Bank Deutsche działał w Polsce przez wiele lat, ale tylko do 2018 roku. W tym czasie w wyniku fuzji z Santanderem instytucja zamknęła wszystkie swoje stacjonarne oddziały w Polsce, a także w Sopocie. Niestety obecnie nie zanosi się na aktywny powrót banku do branży finansowej w kraju. Warto jednak wiedzieć, jak działały placówki Deutsche Banku w Sopocie i kto mógł korzystać ze stacjonarnej obsługi konsumenta praktycznie bez większych ograniczeń. Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Sopot – jak bank działał w Sopocie? 

Deutsche Bank Sopot to grupa placówek, która dokładała wszelkich starań, aby zadowolić wszystkich mieszkańców tej miejscowości. Dzięki temu praktycznie każdy, kto był zainteresowany ofertą instytucji, mógł udać się na miejsce i poprosić o pomoc wykwalifikowanych doradców. Oddziały Deutsche Bank w Sopocie funkcjonowały w dni robocze – najczęściej w godzinach 9:00 – 17:00. W niektórych przypadkach godziny były wydłużone do 18:00, a wtedy konsumenci mogli naprawdę wygodnie korzystać z pomocy ekspertów bankowych niezależnie od potrzeb.

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób działały placówki Deutsche Bank? Oddział Sopot to nie jeden punkt obsługi, ale kilka, które były nastawione na sprawną i rzetelną obsługę konsumentów. Obecnie niestety nie działa ani jeden oddział tego banku na terenie Sopotu. Na miejscu obsługiwani byli klienci indywidualni, biznesowi, korporacyjni, a także osoby zainteresowane tylko opcją zapoznania się z aktualną ofertą produktów i usług bankowych.

Co dało się załatwić w placówce Deutsche Banku w Sopocie?

Udając się do stacjonarnego punktu obsługi konsumenta tego banku na terenie Sopotu, można było załatwić wiele spraw związanych z prywatną bankowością i nie tylko. Do najczęściej rozwiązywanych problemów i spraw z udziałem doradców, zaliczamy:

 • wnioskowanie o kredyty mieszkaniowe, gotówkowe i walutowe;
 • składanie wniosków o nowe konto bankowe, oszczędnościowe i inne;
 • składanie dyspozycji zamknięcia rachunku bankowego;
 • uruchomienie nowej lokaty;
 • podpisanie umowy o uruchomieniu funduszu inwestycyjnego;
 • zmiana danych teleadresowych;
 • i wiele innych…

Niestety bank za czasów swojej świetności nie umożliwiał składania wniosków drogą elektroniczną. Mimo dostępności serwisu transakcyjnego każdy klient musiał udać się do stacjonarnego punktu obsługi, aby załatwić jakąkolwiek ważniejszą sprawę. Przy pomocy infolinii można było tylko zastrzec zaginioną lub skradzioną kartę płatniczą. Analizując ówczesny ranking kont osobistych, można zauważyć, że to właśnie rachunek bankowy DB był jednym z najchętniej wybieranych przez konsumentów, a także polecany przez specjalistów.

Bankomaty i wpłatomaty Deutsche Banku w Sopocie

Zastanawiasz się, jak kiedyś działały maszyny do operacji gotówkowych DB takie, jak np. bankomat i wpłatomat Deutsche Bank Sopot? To proste. Urządzenia były dostępne dla wszystkich klientów banku całkowicie za darmo i to przez całą dobę. Wszystkie urządzenia takie, jak bankomat Detusche Bank Sopot znajdowały się w pobliżu placówek tak, aby klienci mogli wygodnie realizować wypłaty środków ze swojego konta bankowego.

Niestety wraz z zakończeniem swojej działalności zarówno Deutsche Bank Gdańsk, jak i wszystkie placówki w Sopocie zamknęły się bezpowrotnie, a bankomaty i wpłatomaty zostały całkowicie zlikwidowane. Obecnie instytucja zajmuje się tylko obsługą zdalną klientów, którzy posiadają jeszcze kredyty mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne oraz walutowe.

Najistotniejsze informacje o Deutsche Banku w Sopocie – co powinni wiedzieć klienci?

W przypadku Deutsche Bank Sopot oddziały funkcjonowały wyłącznie w dni robocze. Większość z nich znajdowała się w niedalekim otoczeniu centrum miasta. Przekładało się to na łatwy dojazd do punktu z dowolnej części miasta. Dzięki temu każdy mógł udać się na spotkanie z doradcą wtedy, kiedy tylko tego potrzebował. Istotne jest też to, iż Deutsche Bank Sopot godziny otwarcia najczęściej ustalał standardowo od godziny 9:00 do 17:00, a tylko w niektórych przypadkach do 18:00. Chcesz wiedzieć, jakie produkty bankowe były dostępne w stacjonarnych oddziałach tej instytucji? Oto kilka z nich:

 • kredyty gotówkowe;
 • kredyty mieszkaniowe;
 • kredyty walutowe;
 • lokaty;
 • fundusze inwestycyjne;
 • konta osobiste;
 • konta oszczędnościowe;
 • i wiele innych…

Jeśli chodzi o Deutsche Bank Sopot, placówki proponowały klientom wszystko to, co najlepsze, a dodatkowo zapewniały rzetelną i ekspresową obsługę niezależnie od wybranego oddziału.

Czy warto było zostać klientem Deutsche Banku w Sopocie?

Według opinii konsumentów Deutsche Bank – oddziały i placówki były naprawdę godne uwagi. Byli klienci tej instytucji wskazują, że bank stawiał przede wszystkim na maksymalne zadowolenie swoich klientów. By zapewnić wysoki poziom obsługi, instytucja inwestowała w wykwalifikowaną kadrę pracowników oraz stale poszerzała swoją ofertę produktów i usług bankowych. Niezależnie od sprawy, doradcy DB w Sopocie zawsze starali się pomóc klientom na każdy możliwy sposób.

5/5 - (1 oddanych głosów)