Często zdarza się, że pilnie potrzebujemy wymienić pieniądze na inną walutę, jednak nie wiemy, dokąd najlepiej się udać. Wówczas warto poszukiwać w pobliżu punktów, które oferują najlepsze kursy różnorodnych walut. Mowa o placówkach typu kantor. Rzeszów umożliwia nam wybór spośród wielu placówek, zlokalizowanych w różnych częściach tego miasta. Dzięki temu mamy szansę na odwiedzenie takiego kantora, w którym skorzystamy z najatrakcyjniejszej oferty. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy często wyjeżdżamy służbowo do zagranicznych krajów lub wybieramy się na wakacje i musimy na urlopie korzystać z innej waluty niż PLN. Jednak jak porównywać kantory Rzeszów, aby znaleźć najlepsze warunki? W jakich lokalizacjach je znajdziemy i jakie są ceny walut w kantorach? Rzeszów posiada wiele punktów z różnorodnymi kursami. 

SPRAWDŹ NAJTAŃSZY KANTOR INTERNETOWY >>

Kursy walut Rzeszów

Wymiana walut często okazuje się konieczna, zwłaszcza jeśli regularnie wyjeżdżamy za granicę np. w sprawach służbowych. Jednak w takich sytuacjach, gdy nasze wizyty w obcych krajach są częste, warto zastanowić się nad specjalnym rodzajem rachunku bankowego, który umożliwi nam wymianę walut w każdej możliwej chwili. Konto walutowe to popularny produkt wśród osób, które nie wymieniają pieniędzy jednorazowo, a potrzebują stałego dostępu do tego typu usługi. Pamiętajmy jednak, że to, jakie warunki otrzymamy wymieniając dane waluty, jest uzależnione nie tylko od aktualnych kursów, ale również prowizji banków. Warto więc sprawdzić ranking kont walutowych, w którym znajdziemy najlepsze oferty w poszczególnych bankach. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany rachunek da nam jak najwięcej korzyści, a my nie zapłacimy zbyt wiele za wymianę walut. 

Nie każdemu jednak opłaca się zakładanie rachunku walutowego, zwłaszcza jeśli wymiana ma być dokonana jednorazowo, czy też wyjeżdżamy za granicę, ale tylko raz na jakiś czas. W takich przypadkach zdecydowanie rozsądniejszym wyborem będzie skorzystanie z usług oferowanych przez któryś kantor Rzeszów. W tym mieście mamy dostępnych wiele tego typ punktów, dlatego też przed odwiedzeniem wybranego, warto porównać ich oferty. Najważniejsze są oczywiście ceny walut w kantorach. Rzeszów daje nam również dużą różnorodność pod względem lokalizacji, gdyż punkty są umieszczone w różnych częściach miasta. Dzięki temu nawet jeśli chcemy pilnie wymienić walutę na obcą, możemy szybko dotrzeć do pobliskiego kantora i załatwić sprawę bez zbędnych formalności. 

Kursy walut kantory Rzeszów

Wybierając kantor, w którym wymienimy polski złoty na inną walutę lub odwrotnie, musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim najważniejsze są ceny walut w kantorach Rzeszów. Mimo tego, że dostępne kursy w placówkach są podobne, zdarza się, że w jednym kantorze będą korzystniejsze niż w punkcie obok. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić ich wysokość. 

Dodatkowo, pamiętajmy o zweryfikowanie, które kantory Rzeszów oferują wymianę potrzebnej nam waluty. Jest to ważne zwłaszcza gdy chcemy skorzystać z wymiany waluty egzotycznej. Niekiedy zdarza się, że mniejsze punkty umożliwiają taką możliwość jedynie w przypadku najpopularniejszych walut typu EUR, USD, GBP, a nie obsługują walut rzadszych, obowiązujących w egzotycznych krajach. 

Najczęściej wymieniane waluty to:

 • EUR — Euro;
 • USD — Dolar amerykański;
 • GBP — Funt brytyjski (szterling);
 • JPY — Jen japoński;
 • AUD — Dolar australijski;
 • CAD — Dolar kanadyjski;
 • CHF — Frank szwajcarski;
 • SEK — Korona szwedzka;
 • NZD — Dolar nowozelandzki;
 • CNH — Chińskie renminbi. 

Rzadkie, egzotyczne waluty:

— Bat tajski;

— Denar macedoński;

— Dinar kuwejcki;

— Dinar tunezyjski;

— Dolar bahamski;

— Dong wietnamski;

— Dolar singapurski;

— Funt egipski;

— Frank XAF (centralna Afryka);

— Lej mołdawski;

— Lek albański;

— Peso argentyńskie;

— Peso chilijskie;

— Marka zamienna (Bośnia i Hercegowina);

— Peso meksykańskie;

— Rial irański;

— Rupia indyjska;

— Szyling tanzański;

— Won koreański;

— Tugrik mongolski;

— I wiele innych.

Kantory Rzeszów

Osobom chcącym znaleźć najlepszy kantor wymiany walut, Rzeszów umożliwia wybór spośród kilku punktów posiadających opłacalną ofertę. Znajdują się one w dobrze dostępnych lokalizacjach, do których dotrzemy z łatwością z dowolnej części miasta. Dzięki temu nawet jeśli zależy nam na czasie, bez zbędnych problemów pilnie wymienimy walutę na obcą po korzystnych warunkach. 

Kantor Tadek Rzeszów

Adres: Aleja Majora Wacława Kopisto 8B, 35-315 Rzeszów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: Czynne całą dobę

Wtorek: Czynne całą dobę

Środa: Czynne całą dobę
Czwartek: Czynne całą dobę

Piątek: Czynne całą dobę
Sobota: Czynne całą dobę

Niedziela: Czynne całą dobę. 

Dane kontaktowe: 15 843 25 40, 502 784 887, [email protected]

Kantor Tadek Rzeszów to jedyny punkt wymiany walut w mieście, który świadczy swoje usługi przez całą dobę. Dzięki temu nawet gdy pilnie pojawi się potrzeba skorzystania z wymiany waluty, możemy odwiedzić kantor nawet w godzinach nocnych. To szczególnie przydatne, gdy śledzimy giełdę, na której sytuacja gwałtownie się zmienia, a my chcemy zarobić na wzroście danego kursu. „Tadek” oferuje wymianę takich walut jak: USD, AUD, DKK, EUR, CAS, NOK, CHF, SEK, GBP, CZK, HRK, HUF, UAH, GBN, RON i wielu innych. Dostępne są także waluty rzadsze, które chętnie wymieniają klienci wyjeżdżający na wakacje do egzotycznych krajów. W tym miejscu zastaniemy wiele wydzielonych okienek oraz osobne, odizolowane okienko, z którego korzystamy w czasie wymiany większej kwoty. Wówczas kantor Tadek Rzeszów zapewnia nam pełne bezpieczeństwo i dyskrecję podczas transakcji opiewających na wyższe sumy. 

Kantor Rzeszów Supersam

Adres: ul. Adama Asnyka 12, 35-001 Rzeszów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 07:00-18:00

Wtorek: 07:00-18:00

Środa: 07:00-18:00

Czwartek: 07:00-18:00

Piątek: 07:00-18:00

Sobota: 07:00-14:00

Niedziela: Nieczynne.

Dane kontaktowe: 17 852 14 77, 507 063 383, 535 472 974. 

Kantor Rzeszów Supersam znajduje się przy ul. Adama Asnyka w całodobowym sklepie samoobsługowym NonStop SuperSam. Do punktu z łatwością dotrzemy z dworca kolejowego i PKS. Oferowane są różnorodne waluty po korzystnych kursach, np. USD, EUR, GBP, CHF, CAD, DKK, NOK, SEK, CZK, UAH, HUF. Kantor posiada stronę internetową, na której sprawdzimy aktualnie dostępne w punkcie kursy. Przy wyższych kwotach istnieje możliwość korzystnej negocjacji cen. 

Kantor Rzeszów Grottgera

 1. Kantor Kwadrat Rzeszów

Adres: ul. Artura Grottgera 2, 35-068 Rzeszów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 09:00-17:00

Wtorek: 09:00-17:00

Środa: 09:00-17:00

Czwartek: 09:00-17:00

Piątek: 09:00-17:00

Sobota: 09:00-13:00

Niedziela: Nieczynne. 

Dane kontaktowe: 17 85 81 024, 17 85 22 521, 663 333 122. 

Kantor Kwadrat Rzeszów znajduje się zaraz obok wyjazdu z dworca autobusowego PKS. Punkt jest czynny od rana do 17:00 w dni powszednie, dzięki czemu nawet po pracy mamy szansę na odwiedzenie tego miejsca i wymianę walut po korzystnym kursie. Oferowane są takie waluty jak: USD, EUR, GBP, CAS, AUD, CHF, SEK, NOK, DKK, HUF, HRK, CZK i wiele innych. Na stronie www kantoru sprawdzimy wysokość aktualnych kursów w tabeli, która jest aktualizowana co 5 minut wg. obowiązujących stawek. 

 1. Kantor Wymiany Walut 

Adres: ul. Artura Grottgera 20, 35-068 Rzeszów

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 08:00-17:00

Wtorek: 08:00-17:00

Środa: 08:00-17:00

Czwartek: 08:00-17:00

Piątek: 08:00-17:00

Sobota: 08:00-13:30

Niedziela: Nieczynne. 

Dane kontaktowe: 17 784 40 39. 

Kolejny kantor w Rzeszowie zlokalizowany nieopodal dworca PKS i naprzeciw dworca kolejowego PKP. Punkt oferuje korzystne kursy różnych walut, a także możliwość negocjacji ceny przy transakcjach na wyższe kwoty. Dostępne waluty to między innymi: USD, EUR, GBP, CAS, CHF, AUD, DKK, SEK, HRK, CZK, NOK i wiele innych. Na stronie www znajdziemy tabelę z aktualnymi kursami, dzięki czemu przed odwiedzeniem punktu możemy sprawdzić, jakie stawki obowiązują obecnie. Firma posiada również  drugi kantor wymiany walut, zlokalizowany przy ul. Grunwaldzkiej 19, naprzeciwko banku.  Punktach skorzystamy także z usług lombardowych. 

Kantory w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)