Zakup domu lub mieszkania to często wydatek rzędu od kilkuset tysięcy złotych w górę. Posiadanie takiej gotówki dla wielu osób jest nieosiągalne. Z tego względu warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Sprawdź naszą listę banków, które są w stanie udzielić kredytu mieszkaniowego w Sosnowcu na idealnie dopasowanych warunkach do potrzeb kredytobiorcy.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny SosnowiecKredyt hipoteczny Sosnowiec – warunki

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie celowe, które możemy zaciągnąć wyłącznie na cele nieruchomościowe. Najczęściej są to budowa domu lub zakup mieszkania, jednak konsumenci często biorą takie finansowanie na uzyskanie działki, a nawet na remont lokalu. Niezależnie od powodu, na jaki chcemy wspomóc się takim zobowiązaniem, musimy spełnić poszczególne warunki narzucone przez banki i obowiązujące prawo.

Przede wszystkim niezbędna jest zdolność kredytowa na odpowiednim poziomie. Banki zawsze badają ją w oparciu o konkretne czynniki, jednak najważniejsze to:

— Wkład własny — Jeszcze niedawno mogliśmy zaciągnąć kredyt bez wkładu własnego, jednak aktualne przepisy prawne zakazują bankom udzielania takich zobowiązań. Obecnie minimalny wkład własny wynosi 20%. Zdarza się, że instytucje zgadzają się na przyznanie kredytu z niższym wkładem, np. na poziomie 15 czy 10%, ale zwykle niezbędne jest przy tym wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Dodatkowo, jest to możliwe, jeśli nasze dochody są stabilne i dosyć wysokie.

— Płynność finansowa — Chodzi tutaj przede wszystkim o stały i stabilny dochód. Jego wysokość nie musi być na najwyższym poziomie, ale musi umożliwiać dogodną spłatę raty. Najlepiej, aby zarobki pochodziły z pracy na pełen etat lub żeby kredytobiorca osiągał je z własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o przedsiębiorców, firma powinna istnieć na rynku minimum rok.

— Historia kredytowa w BIK i długi — W przypadku zadłużeń, których nie spłacamy przez długi czas, nie mamy szansy na otrzymanie kredytu na mieszkanie czy dom. Dodatkowo, sytuacja jest wręcz niemożliwa, jeśli mamy wpisy w rejestrach dłużników, np. KRD. Z kolei, jeśli nie mamy długów, ważna jest też historia kredytowa. Banki analizują BIK pod kątem spłacania wcześniejszych zobowiązań. Scoring możemy sprawdzić samodzielnie, pobierając raport ze strony www BIK-u.

 Wydatki i inne zobowiązania stałe — Liczą się tutaj zobowiązania, na które ponosimy koszty co miesiąc. Mogą to być np. alimenty. Banki analizują wysokość wydatków stałych, jakie ponosimy na utrzymanie nasze i naszych bliskich.

— Niezbędna dokumentacja — Biorąc kredyt na dom Sosnowiec musimy również udostępnić bankom różnego rodzaju dokumenty. Jest to najczęściej dokumentacja związana z inwestycją nieruchomościową, np. plany budowlane, wyceny itp.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)