Chcesz kupić nową nieruchomość, ale nie wiesz, skąd wziąć pieniądze na ten cel? Jeśli mieszkasz w Radomiu. możesz zdecydować się na co najmniej kilka sprawdzonych ofert. Poniżej sprawdzisz listę banków komercyjnych, które będą w stanie udzielić Ci kredytu hipotecznego. Przejrzyj propozycje i wybierz najlepsze źródło finansowania dla siebie.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny Radom Kto może zaciągnąć kredyt hipoteczny Radom? – warunki

Chcąc zaciągnąć kredyt hipoteczny, musimy spodziewać się dość wnikliwej weryfikacji naszej sytuacji finansowej przez bank. Instytucja sprawdza przede wszystkim to, czy jesteśmy wiarygodnymi klientami, którym warto udzielić zobowiązania. W tym celu analizuje się wiele czynników, mających wpływ na naszą zdolność kredytową. Są to między innymi:

— Dochody — Ich wysokość, ale też rodzaj podpisanej umowy i regularność zarobków. Najlepiej, aby klient starający się o kredyt, pracował w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony lub był przedsiębiorcą. W przypadku własnych działalności, większe szanse mają ci, którzy prowadzą firmy przez dłuższy czas niż rok. Dzięki temu bank sprawdzi, czy dochody są regularne i czy umożliwią dogodną spłatę kredytu.

— Wydatki — Liczy się tu nie tylko koszty naszego utrzymania, ale również środki, jakie ponosimy na życie bliskich (np. dzieci), a także inne zobowiązania stałe, np. alimenty. Zwykle bank liczy różnicę pomiędzy dochodami a miesięcznymi wydatkami.

— Wkład własny — Jest to bardzo istotna kwestia, zwłaszcza że obecnie chcąc wziąć kredyt na dom Radom, musimy posiadać minimum 20% kwoty. Niektóre banki udzielają zobowiązania z 15% czy nawet z 10% wkładem, jednak najczęściej wymaga się wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Zazwyczaj na takie oferty mogą liczyć osoby z bardzo stabilną sytuacją finansową.

— Historia kredytowa w BIK — Biuro Informacji Kredytowej gromadzi nasze dane odnośnie do spłacania poprzednich zobowiązań. Analiza raportów i scoringu umożliwia bankowi ocenę, czy konsument wnioskujący o kredyt jest wiarygodny. Możemy samodzielnie sprawdzić, jak przedstawia się nasza historia w BIK, składając wniosek na stronie www.

Podczas oceny zdolności kredytowej i weryfikacji wniosku o kredyty hipoteczne Radom, banki sprawdzają szereg różnych elementów. Powyższe kwestie są jednak kluczowe, aby nasz formularz został pozytywnie rozpatrzony. Może zdarzyć się, że kredytodawca będzie wymagał dostarczenia różnego rodzaju dokumentacji, np. zaświadczenia od pracodawcy, deklaracji podatkowych i innych.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)