Interesują Cię nieruchomości mieszkalne w Poznaniu? Koszty związane z inwestycją w mieszkanie lub dom możesz pokryć kredytem hipotecznym. Zastanawiasz się, jakie oferty banków komercyjnych są najlepsze, jeśli chodzi o warunki finansowania? Poniżej przedstawiamy listę instytucji, które udzielają kredytów hipotecznych dla klientów na terenie Poznania i nie tylko.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny PoznańDla kogo dostępne są kredyty hipoteczne Poznań?

Podczas wnioskowania o kredyt mieszkaniowy, banki wymagają od konsumenta spełniania określonych wymogów. Przede wszystkim chodzi o posiadanie zdolności kredytowej, bez której kredyt hipoteczny Poznań nie będzie możliwy. Na jej wysokość wpływają nie tylko nasze zarobki, ale także wysokość wydatków, rodzaj umowy, historia w BIK i inne czynniki regulujące naszą sytuację materialną. Przede wszystkim ważne jest, aby kredytobiorca posiadał płynność finansową, nie miał długów, terminowo spłacał zobowiązania a jego dochody umożliwiły spłatę raty. Kredytobiorca musi posiadać także wkład własny, który obecnie minimalnie wynosi 20% lub 10% przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia. Im większy wkład własny mamy, tym lepiej wpływa to na naszą zdolność kredytową.

Jak wybrać korzystny kredyt mieszkaniowy Poznań?

Po spełnieniu ogólnych warunków niezbędnych do kredytu, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy wyborze oferty kredytowej. Pomoże nam w tym ranking kredytów hipotecznych Poznań, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Są zawarte w nim najlepsze oferty na rynku wraz z warunkami i kosztami kredytowymi, jakie będziemy ponosić. Bardzo ważną kwestią jest dobranie wysokości raty w ten sposób, aby klient nie posiadał problemów z jej comiesięczną spłatą. Istotne jest także to, kiedy przelew z dochodem dociera na nasze konto. Na podstawie tego możemy ustalić z bankiem dzień spłaty kredytu. Nie bez znaczenia jest także wysokość wymaganego wkładu własnego, który obecnie wynosi min. 20%. Jednak niektóre banki udzielają kredytów z niższym wkładem na poziomie 10%, przy czym zachodzi wymóg wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu i/lub dodatkowych polis.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)
2024-05-21T14:11:42+02:0008/05/23|Kredyty|

Udostępnij ten artykuł w mediach społecznościowych

Emilia Kwiatek

Redaktor

emilia

Wszystkie publikacje

Ukończyłam studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku. Copywritingiem zajmuję się od prawie 10 lat. Bliska jest mi branża finansowa, zwłaszcza tematyka związana z bankowością i produktami pozabankowymi. Moją największą pasją są góry i wszystko, co z nimi związane. Uwielbiam czytać książki, spędzać czas na łonie przyrody i korespondować listownie ze znajomymi z całej Polski.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do góry