We współczesnym świecie coraz częściej musimy uciekać się do posługiwania się rozmaitymi walutami z całego świata. W tym celu konieczne jest udanie się do punktów umożliwiających dokonanie wymiany tego typu waluty, jakimi są kantory. Łódź może się poszczycić posiadaniem bardzo wielu takim miejsc, które pozwalają na szybkie i sprawne przeprowadzenie interesującej nas transakcji. Warto też pamiętać, aby obserwować, jak wyglądają aktualne kursy walut w kantorach w Łodzi, aby znaleźć najbliższy punkt, który zaoferuje najkorzystniejsze stawki walut. Jednocześnie wiele kantorów funkcjonuje jako lombardy, co dodatkowo sprzyja skierowaniu się do nich.

SPRAWDŹ NAJTAŃSZY KANTOR INTERNETOWY >>

Korzystne kursy walut kantory Łódź – czym się kierować przy wyborze?

W momencie, kiedy pojawi się potrzeba dokonania wymiany walut, powinniśmy pamiętać o tym, że zawsze mamy dostępnych kilka opcji. Choć może się nam wydawać, że nie ma dużych różnic w tym, jakie obowiązują kursy walut, Łódź jest doskonałym przykładem tego, że konkurencyjność rynku szczególnie sprzyja klientom. To właśnie dzięki temu możemy odnaleźć miejsca oferujące korzystne stawki, co ma znaczenie zwłaszcza przy wymianie większej ilości środków w obcej walucie. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się zmieniającym się wartością poszczególnych walut. Jednocześnie jest to istotne, jeśli planujemy założyć np. konto walutowe. Śledzenie aktualnych stawek dostępnych w poszczególnych punktach sprzyja oszczędzaniu, gdyż dzięki temu maksymalnie zmniejszymy opłaty, jakie będą się wiązać z przeprowadzeniem danej transakcji. Jest to korzystne, jeśli planujemy wyjechać na urlop do obcego kraju, jeśli nie zdecydowaliśmy się na produkt bankowy, jakim jest karta wielowalutowa.

Kantory Łódź – jakie waluty możemy wymienić?

Kluczowe przy wyborze odpowiedniego punktu jest również to, jaką walutę chcemy wymienić. Co do zasady kantory Łódź oferują bardzo szeroki przekrój różnorodnych walut, które możemy wymienić w tych punktach, jednak te bardziej „egzotyczne” waluty mogą być dostępne tylko w części placówek. Planując udanie się do takiego kantoru w Łodzi, powinniśmy sprawdzić wcześniej, czy obsługuje on wybraną przez nas walutę, co następnie powinno przerodzić się w zweryfikowanie, jakie są aktualne stawki obowiązujące w danym punkcie. W przypadku najpopularniejszych walut (euro, dolary, funty itp.) mamy pewność, że znajdziemy je w każdym kantorze na terenie miasta.

Kantor Cent Łódź

Sieć kantorów mających kilka punktów w Łodzi. Są to:

  • Kantor Cent na Rzgowskiej

Adres: Rzgowska 12, 93-172 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do soboty: 8:00-20:00

Jest to jeden z dwóch najdłużej otwartych kantorów sieci Cent w Łodzi. Zlokalizowany około kilometra od Politechniki Łódzkiej.

  • Kantor Cent na Piotrkowskiej

Adres: Piotrkowska 307, 93-004 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-18:00. W soboty: 9:00-15:00

Ten kantor jest zlokalizowany na najlepiej znanej ulicy, która jednocześnie jest najliczniej uczęszczana przez mieszkańców i przybyszów w całej Łodzi.

  • Kantor Cent przy Zachodniej

Adres: Zachodnia 10, 91-058 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-18:00. W soboty: 9:00-15:00

Ten kantor jest zlokalizowany na starym mieście w Łodzi. Dla osób, które nie chcą przemieszczać się poza teren starego miasta, jest to bardzo dobry punkt do odwiedzenia.

  • Kantor Cent Przybyszewskiego

Adres: Stanisława Przybyszewskiego 79, 90-001 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-18:00. W soboty: 9:00-15:00

Jeden z punktów kantoru Cent w Łodzi, zlokalizowany na ulicy Przybyszewskiego.

Kantor Narutowicza Łódź

Na tej ulicy można znaleźć dwa wyróżniające się na rynku kantory, posiadające korzystną ofertę pod względem kursów walut i bezpieczeństwa transakcji. Są to:

  • „Maks całodobowy Kantor Lombard”

Adres: Prezydenta Gabriela Narutowicza 2, 90-135 Łódź

Godz. Otwarcia: Czynne całą dobę poza niedzielą, kiedy kantor jest zamknięty

Jest to kantor otwarty całodobowo poza niedzielą. Oznacza to, że z usług w nim dostępnych można skorzystać nawet w najbardziej palącej sytuacji w środku nocy, co z pewnością wyróżnia go na tle innych punktów wymiany walut.

  • Kantor Lombard Benek

Adres: Prezydenta Gabriela Narutowicza 28, 90-135 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 9:00-17:00, w soboty: 9:00-13:00

Kantor ten oferuje nie tylko wymianę walut, ale i działa jako lombard.

Kantor Łódź Bałuty

W tym rejonie wymienić możemy kilka punktów umożliwiających wymianę walut po atrakcyjnych kursach. Są to:

  • Kantor Czarny Koń Łódź

Adres: Woronicza 3, 91-030 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do piątku: 8:00-20:00. W soboty 8:00-18:00.

Jest to dość szczególny Kantor, który jednocześnie pełni funkcję lombardu. Z powodzeniem można w nim zastawić srebrną i złotą biżuterię, a także złote monety oraz sztabki. Przyjmowane są również nowe i używane telefony komórkowe, podobnie jak i sprzęt RTV oraz komputerowy. Wśród przedmiotów, które z powodzeniem możemy zastawić, znajdują się również konsole do gier. Co więcej, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 Kantor Łódź Czarny Koń oferuje możliwość dokonania bezgotówkowej wymiany walut.

  • Kantor Benek

Adres: Lutomierska 1, 91-058 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do soboty: 8:00-22:00

Opis: Kantor ten funkcjonuje również jako lombard. Na uwagę zasługuje to, że działa od rana do nocy każdego dnia poza niedzielą. Pod tym względem jest to najdłużej działający w tej dzielnicy kantor Łódź.

  • Kantor Cent (V)

Adres: Zgierska 21, 91-446 Łódź

Godz. Otwarcia: Od poniedziałku do soboty: 8:00-20:00

Choć nie działa tak długo, jak Kantor Benek, ten punkt kantoru Cent działa w wydłużonym wymiarze godzin, w tym również w soboty.

5/5 - (1 oddanych głosów)