Ceny nieruchomości na terenie Wrocławia sięgają nawet do miliona złotych i więcej. Z tego względu zakup lokum za gotówkę wydaje się wręcz niemożliwy do zrealizowania – przynajmniej dla większości społeczeństwa. Sprawdź listę banków, które indywidualnie ustalają kwotę kredytu hipotecznego we Wrocławiu i udzielają finansowania na zakup mieszkania lub domu.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny WrocławKto może zaciągnąć kredyt mieszkaniowy Wrocław?

Jeśli interesuje nas kredyt na mieszkanie, Wrocław pozwala nam przebierać wśród wielu ofert z różnorodnymi warunkami. Jednak niezależnie od tego, jaką propozycję banku wybierzemy, każdy kredytobiorca będzie wymagał od nas spełnienia kluczowych elementów. Przede wszystkim najważniejsza jest zdolność kredytowa, bez której żaden konsument nie otrzyma wsparcia finansowego. Jest ona jeszcze istotniejsza w przypadku wnioskowania o kredyt hipoteczny Wrocław, który najczęściej opiera na wysokie kwoty, a jego spłata jest rozłożona na długi okres. Jest ona zawsze sprawdzana przez bank na etapie rozpatrywania wniosku kredytowego, na podstawie poszczególnych czynników.

Jakiej zdolności kredytowej wymagają banki przy kredycie hipotecznym Wrocław?

Na zdolność kredytową wpływa wiele elementów, jednak najważniejsze z nich to:

— wysokość dochodów;

— rodzaj umowy;

— wysokość wydatków;

— liczba osób w gospodarstwie domowym;

— historia kredytowa w BIK;

— zadłużenia do spłaty;

— wkład własny.

Jeśli chodzi o zarobki, najważniejsza jest płynność finansowa i stabilna sytuacja. Dla banku najlepszą sytuacją jest taka, w której o kredyt na mieszkanie ubiega się klient zatrudniony na umowę o pracę lub przedsiębiorca. Jednak również osoby na umowie cywilnoprawnej mają szansę na zobowiązanie. Wówczas zachodzi jednak konieczność wniesienia wyższego wkładu własnego niż minimalne 20%. Liczy się także wysokość dochodu. Zdarza się, że kredyt jest udzielany przy płacy minimalnej brutto, jednak zobowiązania hipoteczne wymagają raczej wyższych zarobków, umożliwiających dogodną spłatę.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)