bnp limity

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy klient instytucji finansowej ma możliwość edytowania limitów obowiązujących na rachunku bankowym. Wystarczy, że wiesz, jak zmienić limit BNP Paribas, a także gdzie zmienić limit w banku BNP Paribas. To wystarczy, aby dopasować funkcjonalność karty, aplikacji mobilnej oraz serwisu transakcyjnego do swoich potrzeb musisz tylko oszacować, jakie są Twoje potrzeby w związku z wykorzystaniem środków zgromadzonych na koncie. W przeciwnym razie ustalisz zbyt wysokie limity, a to może negatywnie wpływać na Twoje bezpieczeństwo.

Limity na koncie są stosowane głównie ze względu na bezpieczeństwo. Ograniczają kwotę, jaką można przelać lub wydać w określonym czasie, co może zapobiec potencjalnym oszustwom i nadużyciom. Dodatkowo limity mogą pomóc w zarządzaniu wydatkami i kontrolowaniu budżetu. Z tego względu zmiana limitów BNP Paribas powinna być dobrze przemyślaną decyzją, szczególnie jeśli na co dzień realizujesz wiele przelewów, operacji płatniczych w sklepach lub wypłat gotówki w bankomatach.

Limity w BNP Paribas

W banku BNP Paribas limity na koncie obejmują dwie grupy transakcji: gotówkowe i bezgotówkowe. Zatem, jak zmienić limit w BNP Paribas z uwzględnieniem konkretnych rodzajów płatności realizowanych przez aplikację mobilną lub inne metody wykorzystywane w tej instytucji? To proste – wystarczy, że masz dostęp do odpowiedniego serwisu lub chwilę wolnego czasu, aby udać się do placówki tego banku.

A może chcesz dowiedzieć się, czego dotyczą limity BNP Paribas? Jak zmienić je, aby dopasować do swoich potrzeb finansowych? Tego dowiesz się w dalszej części poradnik. Tutaj skupmy się na tym, jakie operacje mogą zostać ograniczone przez bank. Zaliczamy do nich:

 • przelewy tradycyjne,
 • przelewy na telefon oraz BLIK,
 • płatności zbliżeniowe kartą i telefonem,
 • wypłata gotówki w bankomacie,
 • płatności internetowe karta i BLIKiem.

Praktycznie każda operacja, która wiąże się z pomniejszeniem salda na koncie bankowym, może zostać ograniczona przez BNP Paribas. Jak zmienić limity, które często bywają problematyczne, szczególnie wtedy, kiedy potrzebujesz wykonać przelew na większą kwotę lub wypłacić sporo gotówki z bankomatu? Skoro już wiesz, czego dotyczą ograniczenia, powinieneś najpierw wybrać odpowiedni sposób załatwienia sprawy. Masz cztery możliwości: infolinia BNP Paribas – kontakt możliwy w godzinach pracy banku, osobiście w placówce banku, przez aplikację mobilną lub w serwisie transakcyjnym.

Zmiana limitów w BNP Paribas

Procedura, jak zmienić limit przelewu w BNP Paribas jest tak samo prosta, jak poradnik, jak zmienić limit na karcie. BNP Paribas wymaga tylko zalogowania się do bankowości internetowej i przejścia do zakładki związanej z limitami transakcji. Niemniej jednak, poniżej przedstawiamy procedurę, jak zmienić limit wypłat w banku BNP Paribas dla swojej karty bankomatowej.

 1. Zaloguj się na swoje konto do bankowości online.
 2. Przejdź do zakładki –> Moje finanse.
 3. Następnie wybierz kartę, dla której chcesz edytować limity.
 4. W kolejnym kroku przejdź do zakładki –> Szczegóły karty płatniczej.
 5. Dalej musisz rozwinąć sekcję –> Limity transakcyjne.
 6. Ostatni krok to wprowadzenie nowych limitów i zatwierdzenie zmian.

To wszystko, co musisz zrobić, aby zrealizować procedurę, jak zmienić limity. W BNP Paribas to naprawdę proste i co najważniejsze, darmowe rozwiązanie. Czy jednak warto samodzielnie zmieniać limity BNP Paribas? Jak zmienić je, aby nie narazić się na utratę środków w razie kradzieży karty płatniczej? Przede wszystkim tak, aby nie były zbyt wysokie w stosunku do Twoich potrzeb finansowych.

Zmiana limitów w aplikacji banku BNP Paribas?

Potrzebujesz informacji, jak zmienić limit w aplikacji BNP Paribas? Wbrew pozorom to bardzo proste. Cały proces zamyka się w kilku krokach, które przebiegają następująco:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej GOmobile – kodem PIN lub biometrią.
 2. Wybierz zakładkę –> Karty debetowe.
 3. Następnie wybierz kartę, dla której chcesz edytować limity.
 4. Wprowadź nowe ograniczenia i kliknij –> Zmień limity.
 5. Zaakceptuj zmiany, np. kodem PIN.

Nic więcej nie musisz robić, a ta wiedza, jak zmienić limit na koncie BNP Paribas będzie dla Ciebie wystarczająca. Nawet w wyjątkowo awaryjnej sytuacji będziesz w stanie szybko zwiększyć dostępny budżet w skali doby lub miesiąca – wystarczy, że wiesz, jak działa aplikacja BNP Paribas. Jak zmienić limit przelewu, który chcesz zrealizować przez swój telefon? Tego dowiesz się w dalszej części poradnika, gdzie znajdziesz informacje o tym, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu BNP Paribas oraz inne ograniczenia transakcji obowiązujące w tej instytucji.

Uwaga! W przypadku BNP Paribas sesje nie wpływają w żadne sposób na to, jak rozliczane są limity operacji płatniczych. Te zawsze obowiązują dobowo, a więc wraz z nadejściem nowego dnia klient otrzymuje nową pulę limitów płatności do wykorzystania.

Jak zmienić limit transakcji internetowych w BNP Paribas?

Procedury związane z tym, jak zmienić limit w banku BNP Paribas lub jak aktywować kod BLIK BNP Paribas są wyjątkowo proste i nie różnią się znacząco od tych stosowanych przez pozostałe banki komercyjne w Polsce. Poniżej przedstawiamy proste, ogólne porady, jak zmienić limit transakcji internetowych w BNP Paribas z podziałem na wszystkie dostępne formy załatwienia sprawy.

Serwis transakcyjny

 1. Zaloguj się na swoje konto na stronie internetowej BNP Paribas.
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia i wybierz opcję „Limity transakcyjne” lub „Limity przelewów”.
 3. Wybierz typ limitu, który chcesz zmienić, np. dzienny, miesięczny.
 4. Wprowadź nową wartość limitu i zatwierdź zmiany, korzystając z autoryzacji, np. hasłem jednorazowym.
 5. Potwierdź zmiany poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku.

Aplikacja mobilna

 1. Otwórz aplikację mobilną BNP Paribas na swoim smartfonie.
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia i wybierz „Limity transakcyjne” lub „Limity przelewów”.
 3. Wybierz typ limitu, który chcesz zmienić.
 4. Wprowadź nową wartość limitu i zatwierdź zmiany, korzystając z autoryzacji kodem PIN lub biometrią.
 5. Potwierdź zmiany, jeśli to wymagane.

Infolinia, czyli rozmowa z doradcą

 1. Zadzwoń na infolinię BNP Paribas pod odpowiedni numer.
 2. Podaj swoje dane identyfikacyjne konsultantowi.
 3. Wyraź chęć zmiany limitu przelewu i podaj nową wartość.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami konsultanta, który może poprosić o dodatkową weryfikację.
 5. Potwierdź zmiany i zakończ rozmowę.

Placówka BNP Paribas

 1. Odwiedź najbliższą placówkę BNP Paribas.
 2. Poproś doradcę o pomoc w zmianie limitu przelewu.
 3. Podaj nową wartość limitu i przedstaw dowód tożsamości, jeśli to wymagane.
 4. Podpisz wymagane dokumenty i zatwierdź zmiany.
 5. Poczekaj na potwierdzenie od doradcy, że zmiany zostały wprowadzone.

Jak widzisz, procedury związane z tym, jak wygląda zmiana limitów karty BNP Paribas oraz transakcji internetowych jest wyjątkowo prosta. Nie musisz tutaj martwić się o żadne dodatkowe opłaty i ukryte formalności.

Jeśli wybierzesz się stacjonarnie do BNP Paribas, oddziały zawsze chętnie przyjmą Cię w swoich godzinach pracy. Pamiętaj też o tym, aby zawsze zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości. To niezbędne, aby doradca mógł potwierdzić Twoje dane osobowe i sfinalizować operację zmiany limitów na koncie bankowym.

Transakcje BLIK w BNP Paribas 

Oczywiście, że tak. Wszelkiego rodzaju operacje mobilne można edytować. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit BLIK w BNP Paribas, musisz przede wszystkim uruchomić aplikację mobilną. Kolejny krok to wejście w ustawienia aplikacji oraz wprowadzenie nowych ograniczeń, które pozwolą Ci na wygodniejsze korzystanie z mobilnego oprogramowania banku.

Musisz dokładnie wiedzieć, jak zmienić dzienny limit w aplikacji BNP Paribas. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie zareagować, kiedy okaże się, że przekroczyłeś już aktualne ograniczenia i nie możesz wykonać żadnej operacji tego samego dnia. Co ciekawe, maksymalna kwota przelewu realizowanego online w tym banku to 200 000 złotych.

Po co są limity w BNP Paribas?e

Wiesz już, jak zwiększyć limit BLIK w banku BNP Paribas oraz jak zmienić inne ograniczenia kota. Niemniej jednak wszelkiego rodzaju zmiany na koncie wymagają dokładnego przemyślenia. W przeciwnym razie narażasz się na ryzyko, że przestępcy wykradną pieniądze z Twojego konta, np. po zagubieniu karty płatniczej lub utracie poufnych danych logowania do konta bankowego. Zatem dlaczego instytucje finansowe stosują limity? Jest kilka powodów:

 • bezpieczeństwo klienta,
 • pełna kontrola wydatków,
 • możliwość dopasowania funkcjonalności rachunku do swoich potrzeb.

Limity w BNP Paribas nie są jedynie technicznym aspektem bankowości; są kluczowym elementem strategii banku, który ma na celu ochronę, wsparcie i umocnienie relacji z klientami. Poprzez zapewnienie bezpieczeństwa, kontroli wydatków, dostosowania do indywidualnych potrzeb, zgodności z regulacjami i wzmocnienia relacji z klientem, limity odgrywają złożoną i wielowymiarową rolę w nowoczesnej bankowości. W BNP Paribas te limity są nie tylko narzędziem zarządzania, ale także wyrazem zaangażowania banku w dostarczanie usług, które są zarówno bezpieczne, jak i dostosowane do potrzeb każdego klienta.

5/5 - (1 oddanych głosów)