Interesuje Cię rynek nieruchomości w Białymstoku, ale nie masz wystarczających środków na pokrycie kosztów związanych z inwestycją w nowe lokum? Sprawdź oferty kredytów hipotecznych w tym mieście. Poniżej przedstawiamy propozycje od najpopularniejszych banków komercyjnych. Przejrzyj i wybierz ofertę dla siebie!

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny Białystok Kredyt hipoteczny Białystok – jakie warunki musimy spełnić?

Niezależnie od tego, czy interesuje nas kredyt na dom, czy na mieszkanie, banki wymagają od klientów spełnienia określonych warunków. Przede wszystkim szczególnie zwraca się uwagę na zdolność kredytową konsumenta wnioskującego o takie zobowiązanie. Aby ją wyliczyć, musimy sprawdzić kilka podstawowych kwestii. Warto jednak sprawdzić, ile wynosi nasza zdolność, jeszcze przed wyborem oferty i złożeniem wniosku. Dzięki temu trafnie ocenimy nasze realne szanse na kredyt.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

— Stabilność zatrudnienia i wysokość dochodu gospodarstwa domowego. Niezależnie, czy o kredyt na dom Białystok wnioskujemy jako single, czy jako małżeństwo, warto pamiętać o tej kwestii. Jest to jeden z najważniejszych elementów określających naszą zdolność kredytową. W najlepszym położeniu są osoby pracujące na umowę o pracę oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność od kilku lat. Jeśli chodzi o wysokość zarobków, musi być ona na takim poziomie, który umożliwi bezproblemową spłatę raty. Brane są tu pod uwagę jednak też wydatki stałe gospodarstwa.

— Historia kredytowa w BIK. Banki podczas weryfikacji wniosków zawsze sprawdzają nasze wcześniejsze spłaty kredytów. W BIK-u możemy szybko sprawdzić, jak wygląda nasz aktualny scoring, czyli ocena historii kredytowej. Wystarczy wypełnić krótki wniosek na stronie www i wnieść niewielką opłatę. Jeśli okaże się, że mamy niską ocenę BIK, lepiej jest wstrzymać się z wnioskowaniem nie tylko o kredyt hipoteczny, ale też o kredyt gotówkowy. Może wówczas zdarzyć się, że banki wydadzą odmowę, a nasza wiarygodność konsumencka spadnie. W takich sytuacjach poleca się zaciągnięcie niewielkich pożyczek i ich terminowa spłata w celu poprawy scoringu w BIK-u.

 Wysokość wkładu własnego. Obecnie minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym wynosi 20%. Pamiętajmy, że musimy zgromadzić go samodzielnie, więc niedozwolone jest zaciąganie innych zobowiązań na ten cel. Niektóre banki udzielają kredytów z 10% wkładem, jednak konieczne jest wykupienie ubezpieczenia. Na pewno każdy, kto chce wziąć kredyt, musi wiedzieć, że aktualnie kredyt hipoteczny bez wkładu własnego nie jest udzielany przez żaden bank.

Zdolność kredytową obliczymy w darmowych kalkulatorach online. Dzięki temu łatwo sprawdzimy, o jak wysoki kredyt możemy wnioskować i wybierzemy odpowiednią ofertę bankową.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)