Realizacja przelewów oraz odbieranie płatności od kontrahentów to główna funkcja każdego konta bankowego niezależnie od tego, w jakie instytucji finansowej jest prowadzone. Warto jednak wiedzieć, jakie są sesje przychodzące i wychodzące banków, by móc wstępnie zaplanować płatności oraz określić czas ich realizacji. Sprawdźmy, w jakich godzinach są wysyłane i przyjmowane przelewy w Credit Agricole.

Sesje Credit Agricole – co to takiego?

W Credit Agricole sesje przychodzące i wychodzące mają jedną podstawową funkcję, a mianowicie: kontrolę godzin ich realizacji z uwzględnieniem wszelkich możliwych kombinacji transakcyjnych pomiędzy instytucjami finansowymi. Bank Credit Agricole stawia na zadowolenie swoich konsumentów, dlatego dostosował sesje ELIXIR tak, aby środki były księgowane jak najszybciej na rachunku bankowym.

Ogólnie rzecz biorąc godziny księgowania przelewów w każdej instytucji finansowej to przydatna informacja dla wielu konsumentów. Dzięki temu można przede wszystkim orientacyjne określić, kiedy transakcja dojdzie do skutku.

Sesje przychodzące Credit Agricole

Sesje przychodzące Credit Agricole są realizowane w następujących transzach:

 • 11:00
 • 15:00
 • 17:00

Przelewy przychodzące Credit Agricole księguje w takich godzinach, aby nawet późno wykonane transakcje w banku nadawcy miały szansę dotrzeć jeszcze w ten sam dzień roboczy!

Uwaga! Księgowanie Credit Agricole odbywa się tylko w dni robocze. Jeśli chodzi o weekendy, w tym czasie można realizować tylko przelewy natychmiastowe.

Sesje wychodzące Credit Agricole

Co warto wiedzieć o Credit Agricole? Przelewy przychodzące to nie jedyny ważny aspekt podczas korzystania z rachunku bankowego. W Credit Agricole księgowanie transakcji wychodzących odbywa się w następujących godzinach:

 • do godziny 14:30 – realizowane tego samego dnia 
 • po 14:30 – realizowane w kolejny dzień roboczy
 • w weekendy – realizacja w najbliższy dzień roboczy

W przypadku Credit Agricole godziny księgowania transakcji wychodzących działają nieco inaczej niż w przypadku najpopularniejszych instytucji finansowych. Większość banków z góry ustala minimum trzy godziny, w jakich realizowane są sesje przychodzące i sesje wychodzące. Credit Agricole postanowił jednak działać na nieco innej zasadzie – przynajmniej jeśli chodzi o transakcje wychodzące.

Jakie dane są potrzebne do wykonania przelewu ELIXIR?

Aby zrealizować przelew w ramach sesjI ELIXIR banku CA, trzeba podać takie dane, jak:

 • imię i nazwisko;
 • opcjonalnie adres;
 • numer konta bankowego.

To podstawowe dane wymagane przez bank, które pozwalają na zrealizowanie przelewu ELIXIR oraz jego ewentualne anluowanie, jeśli jeszcze nie został zaksięgowany na rachunku klienta.

Sesje Credit Agricole – czy są dobrze dopasowane do potrzeb klientów?

Sesje Credit Agricole są świetnie dopasowane do potrzeb większości konsumentów chcących jak najszybciej otrzymać należne środki z tytułu przelewu na swoje konto. Analizując godziny przelewów Credit Agricole można w prosty sposób określić: 

 • kiedy dojdzie przelew od innej osoby;
 • kiedy zostanie zaksięgowana płatność wychodząca. 

To dwie podstawowe czynności dotyczące sesji wykonywania przelewów w tym banku. W Credit Agricole księgowanie jest dość prostym procesem, a większość konsumentów docenia fakt, iż godziny, w jakich działają sesje ELIXIR Credit agricole pozwalają na zaksięgowanie płatności z obcego banku nawet w ciągu jednego dnia roboczego.

Jak sprawdzić, kiedy dojdzie przelew w Credit Agricole

Bardzo często dochodzi do sytuacji, że posiadacz rachunku bankowego chce zrezygnować z usługi w Credit Agricole. Zamknięcie rachunku bankowego wiąże się z koniecznością uregulowania zaległości finansowych np. opłat za prowadzenie rachunki. Aby transakcja doszła do skutku, należy przelać na zamykane konto odpowiednią kwotę. Każdy, kto ma konto bankowe i chce się go pozbyć powinien też uwzględnić sesje przychodzące Credit Agricole. Dzięki temu realizując przelew środków na konto, można upewnić się, że pieniądze zostaną zaksięgowane na czas.

W jaki sposób sprawdzić w Credit Agricole godziny przelewów? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Internetową banku i przeanalizować informację o sesjach ELIXIR.

Czy sesje ELIXIR obejmują każde konto w banku Credit Agricole?

Warto wiedzieć o tym, że każda osoba posiadająca konto osobiste, która realizuje przelewy, musi uwzględnić godziny księgowania tego typu transakcji przez bank. W Credit Agricole sesje wychodzące dotyczą transakcji płatniczych realizowanych z każdego rachunku w tej instytucji.

Czy można uniknąć w jakikolwiek sposób sesji ELIXIR? Oczywiście, że tak! Większość instytucji finansowych, a w tym bank CA daje możliwość skorzystania z przelewu natychmiastowego z pominięciem sesji wychodzących i przychodzących. 

To warto wiedzieć… Taka transakcja wiąże się najczęściej z dodatkową opłatą oscylująca w okolicach kwoty 5 złotych.

Standardowe przelewy najczęściej są w pełni darmowe w zależności od wybranego rachunku. Warto więc też przeanalizować ranking kont osobistych, aby mieć pewność, że wykonanie przelewu nie wygeneruje dodatkowych kosztów.

Za przelew natychmiastowy w CA zapłacimy 5 złotych przy pojedynczej transakcji krajowej oraz 17 złotych za przelew ekspresowy SEPA (międzynarodowy). To niewielka cena, biorąc pod uwagę opcję pominięcia sesji wychodzących swojego banku oraz sesji przychodzących banku odbiorcy.

Kiedy przydają się sesje ELIXIR w Credit Agricole?

Sesje banku Credit Agricole przydają się w wielu sytuacjach. Oprócz tego, że ich podstawową funkcją jest zapanowanie nad kolejnością realizowania transakcji, warto też wspomnieć, że znajomość godziny księgowania pozwala klientom zaplanować z wyprzedzeniem czasowym realizację operacji płatniczych.

Przeglądając ranking kont bankowych, zawsze warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty ich działania w wybranej instytucji, a w tym sesje przelewów. Jak widać, znajomość sesji swojego banku oraz banku odbiorcy może okazać się kluczowa, by określić czas zrealizowania transakcji. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że środki dotrą do odbiorcy na czas, najlepszą dostępną opcją będzie wykonanie przelewu natychmiastowego.

Czy przelewy w Credit Agricole są realizowane w weekendy i święta?

Ta instytucja finansowa realizuje operacje w ramach sesji ELIXIR tylko w dni robocze. W weekendy oraz święta standardowe transakcje nie są wykonywane. Oczywiście klienci CA mogą zlecić przelew w weekend, ale tylko z wykorzystaniem operacji natychmiastowej za dopłatą w wysokości 5 złotych.

Uwaga! Bank CA kilka dni w roku przeprowadza prace konserwacyjne w serwisach transakcyjnych, a w tym czasie realizowanie przelewów jest zablokowane. Aby sprawdzić, kiedy można wykonać transakcję, wystarczy wejść na stronę aktualności banku.

Czy warto zostać klientem banku Credit Agricole ze względu na sesje przychodzące i wychodzące?

Mimo to, że bank CA przelewy przychodzące księguje tak, jak większość instytucji finansowych to jednak istnieje pewna różnica w działaniu sesji wychodzących. Posiadacze rachunku finansowego w tym banku, aby zrealizować operację tego samego dnia, muszą ją wykonać przed godziną 14:30. Nie ma w tym przypadku podziału na trzy różne godziny księgowania tak, jak wynika to ze standardowych warunków w instytucjach finansowych.

Zdecydowanie warto zostać klientem tej instytucji, chociażby ze względu na szybkość działania serwisu transakcyjnego oraz dobrze dopasowane godziny księgowania przelewów przychodzących. Do sesji wychodzących trzeba się tylko przyzwyczaić, a korzystanie z usług tej instytucji stanie się czystą przyjemnością.

Potrzebne informacje od Credit Agrocile

credit agricole infolinia
credit agricole oddziały
credit agricole swift
5/5 - (1 oddanych głosów)