Współczesne życie obfituje w sytuacje, w których koniecznie musimy posługiwać się walutami z różnych państw. Nagła potrzeba wymiany walut w kantorze jest o tyle ważna, że musimy przy tym odpowiednio wybrać najlepszy punkt. Czasem decyzja o wymianie złotówek jest spowodowana potrzebą zainwestowania środków na giełdzie. W takiej sytuacji zazwyczaj sięgamy po dobrze prosperujące i wydajne kantory. Katowice mają kilka punktów, które oferują ciekawe opcje inwestycyjne związane z wymianą walut, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym. Jeśli interesuje nas kantor Katowice, który będzie źródłem najkorzystniejszej oferty, warto przyjrzeć się temu, gdzie możemy znaleźć najlepsze punkty wymiany walut. Możemy przy tym skorzystać z różnorodnych porównywarek, które jasno wskazują, który jeśli chodzi o Katowice kantor będzie najlepszym wyborem.

SPRAWDŹ NAJTAŃSZY KANTOR INTERNETOWY >>

Jak wybierać oferujące najkorzystniejsze kursy walut kantory Katowice?

Zawsze warto pamiętać o tym, że mamy kilka opcji, którymi możemy się kierować, jeśli zależy nam na jak najkorzystniejszej wymianie obcej waluty. Przede wszystkim musimy obserwować aktualne kursy walut. Katowice mają bardzo różnorodną ofertę rynkową, dlatego też warto przyjrzeć się aktualnym stawkom poszczególnych punktów umożliwiających wymianę po korzystnych kursach. Warto przy tym pamiętać, że równie istotne jest przyjrzenie się stawkom, jeśli chcemy wymienić zagraniczną walutę na złotówki, zwłaszcza jeśli zarabiamy poza granicami kraju, a jednocześnie chcemy w jak najlepszy sposób wydawać pieniądze w Polsce. W tym celu uważnie śledźmy sytuację  kursów, jakie aktualnie oferują kantory Katowice. Umożliwi nam to znalezienie punktu, który w największym stopniu spełni nasze oczekiwania. Wybierając najkorzystniejszy kantor Katowice, maksymalnie zmniejszymy prowizje związane z przeprowadzeniem tego typu transakcji.

Jakie waluty możemy wymienić w kantorze w Katowicach?

Ważne jest, że każdy kantor w Katowicach może mieć zupełnie inny aktualny kurs konkretnej waluty. Warto więc sprawdzać przede wszystkim średnie notowania wskazywane przez Narodowy Bank Polski (NBP). To na podstawie porównania z tą wartością jesteśmy w stanie trafniej określić, czy kurs oferowany przez konkretny kantor jest dla nas zadowalający i nie wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami. Mając to na uwadze, możemy szybko sprawdzić, który punkt jest dla nas najlepszy i umożliwi korzystną wymianę walut. Dodatkowo pamiętajmy, że główne kantory w Katowicach ulokowane są stosunkowo niedaleko od siebie, ale wcześniejsze przejrzenie aktualnych stawek znacząco pozwoli nam na zaoszczędzenie czasu.

Waluty zagraniczne, które możemy znaleźć w kantorach w Katowicach to:

Nazwa waluty Symbol waluty
Euro EUR
Dolar Amerykański USD
Funt brytyjski GBP
Korona Czeska CZK
Frank Szwajcarski CHF
Forint Węgierski HUF
Dolar Kanadyjski CAD
Korona Norweska NOK
Korona Duńska DKK
Juan Chiński CNY
Szekla Izraelska ILS
Korona Szwedzka SEK
Lira Turecka TRY
Kuna Chorwacka HRK
Hrywna Ukraińska UAH
Dirham ZEA AED
Korona Islandzka ISK

Kantor Max Katowice

Adres: ul. Stawowa 10, 40-095 Katowice

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-18:00 W sobotę: 9:00-15:30.

Ten umieszczony bezpośrednio przy galerii Katowickiej kantor umożliwia szybkie dokonywanie hurtowych transakcji wynoszących więcej niż 7 tysięcy złotych. Kantor Max obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy, którym wystawia stosowne dowody zakupu i sprzedaży walut. Można w nim również sprzedać wycofane banknoty wielu walut.

Kantor Katowice Mickiewicza

— Kantor Europa Katowice

  • Adres: Mickiewicza 8, 40-092 Katowice
  • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 8:00-18:00. W sobotę: 8:00-13:00

— Kantor wymiany walut

  • Adres: Mickiewicza 12, 40-092 Katowice
  • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 8:30-18:00. W sobotę: 8:30-14:00

— Kantor Grand

  • Adres: Mickiewicza 22, 40-092 Katowice
  • Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty: 8:00-20:00. Niedziela: 10:00-18:00

Przy ulicy Mickiewicza znajdziemy aż trzy punkty umożliwiające wymianę waluty po korzystnym kursie. Wśród nich najlepiej znany z pewnością jest kantor Europa Katowice. Kurs walut jest aktualizowany na bieżąco, dzięki czemu w dowolnym momencie możemy sprawdzić aktualne informacje.  Wszystkie punkty na Mickiewicza znajdują się w pobliżu galerii Katowickiej i Dworca Głównego. Jednocześnie nie bez powodu tak bardzo wyróżnia się kantor Europa Katowice. Kurs, który jest bardzo korzystny znakomicie uzupełnia się z faktem, że punkt jest dostępny przez całą dobę poprzez stronę internetową. Z kolei Kantor Grand jest jedynym, który jest czynny również w niedzielę.

Kantor Katowice Słowackiego

Adres: Słowackiego 27, 40-093 Katowice

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-17:00. W sobotę: 9:00-14:00.

Umieszczony przy ul. Słowackiego 27 Geniuss kantor wymiany walut umożliwia przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych, a także wystawianie asygnaty. Dla osób zainteresowanych transakcjami hurtowymi dobrą informacją będzie to, że takie są one możliwe od kwoty wynoszącej 7 tysięcy złotych.

Kantory w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)