Jako mieszkaniec Szczecina możesz zdecydować się na kredyt hipoteczny i nabyć nowe mieszkanie lub dom na własny użytek. Szukasz najkorzystniejszych ofert finansowania dopasowanych do swoich potrzeb? Sprawdź poniższą listę. Znajdziesz w niej najpopularniejsze banki komercyjne w kraju, które udzielają kredytów hipotecznych na atrakcyjnych warunkach.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny SzczecinKredyt na mieszkanie Szczecin – warunki

Kredyty hipoteczne to najpopularniejszy rodzaj zobowiązań bankowych, z którego korzysta coraz więcej zadowolonych klientów. Jednak, aby móc uzyskać pomoc finansową, należy spełnić określone wymogi. Przede wszystkim chodzi tutaj o zdolność kredytową, która jest wymagana w każdym banku. Kredyt hipoteczny Szczecin jest dostępny dla osób, które mają stabilną sytuację finansową. Największe szanse na otrzymanie takiej pożyczki mają klienci pracujący w oparciu o umowę o pracę oraz przedsiębiorcy. Nie bez powodu pozostaje także wysokość wydatków, która dla banku jest ważna pod względem różnicy między stałymi kosztami utrzymania a dochodami. Pamiętajmy, że liczą się także koszty na utrzymanie bliskich, np. niepracujących dzieci.

Na wysokość zdolności kredytowej wpływają przede wszystkim:

— Wysokość dochodów i płynność finansowa. W przypadku innych zobowiązań, środki otrzymują nawet osoby na umowie cywilnoprawnej. Kredyt nieruchomościowy również jest dla nich dostępny, jednak pozostałe wymogi są dosyć restrykcyjne. Na pewno musimy liczyć się z koniecznością wniesienia wyższego wkładu własnego. Może być wymagane także dodatkowe zabezpieczenie kredytu.

— Dobra historia kredytowa. Banki analizują raporty z BIK głównie w celu sprawdzenia, czy klient nie spóźniał się ze spłatą poprzednio zaciągniętych zobowiązań. Możemy samodzielnie sprawdzić ocenę naszej historii w BIK-u, pobierając raport ze strony, po złożeniu stosownego wniosku online i uiszczeniu opłaty.

 Wkład własny. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20% wartości kredytu. Niektóre banki oferują jednak kredyty hipoteczne szczecin z niższym wkładem na poziomie 10%. W takich sytuacjach są najczęściej wymagane dodatkowe polisy, np. ubezpieczenie niskiego wkładu i ubezpieczenie kredytu.

— Brak długów i wpisów do rejestrów. O ile w przypadku spłacania niedużego kredytu mamy szansę na pomoc hipoteczną, o tyle posiadając długi komornicze, alimentacyjne i wpisy do rejestrów, nie ma sensu składać wniosek o takie zobowiązanie. W pierwszej kolejności musimy uiścić wszystkie zaległości i usunąć negatywne wzmianki np. w KRD, a dopiero potem starać się o kredyt w banku. Pamiętajmy jednak, że wszystkie opóźnienia w spłatach wpływają na naszą historię kredytową w BIK.

Jeśli wiemy, że spełniamy wymagane przez banki warunki, warto wnioskować o zobowiązanie hipoteczne w Szczecinie. Miasto to może bowiem poszczycić się szeregiem różnorodnych ofert z dogodnymi warunkami, które elastycznie dopasujemy do naszej sytuacji finansowej.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)