Kraków to duże miasto, gdzie nieruchomości mieszkalne kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych. Taką inwestycję możesz sfinansować kredytem hipotecznym. Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny w Krakowie? Sprawdź poniższą listę banków, które udzielają takiego finansowania na terenie tego miasta.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny KrakówKredyt mieszkaniowy Kraków — dla kogo jest dostępny?

Kredyt na mieszkanie w Krakowie jest dostępny we wszystkich polskich bankach po spełnieniu określonym wymagań. Przede wszystkim niezbędna jest zdolność kredytowa na odpowiednio wysokim poziomie, jednak jest to uzależnione od tego, o jaką kwotę wnioskujemy. Zdolność kredytową możemy sprawdzić samodzielnie w kalkulatorze, jednak pamiętajmy, że jest to wartość orientacyjna, a szczegółowa kwota, jaką otrzymamy od banku, jest zależna od wielu czynników. Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli nam także sprawdzić ewentualne koszty w poszczególnych bankach.

Wpływ na wysokość zdolności kredytowej mają takie elementy jak:

— Wysokość i źródło dochodów — Dla banku liczy się przede wszystkim nasza płynność finansowa. Najlepiej, aby klient otrzymywał dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony, jednak kredyt na mieszkanie Kraków jest udzielany również przedsiębiorcom, a nawet osobom na umowie cywilnoprawnej. Pamiętajmy, że w przypadku drugiej opcji niezbędne jest posiadanie wyższego wkładu własnego lub innego zabezpieczenia. Z kolei, jeśli chodzi o umowę na czas określony, bank może wymagać dostarczenia promesy na kolejny okres.

 Wysokość wydatków i sytuacja rodzinna — Przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak wysokie koszty ponosimy na życie oraz czy na naszym utrzymaniu mamy inne osoby. Jeśli klient jest w małżeństwie i oboje małżonków otrzymuje regularne dochody, szanse na kredyt hipoteczny Kraków są o wiele większe.

— Brak długów — Niezbędne jest również wykazanie, że nie mamy żadnych zadłużeń. Banki sprawdzają wówczas historię kredytową w BIK oraz rejestry dłużników, np. KRD. W przypadku wierzytelności, musimy najpierw spłacić wszystkie zaległości, a dopiero później wnioskować o wsparcie finansowe. Nieco łagodniej sytuacja wygląda, gdy terminowo spłacamy inny kredyt, np. gotówkowy i pozostało nam do spłaty niewiele rat.

Wkład własny — Kredyty mieszkaniowe Kraków wymagają też wniesienia wkładu własnego, który obecnie wynosi min. 20%. Niektóre banki umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania z niższym wkładem na poziomie 10%. Jednak w tym przypadku niezbędne jest ubezpieczenie kredytu hipotecznego i niskiego wkładu własnego.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)