Bank ING karta kredytowaKarta kredytowa to produkt, który banki proponują najczęściej kredytobiorcom oraz aktywnym użytkownikom posiadającym np. konta bankowe. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż karta z limitem kredytowym daje konsumentom szereg udogodnień. Kiedy założysz nową kartę kredytową możesz liczyć na liczne akcje promocyjne, kody rabatowe do sklepów, a także stały dostęp do dodatkowej gotówki z pokaźnym limitem kwotowym. Sprawdź, co może zaoferować Ci bank ING.

Karta kredytowa ING Banku – co warto wiedzieć na temat tego produktu?

Chcesz wiedzieć, jak działa Bank ING? Karta kredytowa to tylko jeden z produktów dostępnych w ofercie, który występuje w wielu różnych odmianach. Oto kilka typów karty kredytowej, jaką proponuje Bank ING:

 • karta kredytowa Visa;
 • karta kredytowa Mastercard;
 • karta kredytowa Visa – Złota;
 • karta kredytowa Mastercard – Platynowa;
 • karta kredytowa Visa – Infinite.

Bank ING karty kredytowe proponuje w kilku powyższych opcjach, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych konsumentów. Chcesz poznać podstawowe różnice, jakimi charakteryzuje się każda karta kredytowa? Bank ING warunki ustala indywidualnie dla każdej karty. Poniższa tabela przedstawia najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kart płatniczych z limitem kwotowym.

Visa Mastercard Mastercard Platynowa Visa Złota Visa Infinite
limit kredytowy do 20 tys. złotych limit kredytowy do 20 tys. złotych limit kredytowy do 200 tys. złotych limit kredytowy do 50 tys. złotych limit kredytowy do 200 tys. złotych
wymagane dochody na poziomie od 800 złotych netto wymagane dochody na poziomie od 800 złotych netto warunki ustalane indywidualnie wymagane dochody na poziomie od 3,5 tys. złotych netto warunki ustalane indywidualnie
RRSO 16,72% RRSO 16,76% RRSO 18,64% RRSO 16,47% RRSO 15,66%

Jak widzisz, karta kredytowa Bank ING opłaty ma dość niskie. Wynika to ze względu na dość atrakcyjne oprocentowanie, które w większości przypadków oscyluje w okolicach 16%. Zanim wybierzesz opcję najlepszą dla siebie, najlepiej dokonaj porównania. Wszelkiego rodzaju chwilówki na raty oraz kredyty gotówkowe to alternatywa dla kart kredytowych, choć nie zawsze warta uwagi. Chcesz wiedzieć, jak uniknąć opłaty za kartę kredytową w Banku ING? To dość proste. Wystarczy, że spełnisz poniższe warunki. To, ile wnosi opłata za kartę kredytową uzależnione jest od ich spełnienia:

 • dla kart kredytowych Visa – średniomiesięczna wartość transakcji nie może być mniejsza niż 200 złotych oraz musi dotyczyć płatności bezgotówkowych;
 • dla kart kredytowych Mastercard – średniomiesięcznie wydatki muszą wynieść co najmniej 500 złotych i dotyczyć płatności w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Inne kredyty oferowane przez ING

ing kredyt gotówkowy
ing kredyt firmowy
ing kredyt konsolidacyjny

Jak zamówić kartę kredytową w Banku ING i ile trzeba na nią poczekać?

Chcesz wiedzieć, ile się czeka na kartę kredytową w Banku ING? Najczęściej jest to kilka dni od czasu podpisania umowy na konkretny limit przyznany przez instytucję. Dla klientów z wyższymi wymaganiami polecane są karty, które pozwalają na przyznanie limitu nawet ponad 50 tys. złotych. Aktywacja karty kredytowej Bank ING jest tak samo prosta, jak jej pierwsze zamówienie. Nie jesteś jeszcze klientem instytucji, jaką jest Bank ING? Kontakt telefoniczny w tym przypadku będzie najszybszą opcją. Możesz też udać się do dowolnie wybranej placówki banku na terenie kraju i dopełnić formalności.

Kiedy masz już konto w tym banku, wystarczy że zalogujesz się do bankowości internetowej i złożysz odpowiedni wniosek o przyznanie karty kredytowej. Online w serwisie, jaki udostępnia Bank ING zwiększenie limitu na karcie kredytowej również nie stanowi żadnego problemu. Pamiętaj, że ostateczne warunki bank przedstawi Ci dopiero po analizie Twoich możliwości finansowych. W razie ewentualnego niezadowolenia z produktu zawsze możesz też szybko dowiedzieć się, jak zrezygnować z karty kredytowej w Banku ING. Wystarczy, że złożysz wypowiedzenie i zachowasz termin 30 dni wypowiedzenia umowy. W tym czasie najlepiej spłać wszystkie zobowiązania z tytułu wykorzystanego limitu na karcie kredytowej, a po zakończeniu okresu wypowiedzenia karta zostanie całkowicie zlikwidowana. 

Jak działa karta kredytowa w Banku ING?

Zasada działania karty kredytowej w ING jest prosta. Za zwykły przelew z karty kredytowej Bank ING pobiera opłaty zgodne z tabelą opłat dla wybranego produktu. Dokładną wysokość prowizji i wszelkiego rodzaju opłat poznasz dopiero kiedy znajdziesz tabelę opłat i prowizji, dostępną na stronie internetowej banku. Pamiętaj, że dla kart kredytowych w ING płatności w walutach obcych oraz wszelkie operacje bezgotówkowe są w 100% darmowe. Za korzystanie z limitu na karcie do 52 dni nie płacisz żadnych odsetek, co oznacza, że koszty wynoszą równe 0 złotych. Powyżej tego okresu bank nalicza należne odsetki wynikające z podpisanej umowy. Teraz już mniej więcej wiesz, jak działa karta kredytowa w Banku ING oraz ile jest czasu na spłatę karty kredytowej w Banku ING.

Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie karty kredytowej w ING?

Chcesz wiedzieć, czy kartę kredytową w Banku ING można spłacać w ratach? Jak najbardziej tak, ale tylko wtedy, kiedy złożysz do banku stosowny wniosek o uwzględnienie takiej opcji. Oprócz tego, to, ile kosztuje utrzymanie karty kredytowej w Banku ING jest naprawdę zadziwiające. Przy spełnieniu warunków promocyjnych okazuje się, że korzystanie z limitu przyznanego na karcie będzie całkowicie darmowe. Będąc posiadaczem takiego rachunku, zyskujesz:

 • brak ukrytych opłat za wydanie i korzystanie z funkcjonalności karty i limitu kwotowego;
 • dostęp do atrakcyjnych promocji na zakupy;
 • dodatkową kartę dla osoby powyżej 13. roku życia;
 • dostęp do wszystkich możliwych opcji płatności mobilnych.

Decydując się na współpracę z tą instytucją, koniecznie dowiedz się też, jak spłacić kartę kredytową w Banku ING. Możesz to zrobić na dwa sposoby: automatycznie poprzez ustalenie dnia spłaty zobowiązania lub ręcznie przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną. Tego typu operacje realizujesz też w placówce podczas spotkania z doradcą. Wszelkie limity oraz ustawienia kart aktywnych jako kredytowe wygodnie ustawisz przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. Wiedząc już jak zamówić kartę kredytową w Banku ING, możesz zyskać naprawdę wiele. W porównaniu do innych ofert dostępnych na rynku to właśnie ING cieszy się stale rosnącą popularnością pod względem tego produktu.

Wypowiedzenie karty kredytowej w ING

Proces, jakim jest wypowiedzenie karty kredytowej Bank ING traktuje podobnie, jak np. zamknięcie rachunku bankowego. Kiedy złożysz dyspozycję o zamknięcie karty kredytowej Bank ING po przetworzeniu zgłoszenia ma 30 dni na całkowitą likwidację karty, pod warunkiem że spełnisz podstawowe warunki. W tym czasie musisz uregulować wszystkie płatności związane z wykorzystanym limitem kredytowym. W przeciwnym razie likwidacja karty kredytowej w tej instytucji nie jest możliwa. Stosowny wniosek złożysz online, telefonicznie lub osobiście w dowolnie wybranej placówce na terenie kraju.

Opinie o kartach kredytowych ING Banku

Karta kredytowa Bank ING opinie ma na zadowalającym poziomie niezależnie od wybranego rodzaju karty z limitem. Większość konsumentów korzystających z dodatkowych środków przyznanych w ramach limitu na karcie docenia takie aspekty, jak:

 • możliwość korzystania z płatności kartą poza granicami kraju;
 • wysoka kwota limitu dostępna na karcie (w zależności od zdolności kredytowej);
 • opcja skorzystania z funkcji chargeback, czyli zwrotu środków za zakupy;
 • możliwość rozłożenia płatności wykorzystanego limitu na raty;
 • dodatkowa ochrona płatności w sieci;
 • opcja ustawienia automatycznej spłaty zadłużenia;
 • i wiele innych kwestii…

Tak dobre opinie przekładają się na stale rosnącą liczbę konsumentów Banku ING na terenie Polski. Nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu karty kredytowe, ale także konta bankowe i kredyty przyciągają uwagę potencjalnych kontrahentów. Zwróć uwagę na to, iż Bank ING oddziały i bankomaty udostępnia niemalże w całej Polsce, dzięki czemu np. wnioskowanie o przyznanie karty kredytowej jest dziecinnie proste i wygodne.

Zastrzeganie kart kredytowych w Banku ING – czy to jest to samo co blokowanie?

Chcesz wiedzieć, jak zastrzec kartę w Bank ING? To prosta czynność, do jakiej mają dostęp wszyscy klienci banku posiadający jakiekolwiek karty płatnicze. W razie zaginięcia „plastiku” lub jego kradzieży nigdy nie zwlekaj i czym prędzej zastrzeż kartę! W przeciwnym razie ryzyko nadużycia karty przez osoby trzecie jest całkiem spore. Pamiętaj, że zastrzeżenie a blokada karty płatniczej to zupełnie coś innego. Kiedy dokonasz zastrzeżenia karty, musisz liczyć się z tym, iż konieczne będzie wyrobienie nowej. Zwykła blokada czasowa karty pozwoli Ci na zabezpieczenie swoich interesów na czas np. wakacji. Dzięki temu nawet jeśli chwilowo zgubisz lub zostawisz swoją kartę np. w hotelu, nikt nie będzie w stanie jej wykorzystać bez Twojej wiedzy. Oczywiście blokadę można jak najbardziej cofnąć, dzięki czemu nie tracisz tzw. „plastiku”.

Dlaczego warto złożyć wniosek o kartę kredytową w Banku ING?

Posiadanie karty kredytowej z odpowiednio wysokim limitem to w dzisiejszych czasach duży atut. Dzięki niej możesz zabezpieczyć się na czas nagłych i nieprzewidzianych wydatków, które mogłyby chwilowo nadszarpnąć Twój domowy budżet. Pamiętaj, że w ramach limitu kredytowego na karcie będziesz zawsze mieć możliwość korzystania z przyznanych środków w dowolnej chwili. Pieniądze z karty przeznaczysz na taki cel, jaki tylko chcesz, a bank w żaden sposób nie ingeruje w tę kwestię.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą Banku ING, szczególnie jeśli chodzi o karty kredytowe z wysokim limitem. Możliwość spłaty ratalnej do 36 miesięcy, liczne promocje oraz miesięczny cykl rozliczeniowy to główne atuty tego produktu bankowego. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zapłacisz zbyt dużo za wykorzystane na karcie limity, koniecznie postaw na naprawdę atrakcyjną propozycję Banku ING.

5/5 - (1 oddanych głosów)