Wakacje kredytowe 2022 w mBankuZłożenie wniosku o ustawowe wakacje kredytowe w przypadku mBanku jest naprawdę proste. Ta instytucja inwestuje w nowoczesne technologie, które ułatwiają nie tylko codzienną obsługę klienta, ale i zarządzanie finansami przez klientów banku. Warto wiedzieć, jak można złożyć wniosek o przyznanie ustawowych wakacji kredytowych w przypadku tej instytucji finansowej. To dość proste, ale należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Sprawdź, jak to zrobić i cieszyć się ulgą w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych dla kredytu mieszkaniowego.

Ustawowe wakacje kredytowe w mBanku – o co tu chodzi?

Jak skorzystać z wakacji kredytowych w mBank? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów posiadających zobowiązania hipoteczne w tej instytucji finansowej. Wraz z wprowadzeniem ustawy w życie w lipcu bieżącego roku wszystkie banki w kraju zostały zobowiązane do tego, aby dostosować procedury wnioskowania o wakacje kredytowe do nowych wymogów. W przypadku instytucji mBank sprawa jest dość prosta, a złożenie dokumentu o zawieszenie rat kredytu hipotecznego na własne cele mieszkaniowe zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Chcesz wiedzieć, jak złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe w mBank? Dowiesz się tego z poniższego wpisu, ale najpierw sprawdź, jakie są warunki przyznawania tego programu pomocy dla kredytobiorców. Oto kilka z nich:

 • musisz mieć kredyt hipoteczny, który jest przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych,
 • posiadasz zobowiązanie w złotówkach,
 • umowę kredytową podpisałeś przed 1 lipca 2022 roku, a czas jej zakończenia jest dłuższy niż do stycznia 2023 roku.

To podstawowe warunki, które pozwalają na skorzystanie z zawieszenia rat kapitałowo-odsetkowych dla kredytów hipotecznych w tej instytucji. Zapamiętaj jednak, że zawieszenie rat obowiązuje tylko w określonym czasie, a mianowicie:

 • od sierpnia do września 2022 roku – 2 raty kredytu,
 • od października do grudnia 2022 roku – 2 raty,
 • w 2023 roku – aż 4 raty, ale tylko 1 na każdy kwartał.

Podczas składania wniosku w mBanku o wakacje kredytowe rządowe, możesz zdecydować się na zaznaczenie zatrzymania aż 8 rat kapitałowo-odsetkowych lub złożyć dyspozycję tylko na jeden miesiąc, którą możesz powtarzać regularnie. To od Ciebie zależy, w jakiej formie zdecydujesz się na ustawowe wakacje kredytowe mBank. Od kiedy dostępny będzie wniosek? W przypadku tego banku kredytobiorcy mogą składać pierwsze deklaracje już od końca lipca. Warto jednak mieć na uwadze, że ostatecznym terminem na złożenie dyspozycji jest dzień pobrania raty kredytu. W przeciwnym razie stracisz możliwość skorzystania z wakacji kredytowych dla danego okresu rozliczeniowego.

Jak wnioskować o wakacje kredytowe w mBanku?

Jeśli chodzi o mBank oddziały przyjmują chętnie wszystkich klientów, którzy potrzebują pomocy w zakresie wnioskowania o ustawowe wakacje kredytowe lub w jakiejkolwiek innej sprawie. Zastanawiasz się, gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe w mBank? Zrobisz to na dwa sposoby:

 • w dowolnym oddziale banku na terenie Polski,
 • przez serwis internetowy po wybraniu zakładni dyspozycje i wnioski.

Jaka forma wnioskowania jest lepsza? Czy otrzymam potwierdzenie złożenia wniosku o wakacje kredytowe w mBank? Warto znać odpowiedzi na te pytania. Dzięki temu dopełnienie formalności związanych z zatrzymaniem rat kredytu hipotecznego będzie znacznie łatwiejsze. Wygodniejszą opcją na pewno jest wnioskowanie przez internet, gdyż dzięki czemu zaoszczędzisz sporo wolnego czasu. Dowiedz się, jak zgłosić rządowe wakacje kredytowe w mBank. Oto krótki poradnik:

 1. Zaloguj się do serwisu transakcyjnego.
 2. Wyszukaj zakładkę pomocy dla kredytobiorców i wybierz wniosek o ustawowe wakacje kredytowe.
 3. Wybierz zobowiązanie, w ramach którego chcesz zatrzymać spłatę rat kapitałowo-odsetkowych.
 4. Uzupełnij formularz podając okresy, w jakich nie chcesz płacić rat.
 5. Wyślij wniosek.

Ważne jest to, iż bank realizuje dyspozycję zatrzymania spłaty rat natychmiastowo, a dopiero po 21 dniach przesyła decyzję odnośnie tego, czy sam wniosek został zaakceptowany. Nie wiesz, jak napisać wniosek o wakacje kredytowe? W mBank nie jest to konieczne, gdyż dokument przybiera formę prostego formularza, z którego uzupełnieniem poradzisz sobie nawet w ciągu kilku minut przed ekranem komputera. W mBank infolinia zawsze służy pomocą jeśli będziesz mieć jakiekolwiek problemu ze złożeniem wniosku o ustawowe wakacje kredytowe. Wystarczy, że połączysz się z konsultantem, a następnie będziesz postępować zgodnie z jego instrukcjami.

Uwaga! Nie wiesz, jak wziąć wakacje kredytowe 2023 w mBank? Musisz pamiętać tylko o tym, aby złożyć dyspozycję zatrzymania spłaty rat nie później niż w dniu pobierania raty przez bank. Nawet jeśli rata kredytu zostanie pobrana w ten sam dzień, Ty nie musisz się o nic martwić. Środki zostaną zwrócone na Twoje konto maksymalnie w ciągu kilku dni roboczych.

Wakacje kredytowe rządowe a umowne w mBanku – czym się różnią?

Masz kredyt hipoteczny w mBank? W takim razie możesz korzystać z różnych form pomocy, które są skierowane do kredytobiorców. Ten bank pozwala na złożenie wniosku o ustawowe wakacje kredytowe lub te wynikające z umowy kredytowej. W ramach pierwszej formy pomocy – ta dotyczy tylko zobowiązań mieszkaniowych, natomiast druga pozwala na zatrzymanie spłaty rat kredytu gotówkowego lub hipotecznego i najczęściej tylko w części kapitałowej raty. Oznacza to, że znacznie większe korzyści niesie ze sobą korzystanie z wakacji kredytowych ustawowych, gdyż pozwalają na zaoszczędzenie znacznie większej kwoty.

Wakacje kredytowe w mBanku – na co trzeba uważać?

Pamiętaj o tym, że po złożeniu wniosku o wakacje kredytowe, musisz określić okres, w jakim chcesz, aby raty zostały zatrzymane. Wniosek o wakacje kredytowe w mBank – krok po kroku złożysz z pomocą doradcy w banku lub bezpośrednio przez serwis transakcyjny, który poprowadzi Cię przez całą procedurę. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z mBank. Kontakt – infolinia dostępny jest dla każdego klienta w godzinach pracy banku.

Zanim złożysz wniosek do mBanku o wakacje kredytowe rządowe, pamiętaj o tym, że taka ulga przyznawana jest wyłącznie dla zobowiązań hipotecznych zaciągniętych na zaspokojenie własnych celów mieszkaniowych. We wniosku musisz też podać prawdziwe dane, gdyż ciąży na Tobie pełna odpowiedzialność prawna w tym zakresie. Zwróć też uwagę na to, że do złożenia wniosku o ustawowe wakacje kredytowe:

 • nie możesz mieć żadnych zaległości we wcześniejszych spłatach miesięcznej raty kredytu hipotecznego,
 • Twoja umowa kredytowa musi być zawarta przed 1 lipca 2022 i trwać dłużej niż do stycznia 2022.

Z ważnych informacji – wszelkie ubezpieczenia dotyczące zaciągniętego kredytu mieszkaniowego nie zostaną zatrzymane, a więc musisz liczyć się z koniecznością ich opłacenia. Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o wakacje kredytowe w mBank – jak złożyć wniosek, gdzie i w jakim terminie? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej banku. O czym warto pamiętać składając wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w mBank? To proste! Zadbaj o to, aby spełniać wszystkie wymogi pozwalające na zawieszenie raty kapitałowo-odsetkowej zobowiązania hipotecznego i poprawnie złóż wniosek. Możesz to zrobić jednorazowo zaznaczając wszystkie dostępne okresy zawieszenia lub robić to z miesiąca na miesiąc – decyzja należy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że finalny okres kredytowania zostanie wydłużony przez bank, ale bez dodatkowych odsetek. To główna pozytywna kwestia związana z ustawowymi wakacjami kredytowymi.

Jakie są korzyści korzystania z wakacji kredytowych w mBanku?

Korzystanie z wakacji kredytowych zaproponowanych przez rząd w Polsce niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Podstawową jest fakt, iż w skali kilku miesięcy na przestrzeni 2022 i 2023 roku możesz nieco odciążyć swój domowy budżet z wydatków związanych ze spłatą kredytu hipotecznego w mBank. Jak zgłosić wniosek o rządowe wakacje kredytowe? Tego  dowiedziałeś się już z powyższego artykułu. Teraz poznaj podstawowe atuty zawieszenia spłaty rat kredytu mieszkaniowego:

 • ograniczysz miesięczne wydatki na kredyt hipoteczny,
 • zyskasz możliwość sporej nadpłaty kapitału po zakończeniu wakacji kredytowych,
 • możesz skrócić okres finansowania lub zmniejszyć miesięczną ratę po nadpłacie zaoszczędzonych środków.

To naprawdę spora szansa dla osób, które znalazły się chwilowo w trudnej sytuacji finansowej poprzez rosnącą inflację oraz podwyżki stóp procentowych. To rozwiązanie przeznaczone dla każdego, kto spełnia podstawowe kryteria zawieszenia rat i chce zaoszczędzić nieco pieniędzy lub po prostu odetchnąć od ogromnych wydatków dla domowego budżetu.

Czy warto korzystać z wakacji kredytowych w mBanku?

Niektórzy klienci mBanku wciąż zastanawiają się, czy warto korzystać z ustawowych wakacji kredytowych. Warto pamiętać, że złożenie wniosku nic nie kosztuje, a finalnie wydłuża się tylko okres kredytowania, choć i temu można w prosty sposób zaradzić. Wystarczy, że dokonasz nadpłaty kapitału z zaoszczędzonych środków, a skrócisz okres kredytowania o kilkanaście miesięcy lub zmniejszysz miesięczną ratę zobowiązania o kilkaset złotych. 

W kwestii podsumowania – ustawowe wakacje kredytowe w mBanku są świetną opcją dla wszystkich kredytobiorców posiadających zobowiązania zaciągnięte na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Nawet jeśli do kredytu przystąpiło kilka osób nie masz obowiązku dostarczania ich zgody na wnioskowanie o wakacje kredytowe. Proces ten odbywa się automatycznie i wystarczy, że dla jednego zobowiązania hipotecznego wniosek złoży tylko jeden z kredytobiorców.

Jeśli masz na głowie kredyt hipoteczny i szukasz sposobu, aby nieco zmniejszyć swoje zadłużenie – wakacje kredytowe przygotowane przez rząd są najlepszą z możliwych opcji. Dzięki temu nie tylko nieco ograniczysz swoje wydatki na kilka miesięcy, ale i zyskasz realną szansę na szybszą spłatę kapitału hipoteki. Przekonaj się, że naprawdę warto i sprawdź, jak szybko złożysz wniosek o zawieszenie rat w mBanku w ramach ustawy rządowej o wakacjach kredytowych.

5/5 - (2 oddanych głosów)