ing limity

Codzienne korzystanie z rachunku bankowego wymaga znajomości zasad, jak działa konto, serwis transakcyjny, karta płatnicza oraz aplikacja mobilna. Chcesz dowiedzieć się, jak powinna przebiegać zmiana limitów? Bank ING to instytucja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i stawia na kompleksowe rozwiązania. To oznacza, że procedura, jak zmienić limit – bank ING jest naprawdę prosta i nie musisz martwić się w tym przypadku o formalności.

Czy jest coś jeszcze, co warto wiedzieć o instytucji bank ING? Jak zmienić limit przelewu to coraz częściej zadawane pytanie. Bank z góry narzuca pewne ograniczenia na konsumentów korzystających z płatności gotówkowych i bezgotówkowych. Dlaczego? Otóż wynika to ze względów bezpieczeństwa. Restrykcyjne ograniczenia płatności powodują, że w razie kradzieży karty płatniczej przestępcy nie są w stanie skraść zbyt wiele środków do czasu, aż właściciel zorientuje się o kradzieży i zastrzeże kartę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit w banku ING, koniecznie przejdź do dalszej części tego poradnika.

Dlaczego warto ustawiać własne limity transakcji w banku ING?

Potrzebujesz więcej informacji na temat tego, jakie ograniczenia nakłada bank ING? Jak zmienić limity, które bywają problematyczne podczas codziennego korzystania z konta bankowego oraz kart płatniczych? Zanim poznasz kompleksowy poradnik, jak zmienić limit transakcji internetowych w banku ING, koniecznie dowiedz się, dlaczego warto to robić i w jakim celu.

Edycja ograniczeń narzuconych z góry przez bank jest konieczna wtedy, kiedy dotychczasowe limity są dla Ciebie zbyt restrykcyjne i uniemożliwiają wygodne korzystanie ze środków zgromadzonych na rachunku w banku. Na szczęście w przypadku tej instytucji załatwisz sprawę związaną ze zmianą ograniczeń rachunku i karty nawet w kilka minut. Czasem wystarczy, że zadzwonisz do doradcy ING. Infolinia jest dostępna w godzinach pracy banku, a zmiana limitów przez telefon okazuje się naprawdę prosta.

Wystarczy, że ustalisz z doradcą kwotę limitu, który chcesz ustawić do swojego konta i karty płatniczej, a następnie zatwierdzisz operację, np. aplikacją mobilną. To najwygodniejszy sposób, jak zmienić limity w banku ING, bez zbędnych formalności i konieczności wychodzenia z domu.

Zmiana limitów w ING

Bank ING to instytucja, która zajmuje się obsługą klientów indywidualnych oraz biznesowych. Produkty finansowe dostępne w ofercie tego banku to przede wszystkim konta bankowe, karty płatnicze i kredytowe oraz kredyty. Jeśli chodzi konta indywidualne oraz karty bankomatowe, instytucja z góry narzuca pewne ograniczenia. 

Tutaj mowa o kwestii tego, ile wynoszą limity w banku ING. Jak zmienić je, aby odzyskać pełną funkcjonalność rachunku bankowego i dostęp do wszystkich zgromadzonych na koncie pieniędzy? To proste. Wystarczy, że jesteś w stanie zalogować się do bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub zadzwonisz na infolinię.

Gdzie można zmienić limit w banku ING? Oprócz powyższych opcji możesz też wybrać się na spotkanie z doradcą w stacjonarnej placówce ING. Oddziały tej instytucji są dostępne na terenie całej Polski – głównie w dni robocze. Na miejscu otrzymasz zawsze pełną pomoc i doradztwo, jak zmienić limit przelewu w banku ING, a także jak zwiększyć limit BLIK. W banku ING to naprawdę proste zadanie.

Jeśli chodzi o bank ING, karta kredytowa zawsze ma predefiniowane limity, które obowiązują każdego klienta tej instytucji – zarówno stałego, jak i nowego. Własne ograniczenia na koncie warto zdefiniować, chociażby ze względu na poprawę funkcjonalności konta. Oczywiście nie możesz zapominać jednocześnie o bezpieczeństwie. Jeśli ustawisz zbyt wysokie ograniczenia, może to spowodować, że przestępcy w razie kradzieży karty płatniczej lub tylko jej danych będą w stanie wyczyścić Twój rachunek bankowy.

Zatem pamiętaj, nawet jeśli wiesz, jak zmienić limit BLIK w banku ING lub inne ograniczenia, staraj się ustalać je z rozsądkiem i nigdy nie przekraczać większych kwot, których realnie potrzebujesz podczas codziennych płatności.

Jakie limity płatności kartą obowiązują w banku ING?

Jeśli masz rachunek indywidualny w banku ING, na pewno chcesz też dowiedzieć się, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu. Bank ING umożliwia wykonanie takiej operacji na kilka sposobów. Zanim jednak podejmiesz decyzję i wprowadzisz nowe, własne ograniczenia dla karty i rachunku bankowego, koniecznie poznaj obowiązujące limity narzucane z góry przez bank.

 1. Płatności kartą do 10 000 złotych.
 2. Płatności kartą w internecie do 10 000 złotych.
 3. Płatności kartą za granicą do 10 000 złotych.
 4. Wypłata gotówki w kraju i za granicą – 10 000 złotych.

Warto też dodać, że wiedza, jak zmienić limit na karcie w banku ING jest przydatna szczególnie wtedy, kiedy potrzebujesz zablokować chwilowo możliwość skorzystania z karty i wypłaty środków w bankomacie. Wystarczy, że ustalisz limit równy 0 złotych, a żadna operacja realizowana kartą nie zostanie przyjęta.

Co więcej, w tej instytucji możesz ustalić też dowolne, miesięczne limity operacji kartą płatniczą. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w skali miesiąca nie przekroczysz ustalonej sumy, a Twoje pieniądze będą w 100% bezpieczne.

Jak zmienić limit transakcji BLIK na koncie?

Na co dzień możesz korzystać nie tylko z funkcjonalnego serwisu transakcyjnego, ale także aplikacji mobilnej do realizowania płatności zbliżeniowych, BLIK lub internetowych. Zatem jak działa aplikacja banku ING? Jak zmienić limit przelewu bezpośrednio przez oprogramowanie w urządzeniu mobilnym? To wyjątkowo prosta procedura. Wystarczy, że wykonasz kilka kroków.

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej – pamiętaj, że musisz mieć stały dostęp do internetu.
 2. Przejdź do Ustawień i wybierz limity transakcji BLIK.
 3. Wprowadź nowe limity dzienne dla transakcji BLIK i zatwierdź je swoim kodem PIN.

Nowe ograniczenia dotyczące operacji z kodem BLIK ustawisz też przez serwis transakcyjny. W tym celu musisz:

 1. Zalogować się do aplikacji Moje ING w przeglądarce lub na telefonie.
 2. Przejść do zakładki –> Ustawienia –> Limity –> Limity BLIKA.
 3. Następnie otwórz szczegóły BLIK i ustal nowe ograniczenia.
 4. Na koniec zatwierdź operację kodem PIN i gotowe.

A może potrzebujesz nie tylko informacji, jak zmienić limit wypłat w banku ING, ograniczenia BLIK, ale także dowiedzieć się, jaka jest wysokość aktualnych limitów dla operacji BLIK? ING ustala następujące ograniczenia:

 • Dzienny limit płatności i wypłat kodem BLIK 2000 złotych. Można zmienić ten limit do kwoty 10 000 złotych lub ograniczyć na wartość 200 złotych.
 • Płatności zbliżeniowe BLIK do 50 000 złotych w kraju oraz za granicą.
 • Przelewy BLIK na telefon – do 500 złotych jednorazowo oraz 1000 złotych dziennie. Niestety tych limitów nie da się edytować, są ustalane stale przez bank ING.

Jeśli chodzi o prośby o przelew BLIK – tutaj można wysłać maksymalnie 30 próśb na łączną kwotę do 1500 złotych dziennie, natomiast pojedyncza transakcja nie może być większa niż 500 złotych. 

Jak i gdzie zmienić limity transakcji BLIK, karta i przez bankowość internetową w ING?

Jeszcze nie wiesz, jak zmienić limit w aplikacji banku ING? A może interesuje Cię jak najszybsza zmiana limitów karty? Bank ING umożliwia wykonanie takiej operacji na kilka sposobów. Możesz to zrobić:

 • w serwisie transakcyjnym przez przeglądarkę internetową,
 • w aplikacji mobilnej na swoim urządzeniu z systemem Android oraz iOS,
 • telefonicznie, dzwoniąc na infolinię ING,
 • osobiście w wybranym oddziale banku na terenie całej Polski.

Jaka opcja, jak zmienić limit na koncie (bank ING) jest najłatwiejsza i najszybsza? Zdecydowanie wykonanie operacji przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną. To tylko kilka kliknięć, które dzieli Cię od zmiany ograniczeń na swoim koncie bankowym. W ten sposób łatwo dopasujesz rachunek bankowy i kartę do swoich potrzeb. Unikniesz więc ryzyka, że zbyt restrykcyjne ograniczenia zmniejszą funkcjonalność Twojego konta oraz uniemożliwią wykonanie operacji płatniczej wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebujesz.

Limity w banku ING

Wszelkiego rodzaju ograniczenia w banku ING dotyczą przede wszystkim dwóch typów transakcji: gotówkowych i bezgotówkowych. Mowa tu przede wszystkim o operacjach, które obejmują:

 • płatności zbliżeniowe,
 • wypłaty środków w bankomatach – zarówno kartą, jak i kodem BLIK,
 • przelewy na telefon,
 • przelewy tradycyjne przez serwis transakcyjny,
 • płatności internetowe kartą.

Wciąż nie wiesz, dlaczego dla wszystkich powyższych operacji obowiązują limity w banku ING? Jak zmienić je tak, aby nie narazić swoich środków na koncie na zwiększone ryzyko kradzieży? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że instytucje finansowe stosują ograniczenia w celu zabezpieczenia finansów swoich klientów. To jednak nie oznacza, że nie można ich samodzielnie ustalić tak, aby funkcjonalność karty i konta była jak najlepsza i dopasowana do własnych potrzeb finansowych.

Im wyższe kwoty limitów ustalasz, tym większe ryzyko, że przestępcy skradną więcej środków z Twojego konta. Kiedy jednak na co dzień wykonujesz operacje płatnicze na wysokie kwoty i w dużych ilościach, koniecznie zapamiętaj, jak zmienić dzienny limit w aplikacji banku ING. Dzięki temu w razie nagłej potrzeby bez problemu zmienisz swoje ograniczenia – nawet w kilka minut i odzyskasz dostęp do środków na koncie bankowym.

Zmiana limitów karty w ING

Niestety, ale nie ma możliwości ustawienia dowolnych kwot limitów dla karty, aplikacji mobilnej lub operacji płatniczych realizowanych przez serwis transakcyjny. Zmiana limitów karty (bank ING) jest dostępna tylko do kwoty, która została uznana za maksymalną przez instytucję finansową. W tym przypadku standardowe ograniczenia opiewają na kwoty do 10 000 złotych dla operacji kartą oraz do 50 000 złotych, jeśli w grę wchodzą transakcje BLIK w formie przelewów bezgotówkowych.

5/5 - (1 oddanych głosów)