Wymiana walutowa to często sposób na zarobek większości z nas. Korzystamy z niej również w sytuacji, gdy pilnie wybieramy się do obcego kraju i potrzebujemy innej waluty niż PLN. Wówczas zależy nam na znalezieniu jak najlepszej oferty kantorowej. Nie zawsze jednak wiadomo, jak szukać i porównywać poszczególne opcje, zwłaszcza że punkty stacjonarne i online mogą pobierać różne prowizje. Jeśli chcemy skorzystać z wymiany polskich złotych na inną walutę po korzystnym kursie, warto sprawdzić ranking kantorów internetowych. Tego typu zestawienie pomoże nam w szybkim czasie porównać oferty i wybrać najlepszą. Jak wybrać najlepszy kantor online? Jaki kantor internetowy ma najlepszą ofertę? Sprawdźmy aktualny ranking i porównajmy proponowane warunki. 

Kantor internetowy ranking

Jeśli zamierzamy skorzystać z transakcji walutowej na wysoką kwotę, nic dziwnego, że zależy na na jak najmniejszych kosztach. Dostępne na rynku punkty, nie tylko kantory online, ale też stacjonarne, pobierają różnego rodzaju prowizje. Oznacza to, że na nasze koszty wpływa nie tylko aktualna wysokość kursu, ale także inne doliczane opłaty. Oczywiście, przy dużych kwotach kantory umożliwiają negocjacje. Jednak mimo to nie zawsze skorzystanie z oferty danej firmy przynosi nam największe korzyści. Właśnie dlatego stworzono ranking kantorów internetowych, w którym bez problemu znajdziemy najlepsze na rynku propozycje. Zostają w nich zawarte oferty kantorów zlokalizowanych na terenie całej Polski, które umożliwiają wymianę walutową przez internet. Są to nie tylko firmy działające w dużych miastach, np. kantor Warszawa, ale też w mniejszych miejscowościach. Najczęściej jednak są to duże sieci kantorowe, które zyskują coraz większą popularność i są w pełni wiarygodne. 

SPRAWDŹ NAJTAŃSZY KANTOR INTERNETOWY >>

Niezależnie od naszej lokalizacji, w zaledwie kilka minut możemy przeprowadzić całą transakcję. Ważne jest wybranie najlepszej oferty. Który kantor internetowy wybrać, żeby nie stracić na wymianie PLN na inną walutę lub na odwrót? Na to składa się kilka ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę. 

kantor online rankingKantor online ranking – co sprawdzać?

Jeśli interesują nas kantory internetowe, ranking umożliwia nam wybór najlepszej oferty w zaledwie kilka sekund. Pozostaje pytanie, na co zwracać uwagę? Tak naprawdę tworzone przez specjalistów na rynku rankingi są układane w ten sposób, aby klient nie musiał samodzielnie porównywać zbyt wielu warunków. Korzystając z tego typu narzędzi możemy mieć pewność, że znajdują się w nich najkorzystniejsze oferty. Dzięki temu unikamy konieczności sprawdzania poszczególnych kryteriów w punktach walutowych i odwiedzania placówek stacjonarnych typu kantor Kraków. Jak wskazuje sama nazwa, ranking to zestawienie najlepszych ofert. Sprawdzimy w nim więc te, z których aktualnie warto skorzystać, aby jak najwięcej zarobić na wymianie waluty. Jednak, jeśli chcemy zyskać maksymalną pewność, możemy zweryfikować aktualne kursy NBP i porównać prowizje pobierane przez zawarte w rankingu firmy. 

Co analizowaliśmy w rankingu kantorów internetowych?

Jak tworzyliśmy ranking kantorów internetowych? Tego typu listę układają specjaliści z rynku finansowego którzy porównują dostępne oferty pod względem:

 • Aktualnych kursów kupna i sprzedaży na giełdzie walutowej;
 • Pobieranych prowizji;
 • Dostępnych promocji;
 • Możliwych negocjacji;
 • Liczby dostępnych walut;
 • Możliwych metod płatności transakcji online;
 • Szybkości wymiany walutowych przez internet. 

Bierze się pod uwagę również inne czynniki, które mają wpływ na atrakcyjność danej oferty. Profesjonaliści z dziedziny wymiany walut sprawdzają każdy kantor szczegółowo, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że internetowe kantory walutowe ranking zawiera tylko wiarygodne i w pełni bezpieczne. 

Jak ocenialiśmy kantory internetowe w naszym rankingu pod względem bezpieczeństwa?

Zastanawiając się, jaki kantor internetowy wybrać, bierzemy pod uwagę także kwestie bezpieczeństwa.Wszystkie zawarte przez nas w rankingu firmy online stosują wiarygodne i w pełni chroniące klientów zabezpieczenia. Są one takie same jak te, które dotyczą bankowości na polskim rynku. Mowa przykładowo o takich zabezpieczeniach jak: autoryzacja kodem SMS wysyłanym pod numer połączony z kontem bankowym, protokół SSL, weryfikacja danych, wydzielone rachunki do wpłaty pieniędzy w danej walucie.

Zalety kantorów internetowych biorących udział w rankingu

Chcąc wybrać najtańszy kantor internetowy musimy sprawdzać nie tylko kwestie kosztów, ale też bezpieczeństwa, wiarygodności i wykluczyć ryzyka ewentualnych przeszkód w szybkiej wymianie walut. Nie jest istotna lokalizacja, jednak jeśli chcemy skorzystać z pobliskiego punktu, możemy poszukiwać w rankingu placówek dostępnych w mieście jak kantor Poznań, Warszawa, Kraków. Niektórzy klienci w ten sposób chcą ułatwić sobie kontakt z kantorem w razie ewentualnych wątpliwości.

Zalety kantorów internetowych biorących udział w rankingu to przede wszystkim:

 • Korzystne kursy, zgodne z aktualnymi kursami walut NBP;
 • Niewysokie prowizje;
 • Negocjacje kursów w przypadku wyższych transakcji;
 • Wprowadzane promocje;
 • Szybkość transakcji;
 • Duża liczna dostępnych metod płatności;
 • Minimum formalności bez wychodzenia z domu;
 • Pełne bezpieczeństwo transakcji walutowych;
 • Szybka wpłata wymienionych środków na konto;
 • Działanie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu;
 • Duża dostępność na rynku. Powstaje coraz więcej punktów online, nie tylko kantor Wrocław czy Warszawa, ale wymieniających środki na terenie całej Polski bez względu na lokalizację. 

Co jest zawarte w rankingu kantorów online?

W przypadku kantorów internetowych w rankingu zawieramy takie informacje jak:

 • Dostępne waluty;
 • Średni spread walutowy;
 • Opłata za konto w kantorze bankowym;
 • Ocena ogólna;
 • Prowizja za transakcję;
 • Godziny działania kantoru.

Powyższe informacje dotyczą zarówno kantorów bankowych, jak też wymiany walut oferowanych przez kantory nie będące bankami.

Kantor online ranking – jak wymienić środki?

Wszystkie zawarte w rankingu kantory dają możliwość wymiany walut przez internet bez wychodzenia z domu. Stosowane są zabezpieczenia, których celem jest uniknięcie ryzyka oszustwa ze strony osób postronnych. Do wymiany środków niezbędny jest dostęp do bankowości, potwierdzenie danych oraz założenie konta na witrynie. 

Dostępne w kantorach metody płatności (przelewu środków w danej walucie do wymiany):

 • Apple Pay lub Google Pay — Są to mobilne portfele, przystosowane do systemu operacyjnego iOS lub Android, w zależności od modelu smartfona. Umożliwiają podpięcie karty walutowej lub karty w PLN, która jest przyłączona do naszego konta w banku. Z ich pomocą możemy w kilka sekund przeprowadzić transakcję, potwierdzając są zabezpieczeniami secure jak: Touch ID lub Face ID. Na podstawie skanu linii papilarnych lub skanowania twarzy, bankowość zweryfikuje tożsamość i zrealizuje przelew środków. 
 • Szybki przelew — Odbywa się za pomocą wiarygodnych i popularnych serwisów pośredniczych, np. Przelewy 24. Witryna umożliwia darmowe wysłanie przelewu błyskawicznego, co jest doskonałą alternatywą dla dostępnych w bankach express elixir, za które dodatkowo płacimy. Korzystając z serwisu, musimy potwierdzić transakcję w bankowości. Możemy zrobić to np. za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku, podając PIN lub przepisując kod z SMS-a. Na wielu urządzeniach możliwe jest także sfinalizowanie transakcji przez potwierdzenie jej odciskiem palca lub Face ID, co znacznie przyspiesza cały proces. 
 • BLIK — Kolejny bardzo często wybierany sposób przez klientów. Transakcja przebiega tak jak w przypadku płatności internetowych. Wówczas należy zalogować się do aplikacji mobilnej banku, wygenerować kod BLIK, przepisać go w odpowiednie pole na witrynie kantoru i potwierdzić zlecenie w aplikacji za pomocą wybranej metody. 
 • Karta płatnicza — Jeśli nie mamy lub nie korzystamy z Google Pay lub z Apple Pay, możemy przelać środki za pomocą karty płatniczej w inny sposób. Wybierając tę metodę w internetowym kantorze z rankingu, musimy wpisać dane naszej karty, jak: Numer, datę ważności, kod zabezpieczający. Niezbędne jest również potwierdzenie transakcji online kartą w bankowości internetowej za pomocą kodu SMS lub w aplikacji mobilnej. 
 • Przelew tradycyjny — Jest to powszechnie dostępna metoda, jednak wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania. Musimy liczyć tutaj na dostępne w banku sesje elixir, które odbywają się o konkretnych godzinach. Dodatkowo, jeśli korzystamy z wymiany walutowej w weekend, musimy czekać do poniedziałku aż bank zrealizuje nasz przelew. Jeśli zależy nam na szybkiej transakcji, warto sprawdzić inne sposoby przelewu środków w celu wymiany waluty. 

Kantor internetowy ranking – jak przebiega transakcja?

W większości kantorów z rankingu transakcja wygląda następująco:

 1. Sprawdzamy aktualne kursy kupna i sprzedaży interesującej nas waluty. 
 2. Wybieramy metodę płatności, np. wpłatę BLIK-iem, Apple Pay lub Google Pay, czy też szybkim przelewem za pomocą PayU lub Przelewy 24. 
 3. Wybieramy walutę, na którą chcemy wymienić wpłacone środki.
 4. Odbieramy środki wymienione na walutę, która nas interesuje. Przelewy są realizowane np. na konta walutowe. W niektórych punktach możliwy jest odbiór gotówki w punktach odbioru. 

Pamiętajmy, że wiele kantorów z rankingu online umożliwia nam też przeprowadzenie transakcji dopiero po uzyskaniu oczekiwanego kursu. Wówczas na odpowiednim etapie musimy zaznaczyć tę opcję, która wiąże się albo z powiadomieniem nas o uzyskaniu pożądanego kursu, albo umożliwi automatyczną wymianę przez system, gdy oczekiwany kurs się pojawi. 

Kantory w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)