Kredyt hipoteczny jest podyktowany indywidualnymi obostrzeniami, które odnoszą się do spełnienia podstawowych wymogów stawianych przez bank. Należy pamiętać, że każda osoba wnioskująca o ten typ zobowiązania powinna posiadać stałe źródło dochodu, stałe miejsce zamieszkania oraz pozytywną historię kredytową. Dobrym pomysłem jest także wcześniejsza spłata wszystkich zaległych zobowiązań, które mogą wpływać na ostateczną wysokość zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny mBank – warunki

mbank kredyty hipoteczne

mBank kredyt hipoteczny wymaga spełnienia kilku podstawowych warunków. Decydując się na kredyt hipoteczny, mBank oczekuje dostarczenia wniosku oraz kompletu dokumentów, które potwierdzają płynność finansową wnioskodawcy, a także jego stan cywilny i majątkowy. Przy złożeniu wniosku, warto pamiętać, iż należy posiadać stałe miejsce zamieszkania, brak nadmiernych zobowiązań finansowych oraz dobrą historię kredytową. To trzy główne aspekty, które wpływają na ostateczną decyzję i wyliczenie zdolności kredytowej przez bank. Dla osób chcących zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, mBank przygotował profesjonalne narzędzie do wyliczania możliwej wysokości kredytu. mBank kalkulator hipoteczny jest bardzo prosty w obsłudze, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z symulacją pożyczki. 

RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH >>

Wkład własny przy kredycie hipotecznym mBank

Decydując się na kredyt hipoteczny, mBank wymaga wpłaty własnej w inwestycję na poziomie nie mniejszym niż 10% całkowitej wartości nieruchomości. Jest to pewne zabezpieczenie dla banku, który udziela pożyczki. Zaciągając kredyt hipoteczny mBank, kalkulator pozwala na orientacyjne wyliczenie kosztów całkowitych oraz wkładu własnego w nieruchomość. Oczywiście warto wspomnieć, że im większy wkład własny,  tym lepsza może być ostateczna oferta banku. 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego mBank 

W przypadku mBank, kredyt hipoteczny jest związany z pewnymi obostrzeniami. Dobrym przykładem jest pożyczka w kwocie netto wynoszącej 320 tysięcy złotych, dla której oprocentowanie nominalne plasuje się na poziomie około 4%. Jeśli chodzi o pozostałe wskaźniki generujące koszty, to WIBOR 3M dla tego przykładu może wynosić około 1,73%, natomiast marża 2,25%. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w mBanku jest dość atrakcyjne i wpływa na niewielkie koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania. 

Inne kredyty oferowane przez mBank

mbank kredyt gotówkowy
mbank kredyt firmowy
mbank kredyt konsolidacyjny

Symulacja kredytu hipotecznego mBank

Symulacja, która obejmuje kredyt hipoteczny w mBanku jest możliwa na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest kalkulator kredytowy, drugim są reprezentatywne przykłady pożyczek, a ostatnim jest symulacja przeprowadzana przez pracownika w placówce banku. Każda z tych metod ma swoje zalety, jednakże najbardziej wiarygodną będzie ta ostatnia, która może dotyczyć prawdziwych danych wnioskodawcy i szybkiego wyliczenia zdolności kredytowej na podstawie podanych informacji. Warto wspomnieć, że konto bankowe w mBanku może być pomocne podczas składania ostatecznego wniosku o udzielenie pożyczki hipotecznej. 

mBank kredyt hipoteczny mBank – kalkulator 

Wybierając w mBank kredyt hipoteczny, kalkulator może okazać się niezwykle pomocnym narzędziem, dzięki któremu można sprawdzić swoją maksymalną zdolność kredytową, poznać ewentualne koszty pożyczki oraz ustalić okres jej spłaty. Pożyczka hipoteczna mBank związana jest z koniecznością załatwiania wielu formalności, a wcześniejsza kalkulacja pozwala na poznanie ewentualnych kosztów przedsięwzięcia. Warto wiedzieć, że informacje podawane przez kalkulator są jedynie orientacyjne, a ostateczna oferta jest przedstawiana przez bank dopiero po analizie kompletu dokumentów, który został dostarczony przy składaniu wniosku. 

Kredyt hipoteczny mBank – opinie

mBank jest instytucją, który posiada praktycznie nienaganne opinie wśród swoich klientów. Dla osób chcących zaciągnąć w mBank kredyt hipoteczny, opinie są kluczowym wyznacznikiem tego, czy warto zainteresować się ofertą danej instytucji. Posiadając kredyt hipoteczny, mBank opinie wypracowuje na podstawie recenzji, które są dobrowolnie udzielane przez konsumentów. Wpływ na to ma profesjonalna obsługa, jasne warunki kredytowania oraz możliwość ich negocjacji przy większych kwotach. 

Podobne wpisy

4/5 - (3 oddanych głosów)