Wykonywanie przelewów niezależnie od instytucji zawsze jest ściśle połączone z sesjami wychodzącymi oraz przychodzącymi. Transakcje, jakie dokonywane są poprzez bankowość internetową, muszą być zaksięgowane w odpowiedniej transzy umożliwiającej przejście przelewu do dalszego etapu. Aby idealnie wpasować się w wymogi banków i nie spóźnić się z wykonaniem transakcji warto zapoznać się z godzinami sesji przychodzących, a także wychodzących dla każdego banku. Dzięki temu można mieć pewność, że wysłane środki pieniężne trafią do odbiorcy w jak najkrótszym czasie.

Pekao S.A. sesje przychodzące

Sesje przychodzące Pekao ustalił tak, aby środki pieniężne pochodzące z innych banków mogły zostać zaksięgowane w możliwie najpóźniejszej porze dnia. Będąc klientem Pekao, można sprawdzić jakie godziny obowiązują jeśli chodzi o sesje przychodzące. Pekao udostępnia takową informację na swojej stronie internetowej w odpowiedniej zakładce. Wchodząc na dedykowany portal, można dowiedzieć się, w jakich godzinach księgowane są przelewy przychodzące. Pekao określa te godziny następująco:

  • 11:00 – I Sesja przychodząca
  • 15:00 – II Sesja przychodząca
  • 17:30 – III Sesja przychodząca

Zwracając uwagę na terminy księgowania transakcji, można powiedzieć, że są to jedne z lepszych godzin pozwalających na przejście takich transakcji, jak przelewy przychodzące. Pekao wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowało je tak, aby nawet późno wykonane transakcje miały możliwość realizacji jeszcze w ten sam dzień roboczy.

Pekao S.A. sesje wychodzące 

Warto też pamiętać o równie ważnym aspekcie działalności banku, jakim są sesje wychodzące. Pekao ustalił je następująco:

  • 8:30 (złożone po 14:25 dnia wcześniejszego)
  • 12:30 (złożone do 10:30 tego samego dnia)
  • 15:00 (złożone do 14:25 tego samego dnia)

Godziny przelewów Pekao ustalił tak, aby wszyscy klienci mogli sprawnie przelewać środki niezależnie od pory dnia. Klienci, którzy posiadają konto Pekao, mogą łatwo sprawdzić godziny przelewów wychodzących oraz wykonać tzw. przelew natychmiastowy za dodatkową opłatą.

Bank Pekao S.A. – do czego przydają się godziny księgowania przelewów?

Godziny księgowania Pekao ustalił tak, by wszystkie transakcje zlecone tego samego dnia miały szansę na jak najszybszą realizację. Osoby, które są ciekawe kiedy kasa pojawi się na koncie, powinny odwiedzić witrynę banku Pekao. Godziny przelewów dostępne są po wejściu w odpowiednią zakładkę. Szybkość wykonywania transakcji oraz dogodne godziny sesji przychodzących i wychodzących to główne aspekty, na jakie zwraca się uwagę, wykonując przelewy. Bank Pekao jako jeden z nielicznych posiada tak mocno wydłużone czasy zarówno transakcji przychodzących, jak i wychodzących. 

Potrzebne informacje od Pekao

pekao infolinia
pekao oddziały
pekao swift

Czy warto korzystać z informacji o sesjach przychodzących w banku Pekao?

Zdecydowanie warto interesować się tym, kiedy przyjmowane są przelewy pochodzące od klientów innych banków. Orientacja w tej tematyce pozwala na sprawniejsze planowanie swoich działań związanych z realizacją i przyjmowaniem przelewów. Warto jednak brać pod uwagę sesje przelewów dotyczące nie tylko banku Pekao, ale także innych, które również księgują przelewy. Bardzo często występują sytuacje, w których zaksięgowanie przelewu danego dnia okazuje się kluczowe. Jeśli nie uda się dostosować swoich transakcji go odpowiedniej transzy banku, to ratunkiem w tej sytuacji są przelewy natychmiastowe omijające wszelkie sesje przychodzące i wychodzące.

5/5 - (2 oddanych głosów)