Na terenie Bydgoszczy możesz zdecydować się na finansowanie zakupu nieruchomości w ramach kredytu hipotecznego. Nie wiesz, jaka oferta jest najatrakcyjniejsza? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru oferty kredytu mieszkaniowego. Zweryfikuj też poniższy ranking kredytodawców.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny BydgoszczKredyty hipoteczne Bydgoszcz – warunki

Niezależnie od tego, jaki bank wybierzemy, każda firma wymaga od nas spełnienia ściśle określonych wymogów. Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny Bydgoszcz, musimy wiedzieć, że absolutnie niezbędna jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa. Na to, jaką zdolność posiadamy, wpływa wiele czynników, a każdy bank może wyliczać ją na odrębny sposób. Warto jednak poznać najważniejsze elementy, które są badane podczas weryfikacji wniosków o taki kredyt.

Przede wszystkim dla banku liczy się płynność finansowa, czyli regularny dochód w stałej wysokości. Najlepiej, gdy otrzymujemy go w oparciu o umowę o pracę lub jesteśmy przedsiębiorcami. Niektóre firmy jednak akceptują wnioski od osób pracujących na umowy cywilnoprawne, jednak w takich przypadkach zwykle wymaga się wyższego wkładu własnego. Wysokość dochodu, jaką wymagają banki, jest uzależniona od kwoty, o którą wnioskujemy. Istotne okazuje się także to, ile wydajemy na utrzymanie nasze i naszych rodzin, np. niepełnoletnich dzieci. Jeśli chodzi o zdolność kredytową, bank analizuje także historię w BIK, rejestry dłużników, np. KRD, aktualnie spłacane zobowiązania, a także to, jak wysoki wkład własny posiadamy. Pamiętajmy, że aktualnie minimalny wkład własny wynosi 20% wartości kredytu. Możemy jednak nieco ominąć ten warunek, korzystając z oferty kredytów z niższym wkładem na poziomie 10%. Wówczas konieczne jest dokupienie dodatkowych polis ubezpieczeniowych, np. niskiego wkładu.

Jak znaleźć korzystny kredyt mieszkaniowy Bydgoszcz?

Większości z nas zależy przede wszystkim na tym, aby kredyt nie był zbyt drogi. Wówczas sprawdzamy, ile wynosi RRSO przy poszczególnych ofertach. Oczywiście jest to dobry kierunek, jednak warto także wziąć pod uwagę inne elementy. Przede wszystkim przeanalizujmy nasze miesięczne dochody i dopasujmy warunki oferty pod możliwości finansowe. Liczy się tutaj rata, której wysokość nie powinna być zbyt wysoka, aby nie zaburzać zbytnio naszego budżetu. Dzięki temu dobierzemy dogodny kredyt, który będziemy spłacać bez problemów.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)