Potrzebujesz nowego źródła finansowania zakupu nieruchomości na terenie Gdyni? Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji od banków komercyjnych w Polsce. Przejrzyj oferty i wybierz kredyt hipoteczny dla siebie.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny GdyniaKredyt na dom Gdynia — warunki

Zazwyczaj gdy interesuje nas kredyt gotówkowy, znamy podstawowe warunki, które stawia przed nami bank udzielający wsparcia finansowego. Konieczna jest wówczas pełnoletność, polskie obywatelstwo, ważny dokument tożsamości i stały dochód. Niezbędna jest też zdolność kredytowa, zwłaszcza jeśli chcemy wnioskować o wyższą kwotę. To właśnie ona stanowi najważniejszy czynnik w przypadku udzielania kredytów na budowę domu lub zakup mieszkania.

Niezależnie od tego, jak duży kredyt hipoteczny Gdynia chcemy zaciągnąć, bank zawsze sprawdzi, na jakim poziomie znajduje się nasza zdolność kredytowa. Jest to swoiste zabezpieczenie przed ryzykiem braku spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę. Dzięki temu instytucja zyskuje pewność, że dochody i sytuacja finansowa konsumenta umożliwiają wywiązanie się z warunków umowy.

Na zdolność kredytową wpływają przede wszystkim:

— Wysokość dochodów i rodzaj umowy;

— Wysokość stałych wydatków na utrzymanie i innych zobowiązań miesięcznych;

— Historia kredytowa w BIK, scoring;

— Zgromadzony wkład własny.

Jeszcze jakiś czas temu w ofertach bankowych mogliśmy znaleźć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Obecnie taka opcja nie jest dostępna, gdyż zakazują jej obowiązujące przepisy prawne. Aktualnie minimalny wkład własny wynosi 20%.

Jak znaleźć korzystny kredyt na mieszkanie lub dom Gdynia?

Wiemy już, czy spełniamy wymogi stawiane przez banki przy kredycie. Jeśli mamy pewność, że warto wnioskować o taką pożyczkę, zależy nam na znalezieniu opłacalnej oferty. Wówczas chcąc wziąć kredyt hipoteczny, ranking online pomoże nam w porównaniu dostępnych na rynku ofert i wybraniu takiej, która ma na ten moment najlepsze warunki.

Jak z niego skorzystać? Wystarczy wpisać kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres spłaty, aby sprawdzić, jakie oferty obecnie są najatrakcyjniejsze. Dowiemy się m.in., który bank proponuje korzystną ratę i najniższe koszty kredytowe. Sprawdzimy również wysokość wszystkich opłat, czyli RRSO, oprocentowanie, prowizje, marże, a także rodzaj oprocentowania i rat (stałe i zmienne). Dzięki temu nie musimy samodzielnie analizować propozycji kredytowych i spędzać dużo czasu na poszukiwaniu najlepszej dla nas opcji.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)