Wybierając się na urlop zagraniczny z Wrocławia, często musimy skorzystać z wymiany waluty z polskiego złotego na obowiązującą w innym kraju, do którego wyjeżdżamy. Wówczas poszukujemy miejsca, w którym po najkorzystniejszym dla nas kursie dokonamy takiej wymiany, aby nie być stratnymi. Wymiana walut przyda się również w sytuacji, gdy mamy pieniądze w obcej walucie, które przetrzymujemy przez dłuższy czas, aby w dogodnym momencie skorzystać z opłacalnego kursu. Jest to sposób na dorobienie coraz większej liczby osób, orientujących się w kursach walutowych i ruchach na giełdzie.

SPRAWDŹ NAJTAŃSZY KANTOR INTERNETOWY >>

Niezależnie od powodu, najlepiej jest znaleźć kantor Wrocław, oferujący korzystne kursy walutowe. Dzięki temu zyskamy pewność, że wymieniając pieniądze, czekają na nas wyłącznie zyski. Jak sprawdzić aktualne oferty, aby wybrać najlepszą? Przyda się darmowa porównywarka kantorów. Wrocław umożliwia nam skorzystanie z wielu punktów stacjonarnych, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Wówczas samodzielne analizowanie warunków może przysporzyć problemów. Sprawdźmy, pod jakim adresem znajduje się najtańszy kantor we Wrocławiu i jakie są godziny otwarcia.

Jak wybrać korzystny kantor we Wrocławiu?

Posiadając konto walutowe, nie zawsze wymiana pieniędzy na inną walutę opłaca się nam finansowo. Niejednokrotnie zdarza się, że planujemy zagraniczny wyjazd lub zakupy na platformie zagranicznej, ale nasz bank znacznie zawyża kurs, pobierając wysoką prowizję. Wówczas chcąc uniknąć dużych strat, interesują nas pobliskie opłacalne kantory. Wrocław posiada wiele punktów stacjonarnych, w których od ręki możemy wymienić walutę po atrakcyjnym kursie. Nie zawsze jednak wiemy, jak wybrać ten najlepszy z dogodną ofertą. 

Przede wszystkim musimy pamiętać o takich kwestiach jak:

Lokalizacja kantoru — Wbrew pozorom jest to bardzo istotny punkt, o którym często zapominamy. W wielu przypadkach poszukujemy jedynie miejsca, w którym najtaniej wymienimy walutę, co jest błędem. Oczywiście prowizja pobierana przez kantor Wrocław jest bardzo ważna, jednak wybierając punkt znajdujący się na końcu miasta, narażamy się nie tylko na wysokie koszty, ale też na stratę czasu. Warto więc przekalkulować, czy zwyczajnie opłaca nam się przemierzać wiele kilometrów do danego kantoru, czy nie lepiej jest skorzystać z bliższej placówki. 

Prowizja pobierana przez kantory Wrocław — Wybierając korzystny punkt, do którego warto dotrzeć w celu wymiany waluty, pamiętajmy o sprawdzeniu jego prowizji. Jest to dodatkowa opłata, którą pobierają wszystkie kantory bez wyjątku za taką usługę. W niektórych miejscach może wynosić ona znacznie mniej. Dlatego też warto porównać ten punkt jeszcze przed skorzystaniem z oferty. Możemy obliczyć prowizję, dzieląc kurs sprzedaży waluty przez kurs jej kupna. W wyniku otrzymamy koszt, jaki pobiera od nas za usługę dany kantor Wrocław. 

Kursy walut kantor Wrocław

Niezależnie od tego, czy interesuje nas kurs USD, czy kurs euro, kantor Wrocław odwiedźmy najlepiej dopiero po sprawdzeniu, jak przedstawiają się aktualne kursy na dany moment. 

Pamiętajmy, że sprawdzając aktualne kursy wymiany walut, musimy pamiętać o ich dosyć dynamicznej zmianie. Może zdarzyć się, że zmiany nastąpią w ciągu kilku minut, a nawet paru sekund od momentu, w którym sprawdziliśmy, ile na dany moment wynosi wybrany kurs. Zazwyczaj jednak różnice są nieznaczne, jednak warto wziąć pod uwagę tę ewentualność. 

Kantor Cent Wrocław

Adres: ul. Świdnicka 3, 50-064 Wrocław 

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku 08:30-22:00. W sobotę 09:00-22:00. W niedzielę 11:00-18:00. 

Cent Kantor Exchange na ul. Świdnickiej nieopodal wrocławskiego Rynku jest otwarty przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku śmiało możemy odwiedzić go nawet w późnych godzinach wieczornych. Dzięki temu niezależnie od tego, kiedy mamy wolny czas lub ochotę, skorzystamy z opłacalnej usługi wymiany walut. Kantor Cent Wrocław kurs walut posiada bardzo korzystny, niezależnie od waluty. Obecnie jest to jeden z najtańszych kantorów w mieście, co jest powodem zadowolenia coraz większej liczby klientów. Punkt prowadzi również platformę www, za pośrednictwem której możemy wyliczyć wszelkie koszty, sprawdzić aktualne kursy, dowiedzieć się, ile wynosi prowizja, a nawet zarezerwować kurs. Dodatkowo, klienci mogą skorzystać z internetowego kantoru wymiany walut na stronie centnet.pl. Dzięki temu wygodnie wymienimy waluty bez wychodzenia z domu, a środki otrzymamy szybkim przelewem na nasze konto. 

Kantor Europa Wrocław

Adres: ul. Piłsudskiego 92, 50-017 Wrocław

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do piątku 09:00-19:00. W sobotę 09:00-17:00. W niedzielę kantor wymiary walut jest nieczynny. 

PH Europa przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu to kantor, lombard i skup złota w jednym. Z usług punktu skorzystamy przez 6 dni w tygodniu, dogodnie dobierając porę, w której chcemy odwiedzić to miejsce. Jest zlokalizowany niemal 150 metrów od Dworca Głównego PKP, dzięki czemu dotarcie nie sprawi nam żadnego problemu. Z powodu doskonałej lokalizacji i korzystnej oferty, nawet mieszkańcy pobliskich miejscowości decydują się na przyjazd do Wrocławia i wymianę walut po opłacalnych kursach. W kantorze możemy negocjować ceny, a wszelkie transakcje są odpowiednio zabezpieczone i dają pełną poufność, dzięki udostępnionym zamykanym kabinom. 

Kantor Wrocław Astra

Adres: ul. Horbaczewskiego 4-6, 54-130 Wrocław 

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty 09:00-19:30. W niedziele handlowe 9:00-18:00. 

Kantor wymiany walut Wrocław „Plex” Zbigniew Zieliński i Dariusz Brzuskiewicz znajduje się w centrum handlowym Astra na I piętrze w stoisku 132. Punkt ten świadczy usługę wymiany wszystkich walut całego świata po korzystnych kursach oraz umożliwia dogodną negocjację cen. Wszystkie transakcje są odpowiednio zabezpieczone i poufne, dzięki czemu miejsce chętnie odwiedzają osoby chcące wymienić większe ilości pieniędzy. Istnieje także możliwość umówienia się na wizytę o konkretnej godzinie, co zwiększa bezpieczeństwo wymiany większej ilości środków. 

Kantor Korona Wrocław

Adres: ul. Legnicka 58, 54-204 Wrocław. CH MAGNOLIA. Poziom 0

Godziny otwarcia: Od poniedziałku do soboty 09:00-21:00. W niedzielę nieczynne. 

Kantor Korona znajduje się w CH Magnolia Park przy ul. Legnickiej. Z Łatwością dotrze do tego miejsca każdy zainteresowany tanią wymianą walut po opłacalnym kursie. Kantor znajdziemy na poziomie 0, z łatwością możemy też wyszukać jego dokładną lokalizację na planie centrum na stronie www. Klienci mogą zasięgnąć informacji lub umówić się na osobistą wizytę o konkretnej godzinie pod numerem telefonu 718 899 106. 

Kantory w innych miastach

5/5 - (3 oddanych głosów)