W Kielcach możesz wziąć kredyt hipoteczny w większości popularnych banków komercyjnych. Wystarczy, że spełniasz podstawowe warunki i jesteś w stanie nazbierać wymagany wkład własny w zakup lokum mieszkalnego. Poniżej znajdziesz najciekawsze oferty kredytów hipotecznych dostępnych w Kielcach.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny Kielce Jakie warunki spełnić, by dostać kredyt hipoteczny Kielce?

Niezależnie od tego, czy chcemy zaciągnąć kredyt na dom, czy interesuje nas zobowiązanie na kupno mieszkania, musimy spełnić konkretne warunki. Banki stawiają przed nami wymogi, których celem jest sprawdzenie naszej wiarygodności i zdolności kredytowej.

Na poziom naszej zdolności kredytowej wpływa wiele czynników, które są brane pod uwagę przez banki. Przede wszystkim sprawdzane są nasze dochody, zarówno pod kątem wysokości, jak i stabilności finansowej. W najlepszym położeniu są osoby pracujące na cały etat na czas nieokreślony oraz ci, którzy mają podpisaną umowę o pracę na czas określony i zapewniona promesę zatrudnienia od pracodawcy. Duże szanse na kredyt na dom Kielce mają także przedsiębiorcy, których firma od kilku lat dobrze prosperuje na rynku.

Oprócz tego, przy wyliczaniu zdolności kredytowej liczą się takie kwestie jak:

— Wysokość wydatków ponoszonych co miesiąc na utrzymanie — Chodzi tutaj o wszelkie rachunki za prąd, gaz, czynsz, a także inne wydatki w gospodarstwie domowym;

— Wkład własny — Jest to nieodzowny element, jaki jest konieczny, abyśmy mogli zaciągnąć kredyty hipoteczne. Kielce, jak i inne polskie miasta, wymagają od nas posiadania min. 20% wkładu własnego, jednak wiele kieleckich banków udziela takiego zobowiązania na nieco korzystniejszych warunkach. Zdarza się, że w danej placówce możemy otrzymać kredyt z 10 czy 15% wkładem, jednak wówczas niezbędne jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Zazwyczaj takie warunki są przedstawiane osobom z bardzo stabilną sytuacją finansową i dobrymi dochodami.

—  Scoring w BIK — Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane odnośnie do spłacanych przez nas zobowiązań bankowych i pozabankowych. Historia kredytowa zawiera szczegółowe informacje o tym, czy kredytobiorcy uiszczali w terminie raty, ale też ogólną ocenę, czyli tzw. scoring. Na jego podstawie banki sprawdzają, czy udzielenie kredytu hipotecznego okaże się opłacalnym rozwiązaniem.

— Długi i wpisy do rejestrów dłużników — W sytuacji, gdy spłacamy jakiś niewielki kredyt lub pożyczkę w terminie, nie musimy obawiać się, że bank odrzuci nasz wniosek o kolejne zobowiązanie, jeśli nasza zdolność kredytowa jest wysoka. Jednak w przypadku, gdy mamy długi, których nie spłacamy od dłuższego czasu, albo wpisy do rejestrów dłużników, w pierwszej kolejności musimy zadbać o uregulowanie zaległości.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)