BLIK Millennium to jedna z najpopularniejszych opcji płatniczych za zakupy stacjonarne i internetowe. Dzięki takiej metodzie nie musimy już czekać aż przelew dojdzie na konto sklepu, albo dodatkowo płacić za drogie express elixir. Kod generuje się całkowicie za darmo, a my w mgnieniu oka opłacamy produkty i usługi, które nas interesują. Dodatkowo, jako klienci banku Millennium, blik na telefon jest dostępny dla nas zupełnie bezpłatnie, dzięki czemu przelewamy środki na numer, a pieniądze szybko trafią do odbiorcy. To doskonały sposób na ekspresowe oddanie pożyczki lub pomoc bliskim w razie potrzeby. Jak płacić blikiem millennium i na czym dokładnie polega takie rozwiązanie?

Co to jest BLIK Millenium?

Płatność BLIKiem na dobre stała się nieodzownym elementem naszej codzienności. Odkąd banki umożliwiły skorzystanie z takiej opcji, zakupy stały się jeszcze większą przyjemnością niż do tej pory. BLIK Millennium to doskonała metoda płatnicza, za pośrednictwem której możemy ekspresowo opłacać zakupy online i stacjonarne. Co ważne, rozwiązanie to jest zupełnie bezpłatne, a pieniądze ekspresowo zostają wysłane do odbiorcy. Jest to swoista nowość w świecie finansów i szybkich płatności, gdyż przelew BLIK nie wymaga ponoszenia żadnych opłat, w przeciwieństwie do express elixir, za które banki pobierają prowizje. 

W ramach usługi możemy skorzystać z poszczególnych opcji:

— Ekspresowe płatności za zakupy internetowe;

— Szybki przelew na numer telefonu do odbiorców wszystkich banków;

— Płatności zbliżeniowe za pomocą kodu;

— Wypłata gotówki z bankomatu.

Jak aktywować blik millenium?

Usługa jest dostępna w aplikacji mobilnej Millennium bank zupełnie za darmo. Aby z niej skorzystać, należy wykonać kilka ważnych kroków. 

 1. Pobierz aplikację mobilną banku millennium;
 2. W sklepie online lub stacjonarnym wybierz opcję płatności blik-iem;
 3. Kliknij w aplikacji odpowiednie pole, które umożliwi wygenerowanie kodu;
 4. Wprowadź 6-cyfrowy kod lub podaj go sprzedawcy;
 5. Zatwierdź transakcję płatniczą w aplikacji mobilnej.

Niezależnie od tego, czy chcesz płacić wygenerowanym kodem w sklepie, czy planujesz wypłatę środków w bankomacie, procedura jest bardzo podobna. W przypadku wypłaty musisz wybrać odpowiednie pole na ekranie bankomatu, wygenerować kod i zatwierdzić transakcję w aplikacji, a gotówka w mgnieniu oka trafi do Twoich rąk. Dzięki temu nie musisz nawet zabierać ze sobą karty bankowej, co doskonale przydaje się w przypadku sportowców, np. biegaczy, lub też w sytuacji, gdy zapomnisz jej z domu. 

Jak wpłacać gotówkę blikiem?

Dzięki nowoczesnej usłudze możemy nie tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, ale także wpłacać gotówkę do wpłatomatów bez użycia karty. Jak to zrobić?

 1. Wybierz w urządzeniu sposób wpłaty środków;
 2. Włącz aplikację mobilną i wygeneruj kod;
 3. Przepisz 6-cyfrowy kod w odpowiednie pole;
 4. Potwierdź operację PIN-em w aplikacji;
 5. Włóż gotówkę do wpłatomatu, potwierdź ich liczbę i wpłacaną kwotę. 

jak płacić blikiem milleniumMillenium przelew na telefon 

Wygodnym rozwiązaniem jest także przelew na numer telefonu, który zlecamy bez ponoszenia dodatkowych opłat. Środki trafiają na konto odbiorcy ekspresowo, a do wykonania przelewu nie potrzebujemy nawet danych i numeru rachunku. Wystarczy numer telefonu osoby, do której chcemy przekazać pieniądze, który możemy wpisać w aplikacji samodzielnie lub wybrać z listy kontaktów w urządzeniu mobilnym. 

Ważne!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy odbiorca posiada aktywowaną usługę „przelew na telefon”, wyświetl w aplikacji listę kontaktów. Jeśli obok numeru telefonu osoby, do której chcesz zlecić przelew, znajduje się ikonka blika, możesz bez przeszkód wysłać jej środki za pomocą tej metody. 

Jak zrobić przelew na numer telefonu w banku Millennium?

 1. Wybierz z listy kontaktów numer, na który chcesz zlecić przelew
 2. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać
 3. Zatwierdź transakcję kodem PIN do aplikacji.
 4. Pieniądze trafią na konto odbiorcy w zaledwie kilka sekund.

Jak odebrać przelew blik millenium?

Aby móc bez przeszkód odbierać przelewy na telefon, wystarczy zarejestrować swój numer i włączyć usługę. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopełnić formalności, a cały proces zajmuje dosłownie moment. 

Jak zarejestrować numer, należy zalogować się do aplikacji mobilnej i wybrać w menu głównym zakładkę „ustawienia”, następnie „ustawienia płatności” i „ustawienia przelewu na telefon”. Na tym etapie wystarczy wybrać domyślny numer konta do przelewów i numer telefonu, a usługa zostanie automatycznie włączona. Teraz możesz odbierać i wysyłać ekspresowe zlecenia przelewów na numer przez całą dobę 7 dni w tygodniu. 

Kod blik Millennium – jak wystawić czek?

Możemy przekazać pieniądze również za pomocą specjalnego czeku. Nie jest wymagane przy tym, aby odbiorca posiadał konto bankowe, kartę płatniczą, ani aplikację mobilną banku. Osoba, której przekazujesz środki, może wypłacić je w bankomacie lub zapłacić czekiem za zakupy online i stacjonarne. Dodatkowo niewykorzystana kwota wróci na Twoje konto, jeśli upłynie termin wykorzystania czeku.

 1. Wybierz kwotę i termin ważności czeku (max. 72 godziny);
 2. Ustal hasło, które udostępnisz odbiorcy wraz z 9-cyfrowym numerem czeku;
 3. Wyślij czek, a odbiorca otrzyma wygenerowany SMS z informacją o przekazaniu środków.
5/5 - (1 oddanych głosów)