Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w przypadku posiadania rachunku bankowego i możliwości realizacji przelewów są sesje ELIXIR dotyczące transakcji przychodzących oraz wychodzących. Wiedząc, jaki jest czas księgowania operacji płatniczych online, można skutecznie zaplanować wszelkie płatności i nie tylko. Sprawdźmy, jak wyglądają sesje na przykładzie VeloBank (dawniej: GetinBank).

Sesje przychodzące VeloBank

Posiadając konto osobiste w tej instytucji, warto wiedzieć, jakie są realne godziny przelewów przychodzących. Dzięki temu każdy może orientacyjnie określić kiedy środki wpłyną na rachunek bankowy i będą dostępne do wykorzystania. Poniższa tabela przedstawia sesje przychodzące VeloBank w ujęciu godzinowym. 

 • 10:00
 • 14:00
 • 17:00

Jak widać, czas księgowania operacji przychodzących w VeloBank został ustalony tak, aby realizowane przelewy wychodzące z innych kont bankowych miały możliwość zaksięgowania nawet w ten sam dzień roboczy. Czy znając godziny, w jakich realizowane są przelewy przychodzące VeloBank można określić kiedy środki będą dostępne na koncie? Oczywiście, że tak, ale kluczowy w tym przypadku będzie czas wyjścia przelewu od nadawcy.

Uwaga! Analiza godzin realizacji przelewów na własną rękę lub przy pomocy kalkulatorów jest jedynie orientacyjna i nie zawsze pokrywa się z rzeczywistym czasem, w jakim działają sesje ELIXIR VeloBank.

Sesje wychodzące VeloBank

W Velo Bank sesje przychodzące realizowane są w zupełnie innych godzinach, aniżeli te wychodzące. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż sesje przychodzące VeloBank pozwalają na odebranie przelewu najpóźniej, jak to możliwe. 

Sesje wychodzące VeloBank zostały ustalone przez tę instytucję tak, aby każdy, kto posiada konta bankowe mógł realizować płatności w dogodnym dla siebie czasie z szansą, że zostaną zaksięgowane jeszcze w ten sam dzień. Tabela przedstawione poniżej zawiera szczegółowe informacje o czasie realizacji przelewów w VeloBank. Sesje wychodzące wyglądają następująco:

 • 08:15
 • 12:15
 • 14:30

Sesje ELIXIR w VeloBank zostały opracowane tak, aby były kompatybilne z czasem księgowania transakcji w innych instytucjach finansowych. Dzięki temu szanse na możliwość wykonania transakcji w ten sam dzień roboczy znacznie wzrastają. W VeloBank księgowanie operacji wychodzących odbywa się już od wczesnego poranka, co przekłada się na spore zadowolenie konsumentów posiadających rachunki osobiste lub firmowe w tej instytucji.

Jak ominąć sesje ELIXIR VeloBank?

Czy istnieje jakakolwiek opcja na ominięcie godziny przelewów? VeloBank tak, jak wiele instytucji finansowych pozwala na zrealizowanie przelewu natychmiastowego za dodatkową opłatą. Co to oznacza w praktyce? Każdy posiadaczy rachunku w banku może zlecić wykonanie transakcji natychmiastowej przez 7 dni w tygodniu.

To ważne! Zlecenia na przelewy natychmiastowe VeloBank przyjmuje w godzinach od 0:00 do 23:00. Wszelkie operacje tego typu są realizowane w czasie rzeczywistym, a maksymalnie w ciągu kilkunastu minut.

Transakcja natychmiastowa w postaci przelewów to koszt na poziomie 5 złotych niemalże dla każdego klienta. W ten sposób można skutecznie ominąć księgowanie. VeloBank to instytucja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dlatego w razie potrzeby każdy może szybko zrealizować przelew natychmiastowy za dodatkową opłatą.

Sesje VeloBank a konto bankowe – o czym warto wiedzieć?

W VeloBank godziny przelewów są z góry ustalone dla każdego rachunku indywidualnego i firmowego niezależnie od wybranej oferty. Biorąc pod uwagę jednak warunki współpracy, jakie proponuje ta instytucja, można powiedzieć, iż zarówno oferta, jak i czasy księgowania są niezwykle atrakcyjne.

Ranking kont bankowych dostępny w sieci jasno wskazuje na fakt, że warto wziąć pod uwagę VeloBank poszukujących wygodnych rozwiązań finansowych dla siebie lub swojej działalności gospodarczej. W VeloBank przelewy przychodzące dostępne są w takich godzinach, aby zazębiały się z większością sesji wychodzących innych instytucji finansowych. Dzięki temu klienci mają możliwość odbierania środków praktycznie przez cały dzień.

Jak wysłać przelew z uwzględnieniem sesji ELIXIR VeloBank?

Obecnie praktycznie każdy powinien wiedzieć, jak realizować przelewy w VeloBank. Sesje przychodzące nie mają wpływu na to kiedy transakcje wychodzące są księgowane. Aby wykonać przelew ELIXIR, wystarczy:

 • Zalogować się do bankowości Internetowej;
 • Wejść w zakładkę „przelewy”;
 • Wpisać numer konta odbiorcy i jego dane osobowe;
 • Wybrać opcjonalnie przelew natychmiastowy za dodatkową opłatą;
 • Kliknąć przycisk realizacji transakcji.

To tylko kilka prostych kroków, aby wykonać operację płatniczą z uwzględnieniem sesji bankowych. Jeśli środki mają dotrzeć do odbiorcy w ten sam dzień najlepiej wykonać transakcję z samego rana tak, aby bank zaksięgował ją już na pierwszej sesji wychodzącej.

Czy warto znać godziny księgowania VeloBank?

O czym powinien wiedzieć każdy klient VeloBank? Godziny księgowania to podstawowa informacja, z jaką warto się zapoznać. Dzięki temu można bez problemu ustalić orientacyjny czas zaksięgowania przelewu przychodzącego lub wychodzącego na koncie.

Czy do takich działań potrzebne są dodatkowe informacje? Tak. Jeśli chcemy określić kiedy odbiorca otrzyma pieniądze, trzeba uwzględnić nie tylko czas księgowania operacji wychodzących w VeloBank, ale także sesje przychodzące w instytucji odbiorcy. Tylko na takiej podstawie można sprawdzić, czy środki dotrą w ten sam dzień na konto.

Tak samo wygląda to w odwrotnej sytuacji, kiedy oczekujemy na przelew i chcemy sprawdzić, czy istnieje szansa na jego szybkie zaksięgowanie na rachunku bankowym w VeloBank.

Czy elektroniczny system rozliczeń dostępny jest tylko dla klientów VeloBank?

Warto wiedzieć, że system ELIXIR obecnie został przyjęty przez większość instytucji finansowych w Polsce i nie tylko. Dzięki temu pojawiła się możliwość ujednolicenia płatności międzynarodowych z szansą na szybką realizację transakcji pomiędzy bankami.

To ważne! Transakcje realizowane na podstawie systemu ELIXIR muszą spełniać konkretne warunki, a mianowicie:

 • Bank każdej ze stron musi akceptować transakcje tego typu;
 • Walutą muszą być złotówki;
 • Maksymalna kwota operacji to milion złotych.

Ciekawostka! Dla transakcji wewnętrznych, czyli w obrębie banku nie są wykorzystywane sesje ELIXIR, gdyż te realizowane są praktycznie natychmiastowo, ale bez dodatkowych opłat!

Zdecydowanie warto znać godziny księgowania przelewów w VeloBank i zadbać o swój komfort psychiczny podczas wykonywania ważnych przelewów. Aby jednak mieć pewność, że pilna płatności dojdzie do odbiorcy na czas najlepiej wykonać przelew natychmiastowy z pominięciem odgórnie ustalonych przez bank sesji przelewów przychodzących i wychodzących. Warto też wspomnieć, że VeloBank ma indywidualnie ustalone godziny sesji tak, jak każda inna instytucja finansowa.

Potrzebne informacje od VeloBank

velobank infolinia
velobank oddziały
velobank swift
5/5 - (1 oddanych głosów)