limity mbank

Każdy klient banku komercyjnego ma możliwość edytowania sposobu korzystania ze swojego konta bankowego, karty płatniczej czy nawet aplikacji mobilnej. Na ten moment mBank jest jedną z najpopularniejszych instytucji finansowych w całej Polsce. Jeśli jesteś jednym z klientów tego banku, koniecznie powinieneś wiedzieć, jak w praktyce wygląda zmiana limitów. MBank nie utrudnia tej procedury swoim klientom, a wręcz przeciwnie – proponuje jak najłatwiejsze metody, aby osoby posiadające rachunki bankowe mogły wygodnie edytować swoje ograniczenia na koncie.

Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit – mBank? Podstawowe ograniczenia dotyczą przede wszystkim transakcji bezgotówkowych oraz gotówkowych. To oznacza, że instytucja nakłada pewne ograniczenia co do realizowanych transakcji przez serwis transakcyjny, aplikację mobilną, a nawet w przypadku operacji wykonywanych kartą bankomatową. Poniżej znajdziesz więcej informacji o tym, jak zmienić limit przelewu mBank. To naprawdę proste – wystarczy, że przejdziesz przez kilka kroków, a bez problemu zmienisz ograniczenia do swojego konta bankowego, karty oraz aplikacji mobilnej.

Czym są limity transakcji w mBanku?

W dzisiejszych czasach każda instytucja nakłada na swoich klientów pewne ograniczenia, które są wynikiem zasad bezpieczeństwa dla kont bankowych. Jeśli na rachunku, w aplikacji mobilnej oraz na karcie płatniczej nie ma żadnych limitów, może skutkować utratą wszystkich środków z konta bankowego, np. po kradzieży karty bankomatowej przez przestępców. Potrzebujesz dodatkowych informacji, ile wynoszą limity w mBank? Jak zmienić je, aby ograniczenia były dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta? To proste, aczkolwiek w przypadku mBanku warto też dowiedzieć się, ile wynoszą aktualne ograniczenia.

Aktualne limity w mBanku dotyczą przede wszystkim operacji realizowanych kartą płatniczą Mastercard PayPass. Tutaj mowa o standardowych wartościach ograniczeń takich, jak:

 • operacje płatnicze online – 10 00 złotych,
 • operacje płatnicze stacjonarnie/zbliżeniowo – 10 000 złotych,
 • wypłata gotówki w bankomatach – 5000 złotych.

Wszelkiego rodzaju limity autoryzacyjne dotyczą też operacji, które są wykonywane przez aplikację mobilną oraz serwis internetowy. Aby sprawdzić, jakie ograniczenia bank nałożył na Twój rachunek bankowy, musisz zalogować się do bankowości elektronicznej i sprawdzić limity operacji płatniczych w ustawieniach swojego konta. Dodatkowo możesz też zadzwonić na infolinię mBank. Kontakt w tym przypadku jest bezproblemowy, a Ty w ciągu kilku minut dowiesz się, ile wynoszą aktualne ograniczenia oraz jak zmienić limit w mBank.

Jak zmienić limit transakcji internetowych w mBank?

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jakie ograniczenia nakłada na klientów mBank? Jak zmienić limity, które zostały automatycznie zdefiniowane w dniu założenia rachunku bankowego lub uruchomienia karty płatniczej? To dość proste. W przypadku serwisu transakcyjnego wystarczy, że wykonasz kilka kroków. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak zmienić limit transakcji internetowych w mBank.

 1. Zaloguj się do swojej bankowości elektronicznej.
 2. Przejdź do zakładki –> Pomoc.
 3. Wybierz opcję –> Bezpieczeństwo, a następnie przejdź do –> Limity i autoryzacje.

Następnie Twoim oczom ukaże się aplet, gdzie możesz wprowadzić nowe ograniczenia, które dopasujesz do swoich potrzeb. To podstawowa wiedza, jak zmienić limity w mBank, aczkolwiek musisz pamiętać, aby nie przesadzić z wysokością kwot, do których można bezproblemowo zrealizować operacje płatnicze. 

Dlaczego? Otóż jeśli ustalisz zbyt małe ograniczenia, narazisz się na ryzyko utraty środków zgromadzonych na swoim rachunku bankowym. Jeśli przestępcy ukradną Twoją kartę płatniczą, na której nie będzie odpowiednich limitów, prawdopodobnie stracisz ze swojego konta całkiem sporo pieniędzy, które bardzo ciężko później odzyskać.

Po wprowadzeniu nowych danych limitów musisz zautoryzować operacje. W tym celu kliknij przycisk –> Modyfikuj, a następnie –> Zapisz. Aby operacja została zapisana, musisz też zautoryzować zmiany, do czego potrzebna będzie aplikacja mBank. Jak zmienić limit przelewu w ten sposób? Wystarczy, że po wprowadzeniu nowych ograniczeń zaakceptujesz zmiany, potwierdzając je kodem PIN lub odciskiem palca w aplikacji i to wszystko.

Jak zmienić limit na karcie mBank?

Masz rachunek bankowy w mBank? Karta kredytowa okazała się nieużyteczna, gdyż przekroczyłeś już dzienne limity transakcji? W takim razie musisz dowiedzieć się, jak działa zmiana limitów karty mBank. To procedura, którą zrealizujesz bez potrzeby wychodzenia z domu – nawet przez aplikację mobilną. Aby to zrobić, musisz:

 1. Zalogować się do aplikacji mobilnej – kodem PIN lub biometrią.
 2. Przejść do ustawień płatności mobilnych. W tym celu wejdź w zakładkę –> Produkty.
 3. Następnie zobaczysz listę swoich kart bankomatowych. Wybierz tę, dla której chcesz edytować limity mBank. Jak zmienić je tak, aby były dopasowane do naszych potrzeb? W tym celu przejdź do kolejnego kroku.
 4. Wybierz jedną z dostępnych opcji po wyborze karty płatniczej: zmiana limitów płatności karta, blokada karty, historia operacji oraz więcej opcji, np. subskrypcje, zmiana PIN.
 5. Wybierz opcję –> Zmień limity. Na urządzeniu mobilnym otrzymasz informacje o możliwości zmiany limitów dla następujących transakcji: zakupy, gotówka oraz internet.
 6. Ustaw dowolnie wybrane limity dla każdego rodzaju operacji, a następnie zaakceptuj zmiany kodem PIN. 

To wszystko, co musisz zrobić, jeśli chcesz edytować ograniczenia na koncie. Wiedza, jak zmienić limit w aplikacji mBank jest niesamowicie przydatna, szczególnie jeśli dotychczasowe limity okazały się zbyt wysokie. A może chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit na karcie mBank przez serwis transakcyjny? Tutaj procedura jest równie prosta, jak w przypadku aplikacji mobilnej i przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do serwisu transakcyjnego numerem klienta i ustalonym hasłem.
 2. Przejdź do zakładki –> Karty.
 3. Następnie wybierz kartę płatniczą, dla której potrzebujesz zmienić ograniczenia.
 4. Wybierz opcję –> Zmień limity i ustal nowe kwoty, które odpowiadają Twoim potrzebom.
 5. Zatwierdź operację – najpierw w serwisie transakcyjnym, a potem potwierdź kodem PIN w aplikacji mobilnej.

Jeśli już analizujemy, jak zmienić limit na koncie mBank, warto też dodać, że w serwisie transakcyjnym również dostępne są trzy opcje ustalenia ograniczeń dla: zakupów tradycyjnych z użyciem karty zbliżeniowej, wypłaty z bankomatów, płatności kartą w Internecie.

Gdzie i jak zmienić limity w mBanku?

Każdy klient banku korzystający z rachunku bankowego, karty oraz aplikacji mobilnej powinien wiedzieć, gdzie zmienić limit w banku mBank. Możesz to zrobić wygodnie na kilka sposobów, a mianowicie:

 • mobilnie przez aplikację,
 • przez serwis transakcyjny online,
 • na infolinii,
 • w placówce mBank – oddziały i bankomaty są dostępne na terenie całej Polski.

Najwygodniejszą i najszybszą opcją, jak zmienić limit BLIK w mBank jest zalogowanie się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej. W ten sposób w zaledwie kilka minut zmienisz ograniczenia na swoim rachunku bankowym lub karcie.

Alternatywnie możesz zadzwonić na infolinię banku. Doradca po nawiązaniu połączenia podpowie Ci, jak zmienić limit wypłat w mBank, a także jak zmienić dzienny limit w aplikacji. MBank to instytucja, która jest przyjaźnie nastawiona do każdego klienta i stara się dopasowywać swoje usługi tak, aby korzystanie z rachunku bankowego oraz karty płatniczej było jak najwygodniejsze.

Jak zwiększyć limit BLIK w mBank?

A może potrzebujesz dodatkowych informacji, jak zwiększyć limit BLIK w mBank? To równie prosta procedura, jak zmiana limitów na karcie płatniczej oraz bezpośrednio do rachunku bankowego w przypadku transakcji internetowych. Kilka kroków, które pomoże Ci zrozumieć, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu mBank to:

 1. Przejdź do aplikacji mobilnej i zaloguj się kodem PIN lub biometrią palca.
 2. Następnie wejdź w zakładkę –> Ustawienia BLIK.
 3. Kolejny krok to ustawienie nowych limitów operacji płatniczych kodem BLIK – zarówno przez internet, jak i stacjonarnie w sklepach.
 4. Następnie musisz tylko zatwierdzić operacje zmiany limitów kodem PIN i to wszystko.

Jak widzisz, procedura zmiany kwotowych limitów transakcji BLIK, jak i ilościowych ograniczeń jest możliwa nawet w kilka minut. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznej wiedzy informatycznej ani pół dnia wolnego czasu. Wystarczy, że masz dostęp do aplikacji mobilnej i to wszystko.

Dlaczego limity transakcji płatniczych są ważne i czego dotyczą?

Teraz już mniej więcej wiesz, jak działają limity operacji płatniczych na karcie i koncie bankowym, a także, w jaki sposób je zmienić. Jeśli chodzi o limity transakcji płatniczych na koncie w banku, te są nakładane przez instytucje finansowe głównie ze względów bezpieczeństwa – tak samo działa to w mBanku. Dzięki temu w razie kradzieży danych logowania do konta lub karty płatniczej przestępcy nie będą w stanie zrealizować operacji, która wyczyściłaby całkowicie Twój rachunek bankowy z pieniędzy.

Zarówno zwiększenie, jak i zmniejszenie limitów operacji płatniczych (gotówkowych i bezgotówkowych) jest możliwe w dowolnym momencie. Musisz tylko pamiętać, aby rozsądnie ustalać nowe ograniczenia. W przeciwnym razie pogorszysz poziom bezpieczeństwa swojego rachunku bankowego, a tym samym narazisz się na ryzyko utraty zgromadzonych pieniędzy.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z samodzielną zmianą limitów w mBanku, udaj się do placówki lub zadzwoń na infolinię. To najłatwiejszy sposób, aby zmienić limity na koncie i dopasować je do swoich potrzeb. Jeśli będziesz mieć aktywne zbyt restrykcyjne ograniczenia, niestety może zdarzyć się, że nagle nie będziesz w stanie wykonać operacji płatniczej – wtedy musisz czym prędzej edytować ograniczenia, aby odzyskać funkcjonalność rachunku bankowego i móc w pełni korzystać ze swoich pieniędzy.

5/5 - (1 oddanych głosów)