Każdy przedsiębiorca chcący założyć własną działalność, musi zadbać o kilka podstawowych czynników, które ułatwią jej prowadzenie. Nie tylko musimy stworzyć plan biznesowy, wynająć lokal, czy też wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Ważne jest również zarządzanie finansami, do czego niezbędne jest konto firmowe. Ranking takich rachunków pomoże nam w szybki sposób znaleźć propozycje z najlepszymi warunkami. Porównywarka kont firmowych wskaże nam wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do skorzystania z takiej oferty i wyświetli najatrakcyjniejsze produkty na rynku. 

Pekao konto firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 9 zł
Karta 0 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 2 %
Ocena10/10
AliorBank - konto firmowe
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł / 8 zł
Bankomaty 0 zł / 3 %
Ocena10/10
mBank konto firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 25 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 zł / 3%
Ocena10/10
Santander - konta firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 25 zł
Karta 0 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 3,5%
Ocena8/10
PKO konto firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 12 zł
Karta 0 zł / 10 zł
Bankomaty 0 zł / 3,5 %
Ocena9/10
Credit Agricole konto firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 10 zł
Karta 0 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 3 %
Ocena7/10
Millennium - konto firmowe
Prowadzenie konta 0 zł / 20 zł
Karta 0 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 3 %
Ocena8/10
NestBank - konto firmowe
Prowadzenie konta0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 zł / 6 zł
Ocena8/10

Co to jest ranking kont firmowych?

konto firmowe ranking

Z różnego rodzaju rankingów korzystamy niemalże na co dzień, przy zakupie towarów lub przy wyborze rozmaitych usług. Każdemu z nas wówczas zależy na tym, aby dobra, z których chcemy skorzystać, cechowały się jak najlepszymi warunkami. Dzięki temu nie tylko zyskujemy pewność, że będziemy użytkować je przez długi czas bez przeszkód, ale również nie poniesiemy zbyt wysokich kosztów. Podobnie przedstawia się konto firmowe, które warto wybierać z odpowiednią dozą rozsądku. Taki rachunek będzie towarzyszył nam przez cały okres prowadzenia działalności, dlatego decyzja o skorzystaniu z konkretnej oferty powinna być mądrze przemyślana. Dzięki temu każdy przedsiębiorca będzie mógł sprawnie poruszać się po finansach firmy, odpowiednio nimi zarządzać, planować poszczególne wydatki z głową, czy też pilnować niezbędnych opłat i mieć wgląd w historię finansową biznesu. Ranking kont firmowych to doskonałe rozwiązanie, które pozwala nam w prosty sposób dobrać najlepszą ofertę do naszych oczekiwań i możliwości. Dzięki takiemu narzędziu, z łatwością dowiemy się, które propozycje są aktualnie najkorzystniejsze, a także jakie wymagania stawiają przed nami banki. Podobnie działa ranking kont osobistych, w którym wybierzemy rachunek z najlepszymi warunkami. Jeśli interesują nas konta firmowe, ranking to niezbędny element, który powinien sprawdzić każdy świadomy przedsiębiorca. 

Co daje nam porównanie kont firmowych?

Porównywarka umożliwia nie tylko szybkie znalezienie konta z najlepszymi warunkami. Dzięki takiemu narzędziu, nie musimy samodzielnie porównywać dostępnych ofert i podejmować skomplikowanej decyzji, które z nich są opłacalne. Ranking kont firmowych 2024 zrobi to za nas, a wystarczy jedynie mieć krótką wolną chwilę. Dowiemy się w nim, na jakie oferty warto zwrócić obecnie uwagę, jakie warunki proponują przedsiębiorcom banki, jakie korzyści otrzymamy zakładając rachunek w danej firmie, a także, czy możliwe jest darmowe założenie takiego konta. Przykładowo, niektóre banki umożliwiają bezpłatne firmowe konto po spełnieniu określonych warunków. Mogą to być np. comiesięczne wpłaty w konkretnej wysokości, czy też wykonywanie min. 1 płatności kartą, albo przelewanie ustalonej kwoty minimalnej na inny rachunek min. raz w miesiącu. 

Jak wybrać dobre konto firmowe w rankingu?

Ranking firmowych kont wyświetla propozycje w kolejności od najlepszej do najmniej korzystnej. Dzięki temu rozsądny wybór oferty nie sprawia trudności, a przedsiębiorcy nie muszą samodzielnie porównywać warunków. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na możliwość darmowego założenia i prowadzenia konta, którą posiada wiele ofert bankowych. Na pewno przyda się sprawdzenie w rankingu ewentualnych opłat za przelewy do ZUS i US, czy też za wypłaty i wpłaty do bankomatów. Warto również dowiedzieć się w rankingu, w jakich bankach płacimy dodatkowe koszty za wydanie czy płatności kartą. Wiele banków wprowadza także promocje dla nowych klientów, umożliwiając uzyskanie różnych benefitów za założenie biznesowego konta. 

Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Możliwość wydania firmowej karty płatniczej;
  • Warunki wykonywania darmowych przelewów;
  • Wymogi, jakie należy spełnić, aby nie płacić za wypłaty gotówki z bankomatów;
  • Koszty prowadzenia konta;
  • Opłaty za wydanie i korzystanie z karty bankowej;
  • Możliwość założenia firmowego konta oszczędnościowego;
  • Większe szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego dla firm. 
5/5 - (2 oddanych głosów)