Lublin to spore miasto, gdzie coraz większa liczba mieszkańców poszukuje atrakcyjnych ofert kredytów hipotecznych. Poniżej znajdziesz informacje o propozycjach finansowania pochodzących od najpopularniejszych banków komercyjnych w Polsce. Przejrzyj nasze wskazówki i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Kredyt hipoteczny LublinKto dostanie kredyt hipoteczny Lublin?

Niezależnie od tego, w którym banku chcemy starać się o kredyt, zawsze najważniejszym elementem podczas wnioskowania jest zdolność kredytowa. To właśnie od niej zależy, czy otrzymamy pomoc finansową i w jakiej wysokości kredyt zaproponują nam poszczególne banki. Na zdolność kredytową wpływa wiele elementów, ale najważniejszymi z nich są:

 Wysokość wydatków i źródło zatrudnienia. Dla banków liczy się przede wszystkim płynność finansowa i stabilne zatrudnienie. W najlepszej sytuacji są osoby wnioskujące o kredyt mieszkaniowy lublin z umową o pracę lub przedsiębiorcy z własną firmą.

— Wysokość wydatków. Nie tylko ostateczna kwota wynagrodzenia ma wpływ na zdolność. Istotne jest też to, jakie wydatki ponosimy co miesiąc na utrzymanie nasze i naszych bliskich. Jeśli bank uzna, że pozostała kwota jest zbyt niska, by bezproblemowo pokrywać comiesięczną ratę, nie przyzna nam kredytu.

 Historia w BIK. Przede wszystkim sprawdzane jest, czy nie spóźniliśmy się ze spłatą rat poprzednich zobowiązań i czy nie mamy żadnych zaległości. Banki zwracają uwagę też na ogólny scoring i ocenę kredytobiorcy w BIK.

— Wkład własny. Jest to jedna z najistotniejszych kwestii, dzięki której możemy podnieść naszą zdolność kredytową. Obecnie minimalny wkład wynosi 20% wartości kredytu. Niektóre banki udzielają zobowiązań z 10% wkładem, jednak wówczas niezbędne jest wykupienie dodatkowych pakietów ubezpieczeniowych. Pamiętajmy, że starając się o kredyty hipoteczne lublin, możemy zwiększyć nasze szanse przez wniesienie wyższego wkładu własnego. Jest to pomocne zwłaszcza w sytuacji, gdy pracujemy na umowę o pracę na czas określony, stosunkowo krótko prowadzimy firmę, czy też jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie lub przyjmujemy już emeryturę czy rentę.

— Brak długów i wpisów w KRD. Niezależnie od tego, jak przedstawiają się powyższe warunki, posiadają wpisy w rejestrach dłużników, nie dostaniemy kredytu w banku. Musimy najpierw spłacić zaległe długi, a dopiero potem starać się o pomoc finansową.

Kredyty hipoteczne w innych miastach

5/5 - (1 oddanych głosów)