Godziny realizacji przelewów wychodzących i przychodzących są bardzo ważne, a większość instytucji finansowych ustala je tak, aby każdy klient posiadający konto mógł realizować transakcje nawet w późnych godzinach popołudniowych. Ze względu na to, iż na rynku działa wiele banków i firm pozabankowych ING zdecydowało się na wprowadzenie uśrednionych godzin księgowania przelewów, dzięki czemu zadowolenie konsumentów wzrosło w znacznym stopniu. 

ING sesje przychodzące i wychodzące – godziny

Decydując się na wybór konkretnego banku, warto wiedzieć, w jakich godzinach odbywa się tzw. księgowanie. ING dostosował godziny pracy swoich oddziałów oraz przyjmowania transakcji płatniczych tak, aby każdy konsument mógł otrzymać ważny przelew nawet tego samego dnia roboczego, w którym został zlecony.

  • 08:10
  • 11:30
  • 14:30

Warto wiedzieć, że księgowanie ING odbywa się wyłącznie w ramach tych godzin, a więc wszystkie przelewy wychodzące wykonane w innych godzinach są realizowane dopiero następnego dnia roboczego. 

Aby dowiedzieć się kiedy przelew dotrze do nas od nadawcy, wystarczy sprawdzić sesje przychodzące ING, które wyglądają następująco:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:30

Ciekawostką jest fakt, że dla klientów banku nie ma żadnych ograniczeń kwotowych jeśli chodzi o przelewy przychodzące ING. Obecnie ustalone godziny księgowania ING są dostosowane tak, aby były jak najbardziej spójne z godzinami sesji w innych bankach.

Potrzebne informacje od ING

ing infolinia
ing oddziały
ing swift

Jak działają sesje w ING?

Analizując ten bank, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki odbywa się księgowanie w ING. Wykonując przelew, warto sprawdzić godziny księgowania przelewów ING. Pozwoli to w łatwy sposób ustalić, kiedy dotrze do nas przelew lub kiedy trafi do odbiorcy.  Zasada działania tego systemu jest prosta i taka sama w każdej instytucji finansowej. Pomiędzy bankami różni się jedynie czas, w którym następuje księgowanie przelewów. ING jest jednym z banków, który ustala sesje tak, aby były dopasowane do potrzeb konsumentów.

Jak sprawdzić sesje elixir w ING?

Aby sprawdzić wszystkie godziny, w jakich księgowane są przelewy wychodzące i przychodzące wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową instytucji oraz przejść do odpowiedniej zakładki. Takie informacje można uzyskać też od konsultanta telefonicznego, online lub w stacjonarnym punkcie obsługi klienta. Sprawdzenie takich danych pozwala na analizę tego, kiedy przelew dojdzie na konto.

Czy sprawdzanie godzin sesji Elixir usprawnia wykonywanie przelewów?

Warto wiedzieć, że ING godziny księgowania ustalił w taki sposób, aby zmaksymalizować szansę zaksięgowania przelewy wychodzącego lub przychodzącego jeszcze tego samego dnia. Przed zleceniem przelewu można łatwo sprawdzić godziny, w których taka transakcja może być zrealizowana przez bank ING. Sesje elixir dostępne są na oficjalnej stronie internetowej banku oraz na infolinii. Jest to ważna informacja dla kontrahentów ING oraz osób, które tylko zlecają polecenia zapłaty księgowane przez tę instytucję.

Sesji elixir ING – koszt

Zdecydowanie warto być klientem tego banku choćby ze względu na godziny, w jakich księgowane są różnego rodzaju transakcje. Ciekawostką jest też fakt, że bank ING tak, jak wiele innych instytucji finansowych umożliwia realizację przelewów natychmiastowych za dodatkową opłatą. Zazwyczaj są to kwoty nieprzekraczające 5-złotych, jednak przed wykonaniem takiej transakcji każdy klient jest informowany o konieczności uiszczenia opłaty dodatkowej za „ominięcie” sesji elixir. Dzięki temu odbiorca może otrzymać przelew nawet w ciągu kilku sekund pomimo tego, że posiada konto w innym banku. Podsumowując, warto więc założyć konto osobiste w tej instytucji i cieszyć się możliwościami, jakie daje bank w ramach dobrze dopasowanych sesji wychodzących i przychodzących. 

4.7/5 - (3 oddanych głosów)