorom to bardzo ważna kwestia, dzięki której możesz spać spokojnie i nie martwić się na co dzień o pieniądze zgromadzone na swoim rachunku bankowym.

Zmiana limitów w Banku Pekao

Dzienny limit płatności to standard w dzisiejszych czasach, szczególnie jeśli chodzi i posiadane konta bankowe i karty płatnicze. Niekiedy zdarza się, że osobne ustawienia można dać dla transakcji bezgotówkowych, a osobne dla gotówkowych. To bardzo dobre rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania konta w banku. W przypadku Pekao limity obowiązujące na koncie już od pierwszego dnia jego posiadania wynoszą:

 • 1000 złotych jako limit dzienny,
 • 5000 złotych jako limit miesięczny.

To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę domowe wydatki w dzisiejszych czasach. Takie wartości są narzucane automatycznie przez Bank Pekao. Jak zmienić limity, aby te były lepiej dopasowane do naszych potrzeb? Możesz to zrobić na kilka sposobów: przez aplikację mobilną banku, przez serwis internetowy, na infolinii z doradcą oraz w stacjonarnej placówce banku Pekao. Kontakt z doradcami jest naprawdę dobry, dlatego nawet w ciągu kilku minut załatwisz sprawę związaną z tym, jak zmienić limit na koncie. Bank Pekao wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, ułatwiając do maksimum realizację takich operacji.

Teraz już wiesz mniej więcej, gdzie zmienić limit w Banku Pekao. Zatem możesz przejść do dalszej części poradnika i zdobyć dodatkową wiedzę praktyczną, jak zmienić limit transakcji internetowych w Banku Pekao. Wbrew pozorom to proste zadanie, do którego nie potrzebujesz dodatkowego przygotowania ani umiejętności informatycznych.

Jak zmienić limity w Banku Pekao?

Prawdopodobnie najwygodniejszym sposobem na zmianę limitów w Banku Pekao jest serwis transakcyjny. Każdy klient banku może wygodnie ustalić nowe ograniczenia dla karty, konta i aplikacji mobilnej, bez potrzeby wychodzenia z domu. Logując się do serwisu bankowości elektronicznej, bez problemu zmienisz ograniczenia dzienne i miesięczne. Zatem jak zmienić limity w Banku Pekao? Oto poradnik krok po kroku.

 1. Zaloguj się na konto do bankowości internetowej.
 2. Przejdź do zakładki –> Ustawienia.
 3. Następnie kliknij zakładkę –> Bezpieczeństwo –> Limity.
 4. W serwisie internetowym ustal osobno limity dla przelewów w systemie transakcyjnym, jak i dla operacji realizowanych aplikacją mobilną banku.
 5. Wprowadź nowe limity.
 6. Zatwierdź operację hasłem lub potwierdź czynności kodem PIN, o co poprosi Cię aplikacja mobilna banku Pekao. Jak zmienić limit przelewu w ten sposób? Wystarczy, że podasz kod PIN i gotowe.

Masz konto w instytucji – Bank Pekao? Karta kredytowa, którą posiadasz do konta indywidualnego również, może mieć odgórnie narzucone ograniczenia płatności. Te również bez problemu zmienisz w serwisie transakcyjnym. Aby to zrobić, musisz przejść do zakładki –> Karty i wybrać kartę, dla której chcesz edytować ustawienia ograniczeń płatności.

Nasz poradnik pomoże Ci zrozumień, jak zmienić limit wypłat w Banku Pekao oraz ewentualnie jak zwiększyć limit BLIK. W Banku Pekao takie procedury są naprawdę proste, nie wymagają wielu formalności, a zmiana limitów jest aktywna od ręki. Dzięki temu w awaryjnej sytuacji, kiedy ograniczenia uniemożliwiają Ci wykonanie operacji płatniczej, możesz szybko zmienić limity i cieszyć się maksimum dostępności do środków na koncie bankowym.

Limity banku Pekao – jak zmienić je stacjonarnie i telefonicznie?

Szukasz porad, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu? Bank Pekao umożliwia wykonanie takiego działania nie tylko przez internet. Możesz w tym celu skontaktować się z infolinią i poprosić doradcę o wprowadzenie nowego ograniczenia zgodnie z Twoimi potrzebami. Pamiętaj tylko o tym, aby zawsze mieć przy sobie dokument tożsamości. Będziesz go potrzebować do weryfikacji swojej osoby, celem zrealizowania operacji na odległość.

Podobne zasady obowiązują wtedy, kiedy chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit na karcie Banku Pekao w stacjonarnym oddziale. Każdorazowo potrzebujesz dowodu osobistego oraz maksymalnie kwadrans wolnego czasu w celu edycji ograniczeń na koncie, karcie lub w aplikacji.

Jak zmienić limit w aplikacji Banku Pekao?

Zmiana aktualnie obowiązujących limitów jest wyjątkowo prosta, nawet jeśli chodzi o transakcje BLIK. Pekao umożliwia wykonanie takiej operacji bez potrzeby wychodzenia z domu – wystarczy, że masz dostęp do oprogramowania mobilnego PeoPay. Zatem jak zmienić dzienny limit w aplikacji Banku Pekao? Procedura przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do aplikacji PeoPay na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz konkretną kartę płatniczą i otwórz szczegóły.
 3. Kliknij opcję –> Zmień limit.
 4. Wprowadź nowe ograniczenia dopasowane do swoich potrzeb.
 5. Zatwierdź operację kodem PIN.

Teraz już wiesz, jak zmienić limit BLIK w Banku Pekao. To wyjątkowo proste i szybkie działanie. To oznacza, że nawet w awaryjnej sytuacji będziesz w stanie edytować ograniczenia narzucone przez bank. Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity Banku Pekao? Jak zmienić je tak, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo?

Przede wszystkim ustalaj nowe limity tak, aby te były wystarczające dla Twoich aktualnych potrzeb płatności, ale z jednoczesnym naciskiem na ochronę środków zgromadzonych na koncie. Nigdy nie ustalaj kwot wyższych, niż potrzebujesz. To zbędne ryzyko, którego konsekwencje mogą być wyjątkowo dotkliwe, szczególnie jeśli stracisz sporo pieniędzy, np. w wyniku kradzieży karty bankomatowej.

Jako klient tego banku masz wiele możliwości, jak zmienić limit w aplikacji Banku Pekao oraz w serwisie internetowym. Jeśli nie radzisz sobie z nowymi technologiami, bez problemu możesz wykorzystać tradycyjne sposoby załatwiania spraw. Po prostu wybierz się do oddziału lub zadzwoń na infolinię i poproś doradcę o wsparcie przy zmianie limitów na koncie i do karty płatniczej.

Limity dla klientów Banku Pekao 

W dzisiejszych czasach zmiana limitów do konta w Banku Pekao nie jest trudna. Można powiedzieć, że to jedna z łatwiejszych operacji do wykonania nawet na własną rękę. Musisz jednak wiedzieć, że maksymalne limity wypłaty środków z bankomatu w tej instytucji wynoszą 25 000 złotych. Podobne ograniczenia obowiązują w placówkach banku, choć te można ustalić indywidualnie po wcześniejszym kontakcie z doradcą.

Jeśli Twój rachunek bankowy, aplikacja i karta mają narzucone zbyt duże ograniczenia, koniecznie sprawdź, jak zmienić limity w Banku Pekao, zrealizuj procedurę i ciesz się z bezproblemowego dostępu do środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Zachowaj tylko zdrowy rozsądek, ustalaj maksymalne limity, których realnie potrzebujesz, a Twoje pieniądze będą bezpieczne i zawsze dostępne dla Ciebie.

5/5 - (1 oddanych głosów)